آموزش تصویری دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان در سال ۱۴۰۰ +لینک سایت کارنامه

0

امسال به دلیل شیوع کرونا کارنامه دانش آموزان به صورت الکترونیکی و غیر حضوری توزیع در سامانه نشانی pada.medu.ir میشود و روی سامانه پادا قرار می گیرد در ادامه آموزش تصویری دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان در سال ۱۴۰۰ و لینک ورود به سایت دریافت کارنامه و نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان به صورت الکترونیکی، نحوه ورود به سامانه پادا برای کارنامه، و دریافت نام کاربری و کلمه عبور اعلام برای همه مقاطع تحصیلی را برای آشنایی و سهولت شما در این صفحه قرار دادیم.

آموزش تصویری دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان در سال 1400 +لینک سایت کارنامه

جزئیات و نحوه دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان

طبق اعلام مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ارائه کارنامه به صورت الکترونیکی در این ترم تحصیلی برای همه مقاطع تحصیلی صورت می‌پذیرد و منحصر به پایه تحصیلی خاصی نیست.

دانش آموزان به سامانه pada.medu.ir مراجعه کنند و با وارد کردن کد ملی ولی سرپرست،کد ملی دانش آموز و شماره موبایل مراحل پیش ثبت نام را انجام داده و از قسمت مشاهده کارنامه تمامی ریز نمرات و فرمهای ارزشیابی را دریافت کنند

با پایان یافتن آزمون ها ، معلمان مدارس، ورود اطلاعات به سامانه سیدا را انجام دهند ۲۴ ساعت بعد از آن کارنامه فعال می‌شود و در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

راهنمای دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان در سال 1400

نحوه دریافت رمز عبور کارنامه الکترونیکی

در ترم تحصیلی پیش نیز ارائه کارنامه به صورت الکترونیکی را به صورت آزمایشی اجرا شده بود و بسیاری از دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور ورود به درگاه پادا به نشانی https://pada.medu.ir در سامانه پادا را در اختیار دارند و با همان دسترسی که از قبل برای درگاه پادا داشتند می‌توانند مراجعه کنند.

اما در صورتی که به نام کاربری و رمز عبور ورود به درگاه پادا دسترسی نداشتند نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه نیست و از طریق شاد یا مکانیسم‌های ارتباطی دیگری که با مدرسه دارند باید نسبت به اخذ آن اقدام کنند.

نحوه دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان در سال 1400

مراحل دریافت کارنامه الکترونیکی برای دانش آموزان همه مقاطع

۱ – ورود به آدرس Pada. medu .ir
۲ – وارد کردن کد ملی دانش آموز در کادر نام کاربری
۳ – واردکردن کلمه عبور سیدا دریافت شده از مدرسه در کادر کلمه عبور
۴– وارد کردن کد امنیتی
۵ – کلیک روی ورود کاربران
۶– درصورت لزوم و داشتن پرینتر میتوان با کلیک روی علامت پرینتر در گوشه سمت چپ صفحه کارنامه رو پرینت یا بصورت پی دی اف ذخیره کرد

نکات مهم

توجه: درصورت نیاز به پرینت از اول با مرور گر کروم وارد شوید.
توجه: درصورت ورود با گوشی حتما گوشی را روی حالت دسکتاپ یا رایانه یا میز کار یا کامپیوتر (درهر گوشی یک اسم داره) قرار دهید و حتما زبان نوشتن کاربری و کلمه عبور انگلیسی باشد.

نظرات