روز ۲۱ ماه رمضان ۹۸ چندم خرداد است؟ + تاریخ دقیق ۲۱ رمضان ۹۸

0

روز ۲۱ ماه رمضان ۹۸ چندم خرداد است؟ + تاریخ دقیق ۲۱ رمضان ۹۸

۲۱ رمضان ۹۸ و تعطیل رسمی این روز با توجه به یک روز تاخیر در شروع ماه مبارک در تقویم تغییر کرده و یک روز عقب تر رفته است.

طی گزارش و بنا اعلام رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری روز شهادت حضرت علی (ع) مصادف با ۲۱ ماه مبارک رمضان را در خرداد ماه ۹۸ اعلام کرد.

روز تعطیلی ۲۱ رمضان ۹۸

بنابر اعلام رئیس ستاد استهلال دفتر رهبری، روز دوشنبه ۶خرداد، ۲۱ رمضان و تعطیل رسمی است.
در تقویم رسمی ۵ خرداد ماه تعطیل رسمی روز شهادت امام علی ع و بیست و یکم ماه رمضان درج شده که با تاخیر شروع این ماه به ششم خرداد تغییر کرده است

21 رمضان 98

براساس تقویم سال ۱۳۹۸ شروع ماه مبارک رمضان روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه بود، اما با توجه به اینکه هلال ماه در روز ۲۹ ماه شعبان مطابق با ۱۵ اردیبهشت ماه رویت نشد، از سوی ستاد استهلال اعلام شد که شروع ماه مبارک رمضان از روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت خواهد بود و ماه شعبان نیز ۳۰ روز کامل است.

بر اساس این اعلام ماه مبارک رمضان از روز ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز شد، اما با توجه به تاخیر در شروع این ماه مبارک تغییراتی در تقویم شمسی ایجاد شد و تاریخ قمری در تقویم یک روز جابجا شد، برهمین اساس نیز زمان شب های قدر و شب شهادت امام علی(ع) نیز تغییر کرده و یک روز جابجا شده است، از همین رو روز شهادت امام علی(ع) که در تقویم تعطیل رسمی است از یکشنبه ۵ خرداد به روز دوشنبه ۶ خرداد موکول شده است.

 

21 رمضان 98

روز شهادت امام علی ع در رمضان ۹۸

با توجه به تغییرات روز شهادت امام علی ع نیز روز ششم خرداد می باشد که در تقویم پنجم درج شده

حجت الاسلام علیرضا موحدی نژاد (رئیس ستاد استهلال دفتر رهبری) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره تعطیلی روز شهادت امام علی(ع) که مصادف با بیست و یکم ماه رمضان است، گفت:مرکز تقویم در خصوص تغییر تعطیلی روز ۵ خرداد که مصادف با شهادت امام علی(ع) بود، اطلاعیه ای را صادر کرده است.

وی ادامه داد:قطعا وقتی در اعلام رسمی تغییر در اول ماه رمضان اعلام می شود، یعنی ماه قمری تغییر کرده است و طبیعتا زمان ۲۱ ماه مبارک رمضان نیز تغییر می کند و تعطیلی رسمی که به مناسب شهادت حضرت علی(ع) نیز در تقویم مشخص شده است با توجه به تغییر ماه قمری تغییر خواهد کرد و این حتی نیازی به اعلام ندارد.

21 رمضان 98

 تاریخ دقیق ۲۱ ماه رمضان ۹۸

گفتنی است مرکز تقویم در اطلاعیه ای تغییرات ایجاد شده در ماه مبارک رمضان را اعلام کرده است، که به شرح زیر است:

تغییر ماه مبارک رمضان١٤٤٠ هجری قمری در تقویم سال١٣٩٨هجری شمسی باتوجه به اینکه ماه مبارک رمضان، یک روز دیرتر نسبت به استخراج مرکز تقویم آغاز شد، روز سه شنبه ١٧اردیبهشت ١٣٩٨ هجری شمسی مطابق ١رمضان ١٤٤٠ هجری قمری است. بنابراین، روز دوشنبه ٦خرداد ١٣٩٨ هجری شمسی مطابق با ٢١رمضان ١٤٤٠ هجری قمری است که مصادف با شهادت حضرت امام علی علیه السلام و تعطیل است. شایان ذکر است که تعطیلات دیگر سال تغییر نمی کند.

نظرات