روز دقیق و ساعت پخش مراسم رونمایی آیفون ۱۵ (iPhone 15) + پخش زنده

0

روز دقیق و ساعت پخش مراسم رونمایی آیفون ۱۵ (iPhone 15) + پخش زنده

اپل قصد دارد از گوشی های جدید خود یعنی آیفون ۱۵ (iPhone ۱۵) در تاریخ روز ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریورماه ۱۴۰۲) ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی (۲۰:۳۰ به وقت ایران) از گوشی‌ های پرچم‌دار نسل جدید خود یعنی آیفون ۱۵ رونمایی می کند. این رویداد به صورت آنلاین از وب‌سایت apple.com نیز پخش خواهد شد.

روز دقیق و ساعت پخش مراسم رونمایی آیفون ۱۵ (iPhone 15) + پخش زنده

رونمایی آیفون ۱۵ (iPhone 15)

آیفون ۱۵ از سوی شرکت اپل روز ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ سپتامبر رونمایی می‌شود. این رویداد نام «Wonderlust» به معنی «میل شدید به سفر» را انتخاب کرده است. مطابق چند سال گذشته قرار است این مراسم از پیش ضبط شده باشد، اما در این میان تعدادی از خبرنگاران در مقر اصلی اپل حضور پیدا می‌کنند.

اپل با ارسال دعوتنامه‌ای برای رسانه‌ها، رسما اعلام کرد که مراسم رونمایی از گوشی آیفون ۱۵ در تاریخ ۲۱ شهریور ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران رسما برگزار خواهد شد.

امسال ۴ مدل جدید آیفون ۱۵، ۱۵ پلاس، ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس رسما رونمایی می شود. از ویژگی های مهم نسل جدید آیفون، تمام این مدل‌ها دارای نمایشگر حفره‌دار هستند و از پورت USB-C بهره می‌برند و یا تغییراتی همراه هستند. یکی از این تغییرات مهم، استفاده‌ی مدل‌های پرو از فریم تیتانیومی است.

پخش زنده مراسم رونمایی آیفون ۱۵ (iPhone 15)

مشخصات و ویژگی های گوشی اپل ۱۵

از دیگر ارتقاهای مهمی که صرفا راهی آیفون ۱۵ پرو مکس می‌شود، دوربین پریسکوپی است که زوم اپتیکال ۵ یا ۶ برابری را ارائه می‌کند. با توجه به همین ارتقاهای مدل‌های پرو، گفته می‌شود اپل قصد دارد برای آن‌ها قیمت را صد دلار افزایش دهد. در کنار مدل‌های اپل ۱۵، می‌توانیم انتظار رونمایی از اپل واچ سری ۹ و نسل جدید اپل واچ اولترا هم داشته باشیم.

هر دو نسخه پرو از بدنه تیتانیومی استفاده کرده که جایگزین استیل نسل‌های گذشته می‌شود. علاوه بر این آیفون ۱۵ پرو مکس که شاید آیفون ۱۵ اولترا نام بگیرد، برای اولین بار به دوربین تله‌فوتو پریسکوپی مجهز می‌شود.

آیفون‌های جدید همچنین به‌جای سوییچ بی‌صدا یا ویبره به دکمه قابل شخصی‌سازی اکشن مثل اپل واچ اولترا مجهز خواهند شد. همچنین گفته می‌شود جزیره پویا به هر چهار مدل آیفون خواهد آمد.

مراسم Wonderlust محفل رونمایی اپل واچ سری ۹ در مدل‌های ۴۱ و ۴۵ میلی‌متری نیز خواهد بود. گفته می‌شود که اپل روی مدل جدید اپل واچ اولترا نیز کار می‌کند.

منبع: MacRumors

نظرات