آخرین وضعیت تعطیلات یکشنبه و دوشنبه ۱۶ و ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ محرم تاسوعا و عاشورا

0

آخرین وضعیت تعطیلات یکشنبه و دوشنبه ۱۶ و ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ محرم تاسوعا و عاشورا

آخرین وضعیت تعطیلی یکشنبه و دوشنبه ۱۶ و ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ محرم به علت تاسوعا و عاشورا تغییر می کند و آیا زمان روز تاسوعا و عاشورا امسال در سال ۱۴۰۱ تغییر می یابد یا خیر تغییر نمی کند و بنا بر بررسی های دفتر رهبر معظم انقلاب تغییری در تعطیلات تاسوعا و عاشورا ایجاد نمی شود و هلال ماه محرم ۱۴۴۴ رویت شد و شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ اول ماه محرم و ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه نیز روز تاسوعا و عاشورا امسال (۱۴۰۱) می باشد.

تغییر تعطیلات محرم 1401

خبر تغییر کردن تعطیلات تاسوعا و عاشورا در محرم امسال (۱۴۰۱) در ایران صحت ندارد و روز تاسوعا و عاشورا سال ۱۴۰۱ بنا بر تقویم رسمی در ایران در تاریخ ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه رو یکشنبه و دو شنبه خواهد بود که در ایران تعطیل رسمی می باشد و مراسم سوگواری و سینه زنی برای امام حسین علیه السلام و یارانش برگزار می شود.

خبر تغییر زمان تاسوعا و عاشورای حسینی پس از بیانیه آیت الله سیستانی یکی از مراجع تقلید در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

در بیانیه دفتر آیت الله سیستانی آمده است: رویت هلال ماه محرم جمعه شب در منطقه ما علی رغم بررسی های فراوان با چشم غیرمسلح ثابت نشد بنابراین امروز (یکشنبه) اول ماه محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری است.

اما بر اساس فتواب آیت الله سیستانی، شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ اولین روز ماه محرم امسال اعلام نشده و ۹ مرداد اول محرم الحرام است و پس قطعا تاسوعا و عاشورا در محرم سال ۱۴۰۱ به روزهای دوشنبه و سه شنبه هفدهم و هجدهم مردادماه می افتد

نظرات