بیوگرافی و عکس های حاج مهدی رسولی مداح

0

بیوگرافی و عکس های حاج مهدی رسولی مداح

حاج مهدی رسولی مداح زنجانی را در این بخش از سایت حرف تازه با بیوگرافی کامل شخصی و مذهبی به همراه عکس خانواده و آدرس اینستاگرام و مداحی های جدید و نحوه ورود به مداحی و نوحه خوانی و دانلود مداحی ترکی او را میخوانید

بیوگرافی حاج مهدی رسولی

ﻣﻬﺪی رﺳﻮﻟﯽ مداح اهل بیت در ۱۲ ﻣﺮدادماه ﺳﺎل ۱۳۶۷ در ﺷﻬﺮ زﻧﺠﺎن ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪ.
او از جوانان حزب الله زنجان و از مداحان ترک زبان زنجانی است که چند سالی است با سبک مداحی و شورها و نوحه های خود پرآوازه شده و مشهور شده است.

حاج مهدی رسولی

سال های فعالیت

رسولی مداحی را از نوجوانی در حسینیه اعظم زنجان آغاز کرده و تهرانی ها نیز او را با هیئت میثاق با شهدا دانشگاه امام صادق(ع) و در کنار حاج میثم مطیعی شناختند

حاج مهدی رسولی

خانواده و فرزند شهید

حاج مهدی رسولی در یک خانواده کاملاً مذهبی و انقلابی بزرگ شده و فرزند شهید است.
پدر مهدی در زمان جنگ مسئول ستاد تیپ ۳۶ انصار بود و در سال ۶۹ در کردستان به شهادت رسید.
او درباره شهادت پدرش می‌گوید: عصر روز شهادت پدر، برادر کوچکتر من آقا محمد به دنیا آمد و همان روز دوباره یک خانواده سه نفره شدیم.

عکس پدر حاج مهدی رسولی

حاج مهدی رسولی

تحصیلات و سواد

وی پس اتمام دوران دبیرستان را تمام کرد، ﻋﻠﯽ‌رﻏﻢ ﻓﻀﺎی ﺣﻮزه و داﻧﺸﮕﺎه‌ﻫﺎﯾﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ اﻣﺎم ﺻﺎدق‌(ع) و ﻗﺒﻮﻟﯽ در داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻼﻣﻪ ﻃﺒﺎﻃﺒﺎﯾﯽ و داﻧﺸﮕﺎه ﺗﻬﺮان، ﺑﻪ‌دﻟﯿﻞ ﺷﺮایط ﺧﺎﻧﻮادﮔﯽ ﻣﺠﺒﻮر ﺷﺪ در داﻧﺸﮕﺎه دولتی زﻧﺠﺎن و در رﺷﺘﻪ ﻣﻬﻨﺪﺳﯽ ﻋﻤﺮان ادامه تحصیل دهد.
وی پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته عمران، در رشته ﻣﺪﯾریت اﻣﻮر ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ نیز ادامه تحصیل داد و مدرک کارشناسی و سپس مدرک ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ خود را در رﺷﺘﻪ ﻋﻠﻮم ﻗﺮآن و ﺣﺪیث از دانشگاه دارالحدیث دریافت کرده است.

درکنار تحصیل در حوزه علمیه هم مشغول گذراندن درس هاى طلبگى است.

حاج مهدی رسولی

همسر حاج مهدی رسولی

مهدی رسولی متاهل است و یک پسر به اسم محمدجواد دارد.

حاج مهدی رسولی

شروع مداحی

البته ما که مرثیه‌خوان دل دیوانه خویشیم… این‌که چقدر بتوانیم اسم خودمان را ذاکر یا مداح امام حسین(ع) بگذاریم، جای بحث دارد. به‌واسطه نگاه محبتی که حاج خانم (مادر) به جلسات امام حسین(ع) داشتند، از همان دوران کودکی من را به مجالس روضه می‌بردند و یکی از افتخاراتم این است که اولین روضه‌ها را از حاج علی اصغر آقای زنجانی شنیدم که پدر شهید و به نظر بنده از اولیاالله هستند.

حاج مهدی رسولی

قرآن خوانی و توشیح

وارد مدرسه که شدم از دوم – سوم ابتدایی شروع به خواندن قرآن و شرکت در گروه سرود و تواشیح کردم که آرام آرام به‌طرف مداحی کشیده شد.

وارثان شهدا

در سال ۷۸ و دوران راهنمایی، چون در مدرسه شاهد درس میخواندم با جمعی از فرزندان شهدا و ایثارگران هیئتی به اسم علی اصغر، وارثان شهدا رو تشکیل دادیم که همان باعث ورود ما به عرصه مداحی شد و بعد خیلی زود وارد هیئت رزمندگان زنجان شدم و چند سال هست که توفیق نوکری دارم.

حاج مهدی رسولی

اولین مداحی رسمی حاج مهدی رسولی

تقریبا از ۱۰ سالگى در هیاتى به طور ثابت مداحى مى کردم و اولین مداحى رسمى من شعرى در مورد دفاع مقدس در مسجد جامع بود که این موضوع متقارن با شب عاشورا شد.
این را هم بگویم که همراهى بزرگانى چون حاج سیدیوسف شبیرى زمینه را براى من بیشتر مهیا کرد.
بزرگترین افتخارم مداحى حاج مهدی رسولی براى سید الشهدا (ع)است و تنها یک چیز مى خواهم:
یک وقت زخانه ات جوابم نکنى
با لفظ برو خانه خرابم نکنى

حاج مهدی رسولی

حسینیه اعظم زنجان

خواندن درحسینیه اعظم زنجان شاید برای هر مداح آذری‌زبان و مخصوصاً زنجانی‌ها یکی از قله‌ها و اهداف مهم باشد و این‌که من چگونه به آنجا وارد شدم اول نظر اهل بیت(ع) بود.
چرا که من قائل به روزیم و به‌نظرم در بسیاری از جا‌ها اگر از جانب معشوق نباشد کششی، کوشش عاشق بیچاره به جایی نرسد.
دوم اینکه لطف بزرگان مانند استاد کلامی باعث شد به نگاه تازه‌ای که در جریان مداحی شکل می‌گرفت، محبت داشته باشند و بعد از سال‌ها یک نوجوان در فضای حسینیه اعظم زنجان حضور پیدا کرد.

حاج مهدی رسولی

آشنایی با حاج میثم مطیعی

من آقا میثم را از زمانی که در اردو‌های راهیان نور شرکت می‌کردیم، به صورت دورادور می‌شناختم و با ایشان ارتباط داشتم که البته خیلی کم بود
اما بعد از مطرح شدن ایشان در کشور آشنایی و همکاری ما بیشتر شد. به قول عرفا جذبه عرفانی ما را به ایشان نزدیک کرد.

حاج مهدی رسولی

مداحی به سه زبان فارسی، عربی و ترکی

برای ما آذری‌ها نوحه حماسی با زبان فارسی اغنا کننده نیست و در کنار فضای حماسه، زبان آذری از چاشنی روضه‌ای خوبی هم برخوردار است و بخاطر همین روضه‌های آذری سوز و گداز خاصی دارد.
از طرف دیگر زبان فارسی لطافت خاصی دارد و برخی از مباحث و اشعار را فقط باید در این زبان خواند.
زبان عربی هم قوام خیلی بالایی دارد و در عین لطافت یک استخوان‌بندی حماسی دارد و من احساس می‌کنم نسل جوان می‌تواند از همه این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کند.

حاج مهدی رسولی

عکس های حاج مهدی رسولی

در ادامه چند تصویر دیده نشده از وی را مشاهده کنید

حاج مهدی رسولی

حاج مهدی رسولی

حاج مهدی رسولی

حاج مهدی رسولی

حاج مهدی رسولی

حاج مهدی رسولی

حاج مهدی رسولی

نظرات