بیوگرافی میلاد والی زاده کشتی گیر از سوابق کشتی تا زندگی شخصی +‌عکس

0

بیوگرافی میلاد والی زاده کشتی گیر از سوابق کشتی تا زندگی شخصی +‌عکس جدید

میلاد والی زاده کشتی گیر آزادکار ایران متولد سال ۱۳۸۹ در شهر فریدونکنار میباشد و ۱۸ سال سن دارد میلاد والی زاده ورزشکار و کشتی گیر در وزن ۵۷ کیلوگرم میباشد او تاکنون مدال جهانی کسب نکرده اما سابقه حضور در مسابقات مهمی چون مسابقات کشتی آزاد جهان ۲۰۲۳ صربستان را در کارنامه خود دارد.
در ادامه این مقاله از مجله حرف تازه به بیوگرافی میلاد والی زاده کشتی گیر و سوابق و اینستاگرام و ناگفته های زندگی شخصی او میپردازیم.

بیوگرافی میلاد والی زاده کشتی گیر کیست و اهل کجاست

بیوگرافی

“میلاد والی‌زاده” جوان‌ترین کشتی‌گیر ایران و اهل فریدون کنار است و از ۹ سالگی وارد رشته ورزشی کشتی شد و بسیار به این رشته علاقمند هست. او با مهارت و فن های حرفه ای خود توانست به تیم ملی کشتی آزاد راه یابد. او در وزن ۵۷ کیلوگرم برای تیم ملی کشتی آزاد ایران مسابقه می دهد. این مدعی ۱۸ ساله وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان تأکید کرد، فقط به کسب سهمیه و حضور در بازی‌های المپیک پاریس فکر می‌کند.

بیوگرافی میلاد والی زاده کشتی گیر از سوابق کشتی تا زندگی شخصی +‌عکس

سوابق

میلاد والی زاده در وزن ۵٧ کیلوگرم در جدول رنکینگ اتحادیه جهانی جایگاهی ندارد اما طبق قرعه کشی او باید با رقبای با تجربه ای مسابقه بدهد.

او رویای حضور در مسابقات المپیک را دارد و می گوید: تمام تلاشم را آنجا خواهم کرد تا ملی‌پوش شوم. من به این فکر می‌کنم که به مسابقات جهانی بروم و سهمیه المپیک بگیرم. سه چهار سال است که فقط به المپیک و مدالش فکر می‌کنم. این هدفی است که برایش زحمت می‌کشم. من در گوشی‌ام روزشمار المپیک پاریس را دارم، صد درصد خودم را آنجا می‌بینم.

پیج اینستاگرام میلاد والی زاده

میلاد والی زاده، کشتی‌گیر ۱۸ ساله فریدونکناری، سال هاست زیرنظر بهزاد نعمتیان و کیوان بوداغی تمرین می‌کند. او درباره نحوه ورود به ورزش کشتی می گوید:
آرزوی هر ورزشکاری است که عضو تیم ملی کشورش شود و وقتی به عضویت تیم ملی در بیاید یعنی مزد زحمات خود را گرفته است. من در روستا زندگی می‌کنم. هر روز برای آنکه به باشگاه بروم، سه چهار عصر پیاده راه می‌افتم و نزدیک ۱۰ شب به خانه برمی‌گردم. خانه ما چند کیلومتر تا باشگاه فاصله دارد. دوستانم می‌دانند برای رسیدن به تیم ملی، چقدر زحمت می‌کشم.

بیوگرافی و سوابق میلاد والی زاده کشتی گیر آزادکار

نفر دوم جام تختی در وزن ۵۷ کیلوگرم می‌گوید پیش از این یک بار در رده سنی نونهالان و در رشته کشتی فرنگی قهرمان شده است. او تاکید کرد: من آزادکار بودم، وقتی باختم گفتم شانسم را در رشته فرنگی مسابقات روز جهانی کودک امتحان کنم که آنجا در وزن ۳۸ کیلو اول شدم. زمانی که نوجوانان بودم، آسیب دیدم و چند ماهی تمرین نکردم. سال بعد در انتخابی استان اول شدم و پایم برای مسابقات کشوری آسیب دید و کشتی نگرفتم. بعد از آن در انتخابی جام تختی در قُروه اول شدم و در جام تختی هم که در جایگاه دوم قرار گرفتم.

بیوگرافی میلاد والی زاده و همسرش کیست

پیج اینستاگرام میلاد والی زاده

(@milad-valizade-89)

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد

والی زاده در ادامه رقابتهای چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد، در یک چهارم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم به مصاف زلیم‌خان آباکاروف نایب قهرمان ۲۰۲۲ جهان از آلبانی رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست خورد تا از صعود به نیمه نهایی بازبماند. او در این دوره از مسابقات به مدالی نرسید اما تجربه خوبی را در کنار بزرگان کشتی کسب کرد. میلاد والی‌زاده با این پیروزی در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان و در وزن ۵۷ کیلوگرم، توانست در مرحله یک‌چهارم رقابت‌ها قرار بگیرد. این دستاورد نشان از توانایی و استعداد او در دنیای کشتی دارد و نشان می‌دهد که او در مسیر به دست آوردن مدال‌های معتبر جهانی در آینده می‌تواند پیشرفت کند. این پیروزی نیز نشان از توان رزمی و تدریبات سختی است که او در طی مسابقات و تمرینات خود انجام داده و افتخار ملت ایران در رقابت‌های بین‌المللی را به خوبی حفظ کرده است.

در مرحله یک چهارم نهایی برابر آباکاروف نماینده آلبانی و مدافع عنوان قهرمانی مسابقات با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. در صورت صعود آباکاروف به فینال، والی زاده راهی رده‌بندی می‌شود.

میلاد ولی زاده در مرحله یک هشتم نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۳ برابر علی عباس رضازاده قرار گرفت. میلاد در دومین گام خود در مسابقات یک هشتم نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۳ به مصاف نماینده آذربایجان رفت. میلاد والی زاده در این دیدار به شدت چغر نشان داد و حریف را دچار مشکل کرد و در نهایت با نتیجه هفت بر چهار پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم راه پیدا کرد.

نظرات