عکس و بیوگرافی ارل کامرون بازیگر سیاهپوست هالیود + علت مرگ

1

عکس و بیوگرافی ارل کامرون بازیگر سیاهپوست هالیود + علت مرگ

ارل کامرون متولد ۸ اوت ۱۳۱۷ اهل بریتانیا, بازیگر سیاهپوست هالیود, درگذشت ۳ ژوئیه ۲۰۲۰ به علت کهولت سن, عکس و بیوگرافی ارل کامرون بازیگر نقش نجاشی در فیلم محمد ص و همسر و فرزندان و علت مرگ و عکس های جوانی تا مرگ وی را در مجله حرف تازه مشاهده کنید.

عکس و بیوگرافی ارل کامرون بازیگر نقش نجاشی در فیلم محمد ص + علت مرگ

بیوگرافی ارل کامرون

ارل کامرون، متولد ۸ اوت ۱۳۱۷ اهل بریتانیا یکی از نخستین سیاه پوستی بود که توانست در سینما و تلویزیون انگلستان به موفقیت دست پیدا کند و در فیلم های تاریخی و مذهبی و آثار سینمایی زیادی ایفای نقش کرده و چندین اثر شاخص سینمایی از خود به یادگار گذاشته است

سوابق هنری

کامرون از اوایل دهه ۵۰ به صورت حرفه‌ای از سال ۱۹۵۱ میلادی تا ۲۰۱۳ مشغول فعالیت بوده‌ و پای به عرصه بازیگری گذاشته و از سال ۱۹۶۵ در فیلم «گلوله آتشین» از سری فیلم‌های «جیمز باند» روی پرده سینما ظاهر شد. دیوید هیروود بازیگر «الماس خونین» در توصیف این بازیگر نوشت: «او یک اسطوره به تمام معنا بود.»

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به گلوله آتشین، ملکه، مترجم، وحی، یاقوت کبود، سافاری، سیمبا و رسالت اشاره کرد.

عکس و بیوگرافی ارل کامرون بازیگر نقش نجاشی در فیلم محمد ص + علت مرگ

 

درگذشت بازیگر نقش نجاشی در فیلم محمد رسول الله

 

این بازیگر بریتانیایی در فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» ساخته مصطفی عقاد با نام اصلی رسالت در نقش نجاشی بازی کرده بود که هر چند نقشی کوتاه در این فیلم داشت، اما از تاثیرگذار ترین سکانس های فیلم محمد رسوالله ص بود، این بازیگر سرشناس سینمای انگلستان در ۱۰۲ سالگی به علت کهولت سن درگذشت.

همسر ارل کامرون کیست

وی در جوانی ازدواج کرده بود که حاصل این ازدواج سه فرزند می باشد.

علت مرگ بازیگر نقش نجاشی در فیلم محمد رسول الله

 

 

عکس های ارل کامرون بازیگر سیاهپوست هالیود

او در مصاحبه‌ای به مناسبت ۱۰۰ سالگی‌اش با بی‌بی‌سی بر لزوم افزایش بازیگران سیاه‌پوست جلوی دوربین آثار سینمایی و تلویزیونی تاکید کرده بود. آخرین کارهای سینمایی او بازی در فیلم «تلقین» است که اثر تحسین‌شده کریستوفر نولان می باشد.

 

زندگینامه ارل کامرون بازیگر سیاهپوست هالیود

فیلم های ارل کامرون بازیگر بریتانیایی هالیوود

همسر و فرزندان و افتخارات بازیگر فیلم محمد رسول لله

منبع: گرداوری در مجله حرف تازه

1 دیدگاه در “عکس و بیوگرافی ارل کامرون بازیگر سیاهپوست هالیود + علت مرگ

  1. شهرام گفت:

    ایشون متولد ۱۹۱۷ بودن نه ۱۳۱۷
    لطفا اصلاح بفرمایین

نظرات