درگذشت مهدی علیمحمدی دوبلور + بیوگرافی و عکس های مهدی علیمحمدی و علت فوت

0

درگذشت مهدی علیمحمدی دوبلور + بیوگرافی و عکس های مهدی علیمحمدی و علت فوت

مهدی علیمحمدی دوبلور قدیمی و پیشکسوت ایرانی درگذشت ، در این بخش ازسایت حرف تازه ضمن تسلیت درگذشت استاد علیمحمدی و علت فوت و بیوگرافی و عکس های شخصی و هنری و سوابق دوبله و هنری ایشان را می خوانید

بیوگرافی مهدی علیمحمدی

مهدی علیمحمدی دوبلور در چهارم فروردین سال ۱۳۰۳ در تهران به دنیا آمد. او سال ۱۳۴۰ وارد تلویزیون شد و کار گویندگی و دوبلاژ را آغاز کرد.

«خانواده دکتر ارنست»، «نویسندگان بزرگ جهان»، «ربکا»، «نیک و نیکو» و … از جمله آثاری است که علیمحمدی مدیریت دوبلاژ آن‌ها را بر عهده داشته است.

مهدی علیمحمدی

درگذشت مهدی علیمحمدی دوبلور

استاد ” مهدی علیمحمدی ” ، پیشکسوت عرصه رادیو و دوبلاژ ،در شامگاه چهارشنبه ( سیزدهم شهریور ماه ) ۱۳ شهریور چشم از جهان فروبست .

زنده‌یاد علیمحمدی شامگاه چهارشنبه بر اثر کهولت سن در بیمارستان از دنیا رفته است.

مهدی علیمحمدی

همچنین زمان و مکان مراسم تشییع پیکر این هنرمند هنوز مشخص نشده است.

ایشان فارغ التحصیل هنرستان هنرپیشگی بوده و در سال ۱۳۳۴ مدرک کارشناسی خود را در رشته دراماتیک اخذ کردند .

مهدی علیمحمدی

وی از شاگردان مرحوم ” عبدالحسین نوشین ” ، پایه گذار تئاتر نوین ایران ، بوده که پس از جدایی از تئاتر در سال ۱۳۳۰ به رادیو رفتند و در آنجا مشغول به کار شدند .

وی پس از سه سال از گویندگی در برنامه های ادبی ، به اروپا رفتند و پس از بازگشت با ” داستان شب ” مجددا به برنامه های نمایشی بازگشتند

و در سال ۱۳۴۰ نیز وارد تلویزیون شده و کار گویندگی و مدیریت دوبلاژ را آغاز کردند .

از کارهایی که ایشان سمت مدیریت دوبلاژ آن ها را بر عهده داشته اند

می توان به : ربکا ، خانواده دکتر ارنست ، نویسندگان بزرگ جهان ، نیک و نیکو ، بچه های کوه آتشفشان ، بچه های کوه تاراک ، واتو واتو ، آدمک و عروسک ساز ، خانواده بودن بروک و … اشاره کرد .

مهدی علیمحمدی

مراسم تجلیل از مهدی علیمحمدی، دوبلور پیشکسوت

مراسم تجلیل از مهدی علیمحمدی، دوبلور پیشکسوت در۶ اسفند ۹۶ با حضور صداپیشه‌گان، اهالی تئاتر و سینما در فرهنگ سرای «ارسباران» برگزار شده بود.

مهدی علیمحمدی، بهزاد فراهانی، منوچهر اسماعیلی، امیر نوری، نصراله مدقالچی، محسن رفیعی، پرویز ربیعی، حسین عرفانی، ابراهیم سرمکی، منوچهر والی‌زاده، ناصر ممدوح، انجوی شیرازی، محسن سلیمانی، هایده حائری، مرتضی جوهری، مریم معترف و سیامک اطلسی … از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

مهدی علیمحمدی

فراهانی: علیمحمدی را از قصه‌های شب در رادیو شناختم

بهزاد فراهانی ، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع پیشکسوتان عرصه رادیو و دوبله، خاطرنشان کرد: علیمحمدی را از داستان‌های زن و زندگی، قصه‌های شب در رادیو شناختم.

او همیشه در قلب جوانان نفوذ داشت و بنیان‌های دیالوگ را به خوبی می‌شناخت. علیمحمدی همیشه سحرخیز، منظم، آراسته، خوش‌اخلاق و چنته پُر باری برای بهره‌مندی داشت. او به ما یاد داد صداسازی را در رادیو فراموش و به جای آن در انتقال مفهوم حسی به مخاطب تلاش کنیم و به بزرگان و مردم احترام بگذاریم.

مهدی علیمحمدی

مدقالچی: علیمحمدی مرا برای دوبله پسندید

نصراله مدقالچی، دوبلور پیشکسوت نیز از دیگر سخنران‌های مراسم بود که در سخنانی یادآور شد: هنرمند نمی‌میرد، موت زارت، شوپن و باخ نمردند، بلکه آن‌ها تبدیل به موسیقی شدند؛ چرا که هنرمند در جان و قلب مردم می‌ماند. روزی علیمحمدی در بانک مرا دید و صدای مرا برای دوبله پسندید و پیشنهاد کرد در این عرصه موفق می‌شوم و مرا به زنده یاد هوشنگ مرادی، علی کسمایی، علی زرندی و ژاله علو معرفی کرد. از آن زمان تا به امروز در عرصه رادیو و دوبله فعال هستم و همواره برای علیمحمدی آرزوی سلامتی و نشاط دارم.

منوچهر اسماعیلی: علیمحمدی با صدای مخملی خود دل‌ها را تسخیر کرد

منوچهر اسماعیلی، دوبلور پیشکسوت نیز ادامه مراسم، خاطرنشان کرد: آن زمان که تلویزیون نیامده بود و تنها مونس مردم رادیو بود علیمحمدی با صدای مخملی خود سر و گوش و دل‌ها را تسخیر کرده بود وکم کم که افتخار شاگردی او را پیداکردم، به من آموخت برای دوبله فیلم‌ها و سریال‌ها چگونه باید حرف بزنم. علیمحمدی برای من، چون فردوسی و حافظ است.

عکس های مهدی علیمحمدی

در ادامه چند تصویر از این هنرمند گرانقدر را مشاهده کنید

مهدی علیمحمدی

مهدی علیمحمدی

مهدی علیمحمدی

مهدی علیمحمدی

روحش شاد و یاد و صدایش تا ابد ماندگار

نظرات