تفریحات

عوارض خودارضایی دختران + بهترین روش برای ترک خودارضایی زنان

13

عوارض خودارضایی دختران + بهترین روش برای ترک خودارضایی زنان

خودارضایی دختران چیست

خودارضایی دختران : انگشت، انگول یا انگولک کردن نوعی عمل جنسی است که با ور رفتن دستی با چوچوله، فرج، مهبل و مقعد به منظور برانگیختگی و تحریک جنسی انجام می‌شود. انگشت کردن ممکن است به تنهایی یک رابطهٔ جنسی را تشکیل دهد با بخشی از خودارضایی دوجانبه، عشق‌بازی یا دیگر فعالیت‌های جنسی باشد که در این صورت با سکس دستی یعنی تحریک آلت تناسلی مردانه با دست شباهت پیدا می‌کند. این فعالیت‌ها تولید لذت جنسی می‌کنند، چه رابطهٔ جنسی کامل (با دخول) ممکن یا دلخواه باشد و چه نباشد.

میزان شیوع خودارضایی دختران

میزان شیوع خودارضایی بین خانمها بصورت دقیق مشخص نیست، ولی در نقاط مختلف دنیا متفاوت است. میزان شیوع گزارش شده از ۹۰-۵۰ درصد متفاوت است. در یک بررسی در ایندیانا در آمریکا از ۲۰۰۰ خانم ۶۰-۱۸ ساله در مورد خودارضایی پرسیدند، بیش از ۵۰ درصد آنها پاسخ دادند که متاسفانه خودارضایی می کنند.

برای خودارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانمها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خودارضایی داشته باشند. خودارضایی همیشه در خانمهای مجرد دیده نمی شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای جنسی خود را با خودارضایی برطرف نماید. یکی از دلایل مهم خودارضائی در خانمهای متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است.

خودارضایی دختران

چگونگی خودارضایی دختران

خود ارضایی دختران و زنان یعنی با خود کاری کردن که منجر به ارگاسم (اوج لذت جنسی) و ارضا شدن شود که در دختران و زنان با انقباضات پی در پی (حالت لرزش) و سست شدن بدن همراه هست.

در طی این عمل در صورت تحریک مایعاتی از زنان ترشح می گردد که اگر همراه با ارگاسم نباشد پاک هست .

در خود ارضایی دختران و زنان زمانی که تحریک جنسی به حد ارگاسم رسید یک ریلاکسیشن (سستی) به دنبال یک سری انقباضات ریتمیک (پی در پی ) واژینال رخ داده و در نهایت شخص ارضا می شود.

در ارضای زنان چیزی شبیه مایع منی نداریم که خارج شود. ولی قبل از ارگاسم به دلیل تحریکات جنسی مایع لغزنده کننده ای ترشح می شود که دیواره های داخلی مجرای تناسلی را لغزنده می سازد تا در حین عمل جنسی ساییده نشوند. در افرادی که باکره هستند نیز این مایع ترشح می شود

قبل از ارگاسم هنگام تحریک جنسی انقباضات ریتمیکی در سطح لگن و واژن یا مجرای تناسلی شروع می شود که با افزایش تحریک به تدریج سرعت و شدت انقباضات افزایش می یابد و تنفس نیز تند می شود تا زمان ارگاسم که یک حالت ریلاکسیشن بروز می کند و انقباضات به پایان می رسد و تنفس نیز به حالت عادی بر می گردد.

خودارضایی دختران

علل خودارضایی دختران

علت های زیادی برای خودارضایی دختران در سن کم وجود دارد : مانند تجاوز جنسی در کودکی، کنجکاوی های هدایت نشده ، مشکلات روحی و …

خود ارضایی دختران و زنان عادتی که در زندگی خیلی خصوصی است و به سختی می توان آن را با شخصی در میان گذاشت. زنان و دختران تا جایی که می توانند نباید به این کار عادت کنند، چون ترک آن خیلی سخت است.

خود ارضایی دختران و زنان اکثرا برای فرار از استرس ،فشار عصبی، تنش روحی، روابط تیره و یا حتی مشکلات مالی انجام می شود. نتیجه خود ارضایی کوتاه مدت است و بعد از خود ارضایی فرد سریعا به وضعیت مشابه اولیه که باعث خود ارضایی شده بر می گردد.

علل ابتلا متاهلین به خودارضایی

در دختران خود ارضایی ممکن است با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و دچار خود ارضایی می شود.
اما از دلایل مهم خودارضایی در خانم های متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است. لذت نبردن ار رابطه جنسی طبیعی که خود آن دلایل بسیار زیادی از جمله نداشتن رابطه عاطفی خوب با همسر، ازدواجهای اجباری، تحت فشار قرار گرفتن جهت نزدیکی و غیره دارد. و همچنین عدم مهارت و اطلاع کافی همسر از چگونگی ارضاء شدن شریک جنسی اش میتواند عامل این عمل زشت شود.

زودانزالی مردان یکی از دلایل عمده خودارضایی زنان محسوب میباشد. وقتی مردی بدون معاشقه کافی و بدون به ارگاسم رساندن زن اقدام به دخول مینماید و سریع انزال میشود تکرار این اتفاق ناکامی زن را به دنبال دارد.

عوارض خودارضایی دختران

مهمترین عوارض جسمانی

آسیب دیدن پرده بکارت، ضعیف شدن قوای جنسی، احساس درد در هنگام قاعدگی و بی نظمی آن، اختلال در رشد سیستم عصبی مغز، خستگی، از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه، کاهش قدرت حافظه، عدم تمایل به جنس مخالف، ناباروری (البته در شرایط حاد) همچنین رو به افول قرار گرفتن زیبایی و برق چشمان و کاهش توانایی جذب جنس مخالف اشاره کرد. (البته باید به این نکته توجه داشت که خود ارضایی در صورتی می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود که همراه با اعمال فشار و تحریک شدید آلت تناسلی باشد وگرنه خود ارضایی بدون اعمال فشار و تحریک شدید -علی رغم وجود عوارض بسیار زیاد دیگر و احتمال آسیب رسیدن به پرده ی بکارت- باعث پاره شدن پرده ی بکارت نمی شود.)

خودارضایی دختران

شخصی که خود ارضایی می کند کم کم یک اندام زشت و نامتناسب پیدا میکند. کوچک شدن نامتناسب رانها و باسن و در دخترها بد شکل شدن فرم سینه و .. با توجه به ژنتیک و تعداد دفعات خودارضایی از دیگر عوارض خود ارضایی است.

خود ارضایی در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود.

این فرد بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر خوب تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود ارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.و گاهی متاسفانه خیانت ها ریشه در همین مساله دارد.

شدت مراحل عوارض خودارضایی دختران

مرحله‌ی مشکل‌ساز (Problematic) :

در افرادی بروز می‌کند که روزانه بیش از یک یا دو بار استمنا می‌کنند. عوارض آن عبارتند از:

الف) خستگی و کوفتگی

ب) عدم تمرکز حواس

پ) ضعف حافظه

ت) استرس و اضطراب

۲- مرحله‌ی گرفتاری شدید (Severe):

در افرادی که در روز سه تا چهار بار استمنا می‌کنند پدیدار می‌شود. عوارض آن عبارتند از:

الف) خستگی و کوفتگی

ب) تغییرات سریع خلقی

ج) حساسیت بیش از حد و زود رنجی

د) کمردرد

ه) نازک شدن موها (به دلیل برهم خوردن نظم هورمونی)

و) ناتوانی جنسی زودرس در جوانی

ی) بی‌خوابی، بدخوابی و مشکلات مشابه آن‌ها

۳- مرحله‌ی گرفتاری بسیار شدید (Addictive):

در این حالت فرد روزانه حتی پنج بار خودارضایی می‌کند که عوارض بسیار شدیدتری در او ظهور می‌یابد:

الف) خستگی و کوفتگی

ب) ریزش شدید موها

ج) تار شدن دید چشم‌ها

د) وِز وِز گوش

ه) انزال زودرس و غیرارادی و خروج منی به صورت قطره قطره

و) درد کشاله‌ی ران و ناحیه‌ی تناسلی

ی) دردهای قولنجی در ناحیه‌ی لگن و استخوان دنبالچه

ترس از شکسته شدن خلوت، تنهایی محرکی مناسب برای خودارضایی

خودارضایی دختران

خودارضایی شرعا حرام است

همان طور که می دانید خود ارضایی یک گناه است ولی باید بدانید که این مسئله تنها در میان مسلمانان مطرح نمی شود و کشورهایی با ادیان غیر از اسلام هم به شدت از لحاظ علمی با این رفتار مخالف هستند. این گناه مستقیماً با جسم شما رابطه دارد و به همین دلیل روح شما را مورد حمله قرار می دهد.
پشیمانی و احساس پس از خود ارضایی زن و مرد ندارد و عملی کاملاً حرام است.

راههای ترک خودارضایی

ورزش کردن
آغاز یک دوره یادگیری و شرکت در کلاس های مورد علاقه
نپوشیدن لباس های تنگ و جذب
خواندن کتاب و مجله
با خستگی کامل به رختخواب رفتن
نماندن در حمام و زیر دوش
تماشا کردن فیلم های شاد و طنز به جای فیلم های محرک

خودارضایی دختران

13 دیدگاه در “عوارض خودارضایی دختران + بهترین روش برای ترک خودارضایی زنان

 1. دکتر مهدی گفت:

  سلام دوستان شاید باورتان نشود ترک خود ارضایی سادس چه برای پسران و دختران فقط کافیه که وقتی که قصد دارید این کار را انجام دهید به این چیز فکر کنید ۱-خود ارضایی گناه کبیرس و عذاب جنسی را در پی دارد تنها راه اینه که توبه کنی و دیگه این کارو انجام ندهی به جاش فکرتو مشغول ی کار دیگه ای کنی این کار شوخی بردار نیست اگر ۸ سال انجام بدید باعث صافی کمر از دست دادن بینایی و شل اندامی‌میشود امّااا اگر این کارو بتونید ترک کنید و دیگه انجام ندید به مرور زمان اثرات منفیش از بین میرود ۲-سراغ فیلم و عکسای هرزه نروید چون با این کار هیچ وقت به نیاز جنسیتان نمیرسید و با تندی تنفس و فشار خون بالا باعث میشود که غده فوق کلیه دیر ترشه بشود و فیلم و عکس دیدن باعث رفتن به سوی خود ارضایی میشود و هیچ وقت ازش سیر نمیشوید لطفا فقط برای ۱ ماه این کارو انجام ندید بعد از ۱ ماه دیگه بدنت به این کار عادت نمیکند و دل کندن ازش تا همیشه راحت تر است مگر اینکه خودت سرنوشت زندگیتو بسازی

 2. G گفت:

  من از ۵ سالگی تا الان که ۱۵ سالمه خودارضایی میکردم
  ولی اصلا نمیدونستم که چیه
  نمیتونم ترکش کنم
  هفته ای دو یا سه بار انجام میدم اینکارو
  چیکار کنم

 3. elahe گفت:

  با سلام منم خیلی وقته خودارضایی می کنم و ۱۵ سالمه چطوری میتونم ترکش کنم و بعد ترک خودارضایی دیگه مشکلی در اینده پیش می اید؟؟

 4. پارمیس گفت:

  والا من تقریبا ۵ ساله این کارو میکنم، نه باسنم کوچیک شده نه بدنم بد فرم شده خخخخ چیزیه که یه انسان بهش نیاز داره نباید زیاد انجام بشه هر چیزی زیادش سمه ولی انسان خواجه که نیست

 5. زهرا گفت:

  سلام
  خیلی رمان های خارجی میخوندم
  و بعد به خودارضایی مبتلا شدمـ بدون این که بدونم چیه و عوارضش چیه
  روزی چند سه یا چهار بار به صورت تخیلی فکرم و بعد ارضا میشم
  اندامم هم خیلی برام قابل تحمله
  میخواستم بدونم راه برگشتی هست

 6. الی گفت:

  با سلام من خودم بدون اینکه بدانم این عمل چیست و چه ضرری داره دست به انجام این کار میزدم از مضرات ان میتوانم بگم که تمام حرف های که گفته شد درست هست اما افسردگیه و پشیمانی بعد از ان مثل سوهان برای روح است یه سری هم به سایت استمنا هم بزنید

 7. مریم گفت:

  با سلام به همه دختران ایران زمین؛
  مریم یاوری هستم فارغ التحصیل رشته بهداشت روانی از دانشگاه شهید بهشتی.
  خوشحال میشم بتونم به خانمهایی که مشکل خودارضایی دارن مشاوره رایگان بدم

  1. elmira گفت:

   سلام من گاها این کار رو می کنم البته خیلی کم مثلا ماهی یکبار حدود شیش هفت بار تا الان اینکارو انجام دادم خواستم بدونم این عوارض صحت علمی داره آیا بعضی جاها خوندم ک اینطور نیست و مقدار کم مشکلی ایجاد نمی کنه ولی این مقاله واقعا منو ترسوند و الان کلی عذاب وجدان دارم و فک میکنم احساس های بدی دارم…. به نظرتون من چیکار می تونم بکنم

  2. زهرا گفت:

   سلام
   خیلی رمان های خارجی میخوندم
   و بعد به خودارضایی مبتلا شدمـ بدون این که بدونم چیه و عوارضش چیه
   روزی چند

 8. N گفت:

  من از ۸ سالگی خودارضایی داشتم😐

 9. دریا گفت:

  عالی بود

 10. علی گفت:

  سلام
  تمامی نوشته های این مقاله غیرعلمی است وبراساس علم،خودارضایی هیچ ضرری نداشته وحتی گاه،درمان است

 11. منصوره گفت:

  سلام من توی خودارضایی فیلیا خونده بودم که ۷۵ درصد خانم ها توی زمانی از زندگیشون خودارضایی داشتن میخواستم بدونم قابل ترک هست این مشکل؟

نظرات