تفریحات

معرفی انواع مدل مبل و راهنمای خرید آنلاین مبلمان از گروه تولیدی مبلمان پیچک

0

معرفی انواع مدل مبل و راهنمای خرید آنلاین مبلمان از گروه تولیدی مبلمان پیچک

چکیده : یک مبل خوب باید فاکتورهای زیبایی، تناسب با سایر اجزاء دکوراسیون، دوام، قیمت مناسب و ارزان، زیبایی و راحتی را در خود جای داده و همه را یکجا داشته باشد. برای شناخت انواع مبلمان ساده‌ترین راه؛ تقسیم‌بندی سبک‌های اصلی آن است. در ادامه و برگرفته از گروه تولیدی مبلمان پیچک سعی می‌شود که این تقسیم‌بندی انجام شده و انواع مدل‌های مبل را برای شما معرفی نماییم.

خرید آنلاین مبلمان

مبلمان امروزه به یکی از مهمترین اجزاء در دکوراسیون خانه‌های ایرانی تبدیل شده است. پس در نتیجه برای داشتن دکوراسیونی زیبا و موردپسند لازم است که انواع مدل‌های مختلف مبلمان را شناسایی کرده و ویژگی هر کدام را به دقت بررسی نماییم.  یک مبل خوب باید فاکتورهای زیبایی، تناسب با سایر اجزاء دکوراسیون، دوام، قیمت مناسب و ارزان، زیبایی و راحتی را در خود جای داده و همه را یکجا داشته باشد. برای شناخت انواع مبلمان ساده‌ترین راه؛ تقسیم‌بندی سبک‌های اصلی آن است. در ادامه و برگرفته از گروه تولیدی مبلمان پیچک سعی می‌شود که این تقسیم‌بندی انجام شده و انواع مدل‌های مبل را برای شما معرفی نماییم.

خرید آنلاین مبلمان

تاریخچه مبلمان و ورود مبل به ایران

از زمانی که بشر برای نشستن از وسیله‌ای استفاده کرده است، به تدریج به دنبال آرامش و آسایش بیشتر بوده است، در نتیجه این هدف، مکان نشیمن نیز بی تاثیر نبوده و بشر سعی کرده است که همواره راحت‌ترین مکان را برای نشیمن و استراحت انتخاب کند. به همین علت تاریخچه دقیقی از ساخت اولین مبل در دسترس نیست. به نوعی می‌توان گفت بعداز آنکه بشر صندلی را به عنوان وسیله‌ای برای نشستن و استراحت انتخاب کرده، به تدریج به دنبال راحتی و نرمی بیشتر بوده و با افزودن پارچه، پشم و … سعی داشته است صندلی سفت و سخت را به نشیمنی صاف و نرم تبدیل کند. به همین علت شاید تاریخچه ساخت اولین مبلمان نیز با ساخت اولین صندلی برابر باشد. اما در چند قرن اخیر، مبلمان علاوه بر آنکه به عنوان وسیله‌ای برای استراحت استفاده شود، به عنوان یکی از اجزاء برای زیبایی مکان و دکوراسیون نیز مورد استفاده قرارگرفته است. به همین علت متناسب با سبک‌های مختلف زندگی بشر، شاهد انواع مختلف مبلمان مانند: مبلمان کلاسیک، مبلمان راحتی، مبلمان استیل یا سلطنتی می‌باشیم.

مبلمان کلاسیک

یکی از مشهورترین مدل‌های مبلمان، مبل کلاسیک است. خواستگاه این مدل مبل به قبل از دوران رنسانس و در اروپا برمی‌گردد. در بین کشور‌های اروپایی، کشور‌های فرانسه، ایتالیا و انگستان پیشتاز این صنعت بوده و مخترع انواع مدل‌های این نوع مبل می‌باشند. منظور از مبل کلاسیک مبلی است که از چوب طراحی و منبت شده به اضافه پارچه، فوم و فنر تشکیل شده است. از موردپسندترین مدل‌های مبل کلاسیک می‌توان به مدل‌های: فرانسوی، الیزه، سناتور، صدفی و … اشاره کرد که برای خرید مبل کلاسیک می‌توان متناسب با سلیقه و یا دکوراسین منزل یکی از آنها را انتخاب کرد. ویژگی بارز مبل‌های کلاسیک چوب به کار رفته در آنها می‌باشد. در واقع بیشترین ماده و متریالی که در این سبک مبلمان به کار رفته است چوب است، البته چوبی که روی آن با استفاده از هنر منبت نقش و نگار زده شده و طرح‌های مختلف گل، گیاه، حیوان و … ممکن است روی آن ایجاد شده باشد. ست‌های این سبک مبلمان نیز معمولا ۹ نفره می‌باشد. البته با توجه به حجم فضایی که شما برای چینش مبلمان خود دارید می‌توان این تعداد را به صورت سفارشی کم و یا زیادتر کرد.  قیمت مبلمان کلاسیک نیز با توجه به حجم منبت و نقش و نگارهای به کار رفته در چوب آن، جنس پارچه انتخاب شده، کیفیت فوم، فنر و سایر مواد استفاده شده در آن تعیین می‌شود.

خرید آنلاین مبلمان

مبلمان استیل یا سلطنتی

مبل استیل که از عبارت style sofa در زبان انگلیسی گرفته شده است، به نوعی سبکی پیچیده‌تر از سبک مبلمان کلاسیک می‌باشد.  این نوع مبلمان به علت لوکس بودن و شکوه خاصی که در نقش و نگارهای آن، به خصوص منبت‌های ریز و ظریف به کار رفته در تاج، دسته و پایه‌های آن دارد، به مبلمان سلطنتی نیز شناخته می‌شود. در هنگام خرید مبلمان استیل یا سطنتی لازم است توجه شود که مدل‌های مختلف این سبک نیز بیشتر با نام کشور سازنده شناخته می‌شوند که از معروف‌ترین آنها می‌توان: مبل سلطنتی مصری، ایتالیایی، ترکیه و … را نام برد. این مدل مبل نیز مانند مبل کلاسیک از چوب و پارچه ساخته شده است. چوبی که با منبت، نقش و نگارهای زیبا خورده و با بهترین نوع پارچه رویه‌کوبی شده است. تفاوت آن با مبل کلاسیک نیز در حجم چوب و نوع منبت‌های به کار رفته در آن است. در واقع چوب به کار رفته در مبلمان استیل یا سلطنتی بیشتر بوده و نوع منبت کاری‌ها نیز پر حجم، پیچیده و سنگین می‌باشد، به گونه‌ای که ممکن است علاوه بر تاج و دسته مبلمان، پایه‌ها و پشت مبل نیز منبت کاری شده باشد. همانطور که بیان شد قیمت انواع مدل‌های مختلف مبلمان با توجه به چوب، پارچه و سایر مواد و متریال استفاده شده در آنها تعیین می‌شود. در مقایسه با سبک کلاسیک، قیمت مبل‌های استیل و سلطنتی معمولا کمی بالاتر است. این اختلاف قیمت به علت حجم بیشتر چوب استفاده شده، منبت کاری‌های بیشتر و کیفیت بهتر پارچه در سبک استیل می‌باشد.

خرید آنلاین مبلمان

مبلمان راحتی

همانطور که از اسمش پیداست، این سبک مبل بیشتر برای استراحت استفاده شده و به راحتی در نشیمن معروف است. بیشتر در فضای پذیرایی و جلو تلوزیون استفاده شده و هدف استفاده از آنها، استراحت و رفع خستگی می‌باشد. سبک مبل راحتی بر خلاف مدل‌های استیل و کلاسیک که بیشتر برای زیبایی استفاده شده و دارای طرح و نقش‌های مختلف بر روی چوب می‌باشند، عملأ بدون منبت بوده و سرتاسر آن با پارچه پوشیده شده است. در ساخت مبل‌های راحتی نیز ممکن است از چوب و فلز نیز استفاده شود، اما در نهایت این مواد در نمای بیرونی مبل استفاده نشده و فقط در داخل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از معروف‌ترین مدل‌های مبل راحتی می‌توان به مدل‌های: ال، ترک، چستر، مدرن و فانتزی، لاوست، تختخوابشو، شزلون و … اشاره کرد. البته لازم است توجه شود که به علت سلیقه‌های مختلفی که امروزه وجود دارد و بازبودن دست طراحان، می‌توان هر نوع مدلی را به صورت سفارشی انتخاب کرده و تولید کرد. این تنوع در ست‌های مبل راحتی نیز وجود دارد، به گونه‌ای که حتی می‌توان یک کاناپه تک انتخاب کرده و خرید کرد، و یا مبل و کاناپه‌هایی با مدل‌های مختلف را ترکیب کرده و ست مورد نظر خود را طراحی نمایید.

روش های مختلف انتخاب و خرید مبل

در ابتدا لازم است هدف خود از خرید مبل و نوع استفاده از آن را مشخص کنید. اگر به دنبال راحتی و آسایش بیشتر در هنگام استفاده هستید، باید توجه بیشتری به انواع مبل راحتی داشته باشید اما اگر لوکس بودن و زیبایی و یا تکمیل دکوراسیون کلاسیک مد نظر است، می‌توان مبل مد نظر خود را از بین مبل‌های کلاسیک و استیل انتخاب کرد. شاید اولین روشی که برای خرید مبل به ذهنتان برسد، مراجعه حضوری به بازار و نمایشگاه‌های مبلمان و یا شوروم‌های مختلف است. اما باید در نظر داشته باشید که این روش قدیمی معایبی نیز دارد. این مراجعه حضوری علاوه برآنکه ممکن است وقت و زمان زیادی را از شما تلف کند، شاید باز هم نتوانید تمام مدل‌های مختلف را بررسی کرده و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید. اما در صورت مراجعه به سایت، این امکان فراهم است که در مدت کوتاهی مدل‌های مختلف را بازدید کرده، مقایسه کنید و حتی از نظر قیمت نیز آنها را با یکدیگر بررسی کنید. همچنین پیدا کردن تولیدی و یا کارخانه مبل برای خرید مستقیم کاری دشوار و پیچده است و به رنج و سختی آن نمی‌ارزد. اما امروزه و با گسترش استفاده از فضای مجازی و اینترنت و استقبال گسترده از خرید‌های آنلاین، گروه تولیدی مبلمان پیچک این امکان را فراهم کرده است که با مراجعه به سایت و انتخاب مبل مورد نظر خود از بین انواع مختلف مبل، با قیمتی ارزان و مناسب و کیفیتی تضمینی، محصول خود را از تولیدی و بدون واسطه سفارش دهید.

منبع: گروه تولیدی مبلمان پیچک moblepichak.com

نظرات