بازیگر نقش بزرگسالی بنیامین در سریال یوسف پیامبر کیست +تصاویر و زندگی شخصی

0

بازیگر نقش بزرگسالی بنیامین در سریال یوسف پیامبر کیست +تصاویر و زندگی شخصی

زهیر یاری بازیگر نقش بزرگسالی بنیامین در سریال یوسف پیامبر میباشد کیست زهیر یاری بازیگر ایرانی در ۲۶ فروردین ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمده و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی می باشد یک برادر کوچکتر بنام شعیب دارد زهیر برادر زاده حسین یاری بازیگر سینما می باشد و در واقع حسین یاری عمویش است

وی در سریال «یوسف پیامبر» در نقش بنیامین حضور یافت و توانست در کنار دیگر بازیگران این سریال خوش بدرخشد.

بخشی از حضور و درخشش زهیر یاری در عرصه بازیگری به واسطه نسبت برادرزادگی وی با حسین یاری و استفاده از تجارب وی است. از مهمترین کارهای بیوگرافی زهیر یاری می توان به بازی نقش بنیامین در سریال یوسف پیامبر اشاره کرد.

زهیر‌ یاری بازیگر نقش«بنیامین»در سریال «یوسف پیامبر(ص)»گفت: در قرآن کریم به«بنیامین»غیرمستقیم‌ اشاره شده است و بازی در این نقش برایم جذابیت زیادی داشت.

بازیگر نقش بنیامین در سریال یوسف پیامبر کیست +‌عکس و بیوگرافی

بازیگر نقش بزرگسالی بنیامین در سریال یوسف پیامبر کیست + عکس و بیوگرافی

زهیر یاری بازیگر نقش جوانی و بزرگسالی بنیامین در سریال یوسف پیامبر در ۲۶ فروردین ۱۳۵۹ در تهران به دنیا آمده و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی می باشد یک برادر کوچکتر بنام شعیب دارد زهیر برادر زاده حسین یاری بازیگر سینما می باشد و در واقع حسین یاری عمویش است

در بیوگرافی زهیر یاری امده است که او زاده ۲۶ فروردین سال ۱۳۵۹ می باشد . زهیر فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه تهران می باشد و بد نیست بدانید که او برادرزادهٔ حسین یاری بازیگر معروف است. زهیر برادری کوچ تر از خود به نام شعیب دارد .او مدتی در زمینه اجرا هم فعالیت داشته است ولی به گفته خودش دیگر علاقه ای به فعالیت در این عرصه ندارد و این عرصه برایش جذابیتی ندارد .

زهیر یاری در گفت‌و گو با با فارس«توانا»،گفت: اولین کار تصویری‌ام سریال «مردان‌آنجلس»بود که در سنین نوجوانی و جوانی نقش پسر «ماکسیمیلیان»را بازی‌کردم،در همان مقطع آقای فرج‌الله‌سلحشور می‌گفتند قرار است سریالی در مورد زندگی‌حضرت یوسف(ع) ساخته شود تا زمانی که این سریال شروع شد و چون من قبلا با آقای فرج الله سلحشور همکاری داشتم از من برای ایفای نقش «بنیامین» دعوت شد و من هم با کمال میل این نقش را پذیرفتم و بازی کردم

وی در سریال «یوسف پیامبر» در نقش بنیامین حضور یافت و توانست در کنار دیگر بازیگران این سریال خوش بدرخشد.

آقای زهیر یاری از بازیگران عرصه سینما و تلوزیون در تاریخ ۲۶ فروردین ماه سال ۱۳۵۹ در شهر تهران دیده به جهان گشود.

زهیر یاری در رشته علوم سیاسی در دانشگاه تهران تحصیل نموده است و در همان جا توانسته مدرک تحصیلی خود را دریافت و فارغ التحصیل شود.

زهیر یاری یک برادر کوچکتر از خودش به نام شعیب دارد و همچنین حسین یاری بازیگر سر شناس سینما و تلویزیون عموی زهیر یاری میباشد و نسبت فامیلی دارند.

بازیگر نقش بنیامین در سریال یوسف پیامبر + شهرت

شروع بازیگری

آقای زهیر یاری شروع فعالیت حرفه ای خود را در عرصه بازیگری در تلویزیون را با هنرنمایی در سریالی به نام مردان آنجلس در سال ۷۵ آغاز کرد و بعد از ان در سریال مریم مقدس و در سریال یوسف پیامبر در نقش بنیامین بردار یوسف به هنرنمایی پرداخت .

بازیگر نقش بنیامین در سریال یوسف پیامبر کیست + شهرت

زهیر یاری با بازی در سریال یوسف پیامبر توانست به شهرت دست پیدا کند نقش مهم و مثبت که گامی موفق برای او محسوب میشد. بِنیامین خردسال‌ترین فرزند یعقوب و از بنی‌اسرائیل (طبق روایات اسلامی یکی به آخر) بود. فرزندان او قبیله بنیامین یکی از اسباط اسرائیل را ایجاد کردند

بنیامین را واژه‌ای عبری و به معنای «پسرِ دست راست» یا «پسرِ برکت» دانسته‌اند. برخی معنای آن را «پسر جنوب» گفته‌اند، زیرا وی تنها پسر یعقوب بود که در جنوب یعنی سرزمین کنعان به دنیا آمد. در قرآن بنیامین بدون ذکر نام مورد اشاره قرار گرفته‌است.

زهیر یاری بازیگر نقش بنیامین در سریال یوسف پیامبر کیست؟ + بیوگرافی

فعالیت های دیگر

وی همچنین بازیگری در عرصه سینما را با باری در فیلم زخم شناسه حوا در سال ۸۶ ساخته حسین قناعت شروع کرد.

وی بعد ار فارغ تحصیلی در دانشگاه کلاس های بازیگری را زیر نظر اساتید برجسته با هنرنمایی در عرصه تئاتر آغاز میکند و بعد دوره کلاس های فیلمسازی را زیر نظر آقای استاد تقوایی طی میکند ، و بعد از ان به صحنه تئاتر رفته و در آنجا برای نقش آفرینی در در سریال مردان آنجلس انتخاب میشود.

زهیر یاری بازیگر نقش بنیامین در سریال یوسف پیامبر کیست؟ + بیوگرافی

زهیر یاری در آخرین بازی خود در تلویزیون در سریال لژیونر در سال ۹۶ به هنرنمایی پرداخته است.

زهیر یاری در حال حاضر مجرد است و هنور ازدواج نکرده است و هیچ عکس و تصویری و از نامزدی و همسرش که توسط وی تایید شود در رسانه ها منتشر نشده است.

هر روز بازیگری تجربه است.
بازیگری بهت یاد می ده که صبور باشی،
بازیگری یادت می ده که حسود نباشی چون هم جا برای تو هست و هم زمان!
چون وقتی حسادت داشته باشی به همون اندازه همه کینه می یاد و بعد از کینه نسبت به همه بدگمان می شی
بازیگری بهم یاد داد که آرامش داشته باشم، آرامش داشتن مساوی است با درست کار کردن! چون قبل از این خیلی با خودم کلنجار می رفتم و اطرافم زیادی شلوغ بود اما حالا با آرامش، صبوری، بی حسادت و کینه کاری می کنم و از کارم هم لذت می برم.

آشنایی با مرحوم سلحشور کارگردان

زهیر یاری بازیگر نقش بنیامین در یوسف پیامبر بعد از سال‌ها قرار بود خود را به برادرش بنیامین معرفی کند، گفت: زمانی که فیلمنامه را خواندم این قسمت همیشه برایم مهم بود و همیشه منتظر این سکانس بودم حتی شب قبل از این سکانس نخوابیدم و زمان تصویربرداری این سکانس را چند بار کار کردیم.

وی ادامه داد: فیلمنامه و داستان حضرت یوسف(ع) بسیار جذاب و قوی بود که حتی هنوز هم قابلیت تولید فیلم سینمایی این اثر وجود دارد.

وی درخصوص آشنایی با مرحوم سلحشور کارگردان این اثر تاریخی عنوان کرد: آشنایی با این گروه از زمان تصویربرداری مردان آنجلس بود زمانی که پشت صحنه می‌رفتم و یک روز به من گفتند نقش پسر ماکسی ملیان را بازی کنم و بعدها هم سریال یوسف پیامبر را به من پیشنهاد دادند‌.

زهیر یاری زاده ۲۶ حمل(فروردین) ۱۳۵۹ هجری خورشیدی بازیگر ایرانی است.

زهیر یاری فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه تهران است که در تیاتر، سینما و تلویزیون ایفای نقش نموده‌ است.

نظرات