نحوه رنگ کردن مو با رنگ فانتزی

0

بدون شک تغییر در ظاهر، می‌تواند متنوع و جذاب باشد. یکی از این تغییراتی که به‌شدت چهره ما را متفاوت خواهد کرد، تغییر در رنگ موها است. در سال‌های اخیر علاوه بر رنگ موهای معمولی، دسته‌ای از رنگ موها به نام رنگ موهای فانتزی ترند شده‌اند که به‌واسطه آنها شما می‌توانید به‌راحتی موهای خود را به رنگ‌های صورتی، سبز، آبی، بنفش، قرمز، نارنجی و سایر رنگ‌های شاد و جذاب تغییر دهید.

 رنگ موی فانتزی

رنگ موهای فانتزی تنوع بسیار زیادی دارند و بدون شک شما در زمان انتخاب بین آنها سردرگم خواهید شد. ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا یک انتخاب خوب داشته و طرز استفاده از رنگ موی فانتزی پودری را یاد بگیرید.

تفاوت‌های رنگ موهای معمولی و فانتزی

طرز استفاده از رنگ موی فانتزی پودری یا غیر پودری شاید در نگاه اول کمی عجیب‌وغریب و سخت باشد. اما واقعیت این است که خرید رنگ مو زنانه و استفاده از این رنگ مو با رنگ موهای معمولی تفاوت خاصی ندارد. در اصل به رنگ‌هایی فانتزی می‌گویند که سایه طبیعی رنگ مو را ندارند.

رنگ نقره‌ای، پاستیلی، رز گلد و درکل هر رنگی که غیر از طیف‌های طبیعی قهوه‌ا‌ی و بور، رنگ دیگری را ارائه می‌کند، فانتزی محسوب می‌شود. گاهی اوقات ما به تغییر در صورت، اکتفا نمی‌کنیم و نیاز داریم که حتی موهای خود را نیز تغییر دهیم.

رنگ موهای فانتزی با درنظرگرفتن برند، ممکن است دوام متفاوتی داشته باشند. این رنگ‌ها مانند رنگ موهای معمولی می‌توانند موقت، نیمه موقت یا دائمی باشند. در این میان رنگ موهای فانتزی موقت به‌شدت طرف‌دار دارند. البته اگر با دکلره موها را تغییر دادید، به قیمت دکلره و کیفیت آن دقت کنید.

اگر این رنگ مو با چهره شما هماهنگ نبود یا از آن خوشتان نیامد، به‌راحتی با شستن پاک می‌شود. اینکه چگونه از رنگ فانتزی استفاده کنیم؟ چند تکنیک و ترفند دارد که در ادامه آنها را ارائه خواهیم کرد. این ترفندها به شما کمک می‌کنند تا نتیجه بهتری را از این رنگ موها مشاهده کنید.

رنگ موی فانتزی

انتخاب رنگ موهای فانتزی

رنگ‌های فانتزی، شاد و خیره‌کننده هستند، پس آرایشگر شما باید حرفه‌ای باشد تا رنگی مناسب شما انتخاب کند که بعد از استفاده پشیمان نشوید. بدون شک رنگ موها برای پوست سبزه با پوست روشن تفاوت زیادی دارند.

اما فاکتورهای مهم دیگری نیز برای انتخاب رنگ مو فانتزی وجود دارد. مهم‌ترین نکته در آموزش زدن رنگ موی فانتزی ، رنگ پایه موها است. ترکیب رنگ مو فانتزی با رنگ پایه موهای شما، می‌تواند ترکیب نامناسبی را ایجاد کند.

البته شاید بتوانید روش استفاده از رنگ موی فانتزی بدون دکلره را امتحان کنید. اما در حالت کلی اگر موهای خود را قبل از این کار بلوند کرده باشید یا تناژ زرد بر روی موها داشته باشید، استفاده از رنگ موی فانتزی برای شما مناسب نیست.

اگر در این حالت از رنگ‌های فانتزی استفاده کنید، بدون شک موهای شما به‌جای اینکه رنگ آبی بگیرند به سبز یاقوتی تبدیل می‌شوند. این یعنی شما بدون استفاده از دکلره نمی‌توانید از محصول رنگ‌های فانتزی استفاده کنید.

رنگ موی فانتزی

روش استفاده از رنگ موی فانتزی بدون دکلره

استفاده از رنگ‌های نئونی براق و پاستیلی برای موهایی که از قبل روشن شده و با دکلره تغییر یافته‌اند به‌هیچ‌عنوان مناسب نیست. به همین دلیل اگر تمایل دارید تا روش استفاده از رنگ موی فانتزی بدون دکلره برای شما انجام شود، باید به‌طورکلی این رنگ‌ها را فراموش کنید.

حتی سعی نکنید که بر روی موهای مشکی یا قهوه‌ای، این رنگ‌ها را امتحان کنید. اگر تمایل داشتید تا از رنگ موهای فانتزی بدون دکلره استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ رنگ موهایی بروید که تناژ طلایی، زیتونی و قهوه‌ای سرد دارند.

البته برای استفاده از رنگ موی فانتزی بدون دکلره روش‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با آنها بدون سفیدکردن موها، رنگ‌های سبز و بنفش را ایجاد کنید. در آموزش نحوه رنگ کردن مو با رنگ فانتزی بدون دکلره باید بدانید که برخی از رنگ موهای فانتزی نیازی به دکلره کردن ندارند.

در این روش رنگ کردن مو، موهای شما که به‌صورت طبیعی تیره‌رنگ هستند، تبدیل به شرابی تیره یا بنفش بادمجانی خواهند شد. فقط کافی است رنگ مو را در یک ظرف مناسب ریخته و هم بزنید و از سمت نوک مو به سمت ریشه رنگ کنید. بعد از گذشت مدت‌زمان قید شده بر روی ظرف رنگ موی فانتزی و یادگیری نحوه رنگ کردن مو با رنگ فانتزی ، موهای خود را شسته و تغییر رنگ آن را مشاهده کنید.

رنگ موی فانتزی

نکات مهمی که باید در مورد رنگ‌های فانتزی مو بدانید

به طور معمول در طرز استفاده از رنگ موی فانتـزی پودری یا غیر پودری چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها اشاره کنیم. دوام رنگ موهای فانتـزی خیلی زیاد نیست و به‌طورکلی این رنگ موها در دسته رنگ‌های نیمه دائمی قرار دارند.

به همین دلیل شما بعد از چند بار استحمام و شستن موها مجبور هستید برای ترمیم رنگ مو به آرایشگاه مراجعه کنید. اما در ادامه چند ترفند به شما آموزش خواهیم داد تا دوام رنگ موهای شما بیشتر شود.

  • بدون شک همه ما مجبور هستیم حداقل هفته‌ای سه بار دوش بگیریم. اگر از نحوه رنگ کردن مو با رنگ فانتـزی استفاده کرده‌اید و موهای خود را به رنگ‌های زرد، آبی، قرمز یا صورتی تغییر داده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم برای تثبیت این رنگ‌ها حتما آنها را با آب سرد بشویید.
  • در حمام از شامپوی کم استفاده کنید. آرایشگران در آموزش زدن رنگ موی فانتـزی به شما توصیه می‌کنند که هفته‌ای دو تا سه بار به موها شامپو بزنید. اما ما به شما می‌گوییم اگر بتوانید هفته یکبار به موها شامپو بزنید، گام مهمی در تثبیت رنگ موهای خود برداشته‌اید.
  • نوع شامپو نیز مهم است. بهتر است که شامپوی شما فاقد سولفات و بدون رنگ باشد. سولفات‌ها در اصل مواد شیمیایی مضری هستند که باعث تغییر رنگ مو و خشن شدن موها می‌شوند. فراموش نکنید که حتما هفته یک‌بار نیز از نرم‌کننده موی سر استفاده کنید.
  • نکته مهم بعد اینکه رنگ موها مثل هم تغییر نمی‌کنند. بعدازاین که متوجه شدید چگونه از رنگ فانتـزی استفاده کنیم؟ باید این موضوع را نیز به‌خوبی یاد بگیرید که از چه نوع رنگ مویی استفاده کنید. رنگ‌هایی که سرخابی و صورتی فانتزی هستند و پایه قرمز دارند نسبت به رنگ‌های بنفش و آبی دوام بیشتری از خود نشان می‌دهند.
  • فاکتور بعد نور خورشید است. آفتاب به‌راحتی می‌تواند موهای شما را سفید کند. توصیه ما در طرز رنگ موی فانتـزی پودری یا غیر پودری این است که از قرارگرفتن در مقابل نور خورشید جلوگیری کنید. نرم‌کننده‌ها فاکتورهایی دارند که به‌راحتی از موهای شما در مقابل حرارت محافظت می‌کنند.
  • فاکتور مهم بعد در آموزش زدن رنگ موی فانتـزی این است که هیچگاه بعد از تغییر رنگ موهای خود از روبالشی سفید استفاده نکنید. رنگ موهای فانتـزی، نیمه دائمی هستند و به‌راحتی باعث تغییر رنگ حوله یا روبالشی سفید شما می‌شوند.
  • در نهایت فراموش نکنید که قبل از یادگیری اینکه چگونه از رنگ فانتـزی استفاده کنیم؟ باید کیفیت برند را نیز در نظر بگیرید. رنگ موهای فانتـزی پودری یا مدل‌های دیگر با کیفیت‌ها و برندهای مختلفی در بازار وجود دارند. قبل از خرید با آرایشگر خود مشورت کنید و از یک برند باکیفیت و معتبر استفاده کنید.

رنگ موی فانتزی

دنیای جذاب رنگ‌های فانتزی

رنگ‌های فانتزی زیبا هستند؛ اما توصیه می‌کنیم در استفاده از آنها محتاط باشید. این رنگ‌ها همان قدر که زیبا هستند می‌توانند آسیب‌زننده نیز باشند.

نظرات