تفریحات

چگونه با یادگیری زبان انگلیسی به موفقیت نزدیک‌تر شویم؟

0

زبان انگلیسی را زبان جهانی می‌دانند که زبان رسمی بیش از ۵۰ کشور است. بیش از ۱٫۵ میلیارد نفر در سراسر جهان انگلیسی را به عنوان زبان دوم یا به عنوان زبان مادری صحبت می‌کنند. یادگیری زبان انگلیسی برای رشد شخصی و حرفه‌ای هر فردی مفید است. انگلیسی این روزها به زبان اول برای روابط بین‌المللی، تجارت، علم، ارتباطات، پزشکی، علم، فناوری، حقوق فرهنگ عامه و آموزش تبدیل شده است.

 یادگیری زبان انگلیسی

زمانی که زبان انگلیسی را یاد می‌گیریم، مهارت ارتباطی گسترده‌ای برای تمام جهان یافته و به این ترتیب می‌توانیم مسیر موفقیت را بهتر طی کنیم. در اینجا بخشی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی را، که موجب می‌شود به موفقیت نزدیک‌تر شویم، با هم مرور می‌کنیم.

یافتن فرصت های شغلی بیشتر در شرکت‌های بین‌المللی

صحبت کردن به بیش از یک زبان به طور خودکار درها را به روی فرصت‌های شغلی بیشتر باز می‌کند، اما فرصت های شغلی با تسط بر زبان انگلیسی بیشتر و بیشتر خواهد شد. با یادگیری زبان انگلیسی تقریباً در هر کجای دنیا می‌توانیم شغل مناسب را پیدا کنیم. کار یافتن در شرکت‌های داخلی با روابط بین‌المللی و مشتریان خارجی نیز ساده‌تر خواهد بود.

افزایش موفقیت تحصیلی

مهارت‌های زبانی توانایی ما را برای یافتن نتایج خوب تحصیلی بالا می‎برد. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشیم، راهی جز آموختن و تسلط بر زبان انگلیسی نداریم حتی اگر کشور مقصد ما انگلیسی زبان نباشد. در موقعیت‌های داخلی نیز، امکان موفقیت بیشتر در کنکورهای سراسری با یادگیری زبان بیشتر می‌شود. به علاوه، دانش‌آموزانی که زبان‌های خارجی را یاد می‌گیرند در ریاضیات، ادبیات، عربی و سایر رشته‌ها از همکلاسی‌های خود پیشی می‌گیرند.

بهبود فعالیت مغز

هنگامی که چیز جدیدی یاد می‌گیریم، مغز باید با چالش تازه‌ای روبه‎رو شود به ویژه اگر این زبان را بیاموزیم، بخش‌هایی از مغزمان به خوبی فعالیت خود را از سر آغاز می‌کنند. بنابراین شرکت در دوره مکالمه زبان انگلیسی راهی است برای این که فعالیت مغزی خود را بهبود ببخشیم. به این ترتیب می‌توانیم به مغز فرصت جذب و تفسیر الگوهای جدید و گسترش توانایی‌های ارتباطی را بدهیم. هم‌چنین، یادگیری زبان انگلیسی به ما کمک می‌کند حافظه خود را بهبود بخشید و از بیماری‌های آلزایمر و زوال عقل دور بمانیم.

یادگیری زبان انگلیسی

 برقراری ارتباط با جهان

یادگیری زبان انگلیسی جهان کاملا جدیدی از امکانات را به ارمغان می‌آورد که مهم‌ترین آنها توانایی ارتباط با جهان و کشف فرهنگ‌های خارجی است. با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانیم چیزهای جدیدی را از زوایایی متفاوت تجربه کنیم. زمانی که زبان انگلیسی را فرا می‎گیریم، می‌توانیم با افرادی از سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم، دوست‌های جدیدی پیدا نموده و درک درستی از فرهنگ و دیدگاه مردم سایر کشورهای جهان به دست آوریم.

امکان تماشای فیلم و خواندن کتاب به زبان اصلی

با توجه به این که فیلمسازی در آمریکا، یکی از صنایع مادر است، اکثر برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی ساخته می‌شوند. بنابراین با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانیم بدون واسطه  به تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بنشینیم و نیازی به دیدن فیلم دوبله یا با زیرنویس نخواهیم داشت و می‌توانیم آنها را به زبان اصلی خود درک کرده و تماشا کنیم. به علاوه به نشریات و روزنامه‌های خارجی دسترسی خواهیم داشت، می‌توانیم کتاب‎هایی به زبان انگلیسی بخوانیم و اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

 سفر آسان‌تر به خارج از کشور

بسیاری از فعالیت‌های مرتبط با سفر، مانند رزرو پرواز، هتل و تور، و همچنین تحقیق درباره اطلاعات سفر به صورت آنلاین، عمدتاً به زبان انگلیسـی انجام می‌شوند. بنابراین، تسلط به زبان انگلیسـی می‌تواند به طور قابل توجهی این کارها را تسهیل کند و برنامه‌ریزی و سازماندهی سفر را آسان‌تر کند. همچنین زبان انگلیسـی در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس استفاده می‌شود. توانایی درک علائم، اعلان‌ها و جهت‌ها به زبان انگلیسـی می‌تواند در سفرهای خارجی موجب آرامش خاطر شود.

علاوه بر این از آنجایی که انگلیسی به طور گسترده در سراسر جهان صحبت می‌شود، تقریباً به هر جایی که سفر کنیم، می‌توانیم از طریق زبان انگلیسی با دیگران ارتباط برقرار کنیم. یادگیری زبان انگلیسی نه تنها به ما کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس به سفرهای خارجی برویم بلکه باعث می‌شود بتوانیم فرهنگ‌های دیگر را نیز درک کنید.

بهبود توانایی‌های زبان مادری

وقتی به زبان مادری خود صحبت می‌کنیم، اغلب به قواعد واژگان یا دستور زبان فکر نمی‌کنیم. زبان مادری آن‌چنان در ذهن ما نهادینه شده است که تقریبا قواعد آن را فراموش کرده‌ایم. بنابراین در مکالمات روزمره به زبان مادری‌مان ساختارهای ادبی جملات را نادیده می‌گیریم. هنگام یادگیری زبان انگلیسـی به ناگزیر دوباره به این زبان نیز فکر می‌کنیم و دیدگاه و بینش خوبی در مورد چگونگی ساختار گفتار و تفاوت‌ها یا شباهت‌های آن به زبان مادری‌مان پیدا می‌کنیم. به ویژه زمانی که مجبور هستیم از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کنیم، بیشتر به دستور زبان فارسی اهمیت می‌دهیم

توانایی برای یادگیری زبان‌های بیشتر

از آنجایی که مغز ما یادگیری یک زبان جدید را پشت سر گذاشته است، اکنون می‌داند که چگونه باید عمل کند و از چه ابزاری برای یادگیری زبانی غیر از انگلیسـی استفاده کند؛ زیرا زبان‌ها یکدیگر را تقویت می‌کنند. یادگیری زبان انگلیسـی به ما فرصت یادگیری زبان‌های دیگر و امکان درک قواعد نحوی، آوایی و صرفی آنها را می‌دهد.

یادگیری زبان انگلیسی

دسترسی به انبوهی از اطلاعات

بسیاری از دانش جهان از تحقیقات دانشگاهی گرفته تا فرهنگ عمومی به زبان انگلیسـی ثبت شده است، بنابراین درک و استفاده از زبان انگلیسـی می‌تواند به ما امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از اطلاعات را بدهد. انگلیسـی زبان اصلی بسیاری از منابع دانشگاهی از جمله کتاب‌های درسی، مجلات، پایگاه‌های اطلاعاتی آنلاین و وب سایت‌های علمی است. تسلط به زبان انگلیسـی به دانش پژوهان این امکان را می‌دهد که به این منابع دسترسی داشته باشند و از آنها برای به روز ماندن از آخرین تحقیقات و مشارکت در تحقیقات خود استفاده کنند./۳۰۲۷۷۶

نظرات