تفریحات

شرایط پرداخت وام ۳ میلیونی به زنان سرپرست خانوار

0

شرایط پرداخت وام ۳ میلیونی به زنان سرپرست خانوار

وام ۳ میلیونی زنان سرپرست خانوار : ۳۳ هزار وام ۳ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به زنان سرپرست خانوار پرداخت می‌شود

وام 3 میلیونی زنان سرپرست

مراسم امضای انعقاد تفاهمنامه بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای اجرای «طرح اندوخته بانوان مهر ایران» و به منظور اعطای تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار صبح امروز برگزار شد و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مرتضی اکبری مدیر عامل این بانک در محل این معاونت تفاهمنامه همکاری را امضا کردند.

مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این مراسم اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک هزار میلیارد ریال برای اجرای این تفاهم‌نامه اختصاص داده است.

وی افزود: زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست می‌توانند با داشتن معرفی نامه از سوی سازمان های حمایتی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مراجعه به شعب این بانک در سراسر کشور، از این تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ٢٤ ماهه بهره مند شوند. البته تلاش می کنیم سال های آینده و در مراحل بعدی میزان تسهیلات به زنان سرپرست خانوار را افزایش دهیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در پاسخ به سوال که آیا تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی پاسخگوی نیازهای این بخش است، گفت: عمده تقاضاها در استان‌ها حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریال است و به همین منظور عدد را روی ۳۰ میلیون ریال گذاشتیم تا بتوانیم تعداد بیشتری را پوشش دهیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از زنان سرپرست خانوار در شرایط مالی بسیار سختی قرار دارند و بسیاری از آنها حتی به این مبلغ بسیار نیازمند هستند. امیدواریم بتوانیم در مراحل بعدی هم میزان تسهیلات و هم مبلغ آن را افزایش دهیم تا زنان سرپرست خانوار بتوانند با این تسهیلات مشکلات خود را حل کنند. دوره بازپرداخت این تسیهلات ۲۴ ماه است.

اکبری بیان اینکه برای سایر بانوان هم برنامه‌های دیگری برای اعطای تسهیلات داریم، ادامه داد: در این زمینه نیازمند تامین منابع مردمی هستیم چون این بانک از محل منابع مردمی اداره می شود. بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک کوچک از نظر منابع مالی است اما خوشبختانه در سال های اخیر در حال رشد است.این بانک یک ریال از دولت منابع نمی گیرد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ادامه به برخی از تسهیلات پرداختی از سوی این بانک به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تا آخر دی ماه ۶۸ درصد سهمیه کمیته امداد با مبلغ ۳۴۰ میلیارد ریال و ۷۵ درصد از سهمیه سازمان بهزیستی با مبلغ ۱۸۷ میلیارد ریال به آنها پرداخت شده است.

وی همچنین میزان تسهیلات پرداختی ازدواج را ۳۱۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: روند پرداخت تسهیلات در بانک سرعت گرفته است و خوشبختانه تاکنون (از ابتدای سال جاری تا دی ماه) ۶۰۰ هزار مورد تسهیلات با مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با میانگین ۱۰۰ میلیون ریال به مردم متقاضی پرداخت شده که ۵۵ درصد آن در زمینه اشتغالزایی بوده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: در حال حاضر این بانک تسهیلات ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون ریالی برای اشتغال خانگی دارد و یکی از اهداف اصلی بانک حرکت به سمت تسهیلات اشتغالزایی در سطح کشور است.

وی به رشد ۶۷ درصدی منابع این بانک در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون منابع این بانک ۱۰ هزار میلیارد تومان است و چون منابع این بانک با استفاده از منابع مردمی است به سختی می توانیم منابع را جمع کنیم.

منبع: فارس نیوز

نظرات