راهنمای خرید سویشرت و هودی پسرانه و دخترانه + نکات ست کردن هودی

0

بدون شک دختران و پسران جوان بیشتر از افراد مسن اخبار مد و فشن را دنبال میکنند. از طرف دیگر ترند هر سال در شش ماه دوم که لباسهای آستین بلند به بازار می آیند انواع هودی و سویشرت است. پسران جوان به دنبال خرید هودی پسرانه شیک هستند و خانم های شیک پوش هم هودی دخترانه اسپرت را پسند میکنند. سویشرت های کراپ مختص خانم ها هست اما مدلهای بلند را هم آقایان و هم خانمها میتوانند بپوشند. سرعت تغییر مد آنقدر بالا است که اگر دنبال کننده آن نباشید عکسهایی که در صفحات مجازی از سلبریتیها میبینید شما را متعجب میکند. در ادامه قصد داریم نکاتی که هنگام خرید هودی و سویشرت باید رعایت کنید را باهم مرور کنیم.

 خرید سویشرت و هودی

فرق هودی و سویشرت در چیست؟

در مجموع و به صورت کلی به دورس (بلوز) یقه گرد آستین بلند جلو باز و جلو بسته سویشرت ، و به دورس کلاهدار جلو بسته و جلو باز هودی گفته میشود‌. که البته این تعریف در ایران معنایی ندارد و ما در اینجا دورس جلو بسته کلاهدار را  هودی ، و به مدل آستین بلند جلو باز کلاه دار و بدون کلاه هودی می‌گوییم.  در ایران جلو باز و بسته بودن لباس در نام گذاری آن تاثیر دارد. درواقع ما به سویشرت میگوییم دورس. اما دورس چیست؟

خرید سویشرت و هودی

تفاوت دورس با سویشرت و هودی

در واقع دورس نام نوعی پارچه است گه خود انواع مختلفی دارد. دورس سه نخ تو کرک یا خارخورده پرکاربردترین پارچه برای تولید البسه پاییزه و زمستانی است. به طور کلی میتوان آن را به مدلهای دو نخ، سه نخ، لاکرا دار و گلکسی تقسیم بندی کرد اما هر کدام به تنهایی مدلهای متفاوتی دارند. این پارچه از تنیدن چند نخ با هم شکل میگیرد که ضخامت و کیفیت نخ ها در کیفیت پایانی محصول تاثیر مستقیم دارد. در کشور ما بلوزهای آستین دار را دورس خطاب میکنند. در بالا توضیح دادیم که به این نوع لباس در کشورهای دیگر سویشرت میگویند. در خرید دورس مردانه باید اول به کیفیت و جنس پارچه و بعد به قواره آن به خوبی دقت کنید.

خرید سویشرت و هودی

مشخصات هودی اسپرت چیست ؟

اسپرت بودن به این معناست که یک لباس را هم خانم ها و هم آقایان بتوانند استفاده کنند و طرح آن طوری نباشد که لباس مختص مردان باشد و یا مختص زنان. طرح های اسپرت مانند نام برندهای معروف که روی لباس چاپ می‌شود،  طرح شخصیتهای معروف فیلم و موزیک و… ، چاپ نوشته و هزارن طرح دیگر که هیچ گونه تبعیض جنسیتی در آنها دیده نمی‌شود.  معمولا قواره لباس های اسپرت آزاد و لش هستند. چند نمونه تصویر از ست ها دو نفره اسپرت را در اینجا آورده ایم.

معمولا لباسهای مردانه قابل استفاده برای خانمها هم هست اما عکس این موضوع را نمیتوان ثابت کرد. تنوع در لباسهای خانمها در یک لول دیگریست و الگوی آنها کاملا متفاوت از پوشاک آقایان و اسپرت میباشد. اسپرت بودن را میتوان به این شکل هم تعبیر کرد که منظور لباس ورزشی است اما در اینجا به آن ویژگی لباس اشاره داریم که قابل پوشش از جانب هم آقایان و هم بانوان میباشد.

خرید سویشرت و هودی

نکات مهم قبل از خرید هودی

چندین نکته مهم برای خرید هودی پسرانه و دخترانه وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم.

اولین گزینه انتخاب جایی هست که قرار است از آنجا خرید کنید. اگر چه به صورت حضوری و چه آنلاین از کسی خرید کردید و از لحاظ کیفیت و قیمت خیالتان راحت هست که نصف راه را طی کردید، اگر غیر این باشد باید کمی دقت کنید . مثلا برای خرید آنلاین از سایت حتما به نماد اعتماد آن سایت دقت کنید و سعی کنید به کسانی اعتماد کنید که خودشان از محصول عکس می‌گیرند و عکس ژورنال استفاده نمی‌کنند.

گزینه بعدی بعد از انتخاب مدل حتما به اندازه گیری دقیق محصول دقیق کنید ، برای مثال در سایت تک تیشرت ، دیجی استایل و وبپوش تمام محصولات با ابعاد دقیق عرض و قد و قیمت ثبت شده اند و شما می‌توانید با کمی دقت نزدیکترین سایز به خودتان را پیدا کنید و خرید کنید.

حتما به جنس پارچه و چاپ توجه کنید در بسیاری از مواقع محصولات بی کیفیت را از هودی های با کیفیت کپی و تولید میکنند و در بازار به قیمت ناچیزی می‌فروشند. یهترین جنس پارچه برای هودی دورس سه نخ میباشد که هم گرمای قابل قبولی دارد و هم کیفیت پارچه آن بسیار عالیست. دقت کنید که تیشرت کلاه دار را که از پارچه های نخی تولید میشود به اسم هودی پاییزه نخرید.

هودی طرح دار و ساده لش بسیار ترند هست و دختران و پسران جوان می‌توانند از آن به عنوان یکی از انتخاب های اصلی استایل خود بهره ببرند.

خرید سویشرت و هودی

هـودی را با چه شلواری ست کنیم ؟

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات هنگام ست کردن لباسها این هست چه شلواری را برای هودی یا تیشرت خود انتخاب کنید، که البته این موضوع بستگی به بالاتنه شما دارد‌ که چه لباسی قرار هست بپوشید. به دلیل جذابیت بسیار زیاد هودی و راحتی و اسپرت بودنش شما آن را با تمام شلوارها میتوانید ست کنید. اما یک اصل مهم وجود دارد و آن هم تناسب در بالاتنه و پایین تنه است. هیچ گاه بالاپوشهای تنگ را با شلوارهای بگی نپوشید و برعکس تیشرت و هودیهای لش و لانگ را با شلوارهای اسکینی ست نکنید.

ست شلوار کارگو و بگ با هودی

شلوار کارگو و بگ یکی از پر طرفدارترین ها بین جوانان هستند، استایل لش و بزرگی دارند و بسیار راحت می باشند، توصیه می‌شود برای استایل کردن این شلوار از هودی های لش و لانگ و حتی باکسی استفاده کنید تا نتیجه جذاب آن را ببینید. استایلی خاص و هنری به شما میدهد. در سال ۱۴۰۳ همچنان استایلهایی با قواره آزاد ترند هستند و کمتر کسی به دنبال البسه تنگ میگردد. هر روز بر تعداد کسانی که شلوار کارگو میپوشیند افزوده میشود و مطمئنا این تایپ شلوارها در سالهای آینده همچنان بورس باشند. پیشنهاد میکنم به این استایل کتونیهای تانکی بالنساگا را هم اضافه کنید.

ست شلوار مام و هودی پسرانه

مام استایل و مام فیت دو انتخاب کاملا موفق در استایل کردن هستند چون علاوه بر راحتی که دارد بسیار جذاب و خوش کپ هست. معمولا این شلوار با هودی های باکسی ست میشود. دقت کنید اگر شلوارتان زاپدار هست از بالاپوش های ساده و بیسیک استفاده کنید و اگر شلوار شما ساده و بدون زاپ هست هودی طرحدار را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا یک تعادل چشمگیر را داشته باشید. با شلوار مام بهتر است کفشهای کف تخت بپوشید.

استایل شلوار جین فیت و راسته با هـودی

انتخاب شلوار و نوع پوشش کاملا شخصی و سلیقه ای میباشد و هر شخصی می‌تواند آنطور که خودش تشخیص می‌دهد لباس بپوشد . در اینجا استایل شلوار جین فیت و راسته را با هودی توضیح خواهیم داد. از نظر ظاهری شلوار راسته و هودی را بیشتر به آقایان پیشنهاد می‌دهیم تا کمی پر تر و کشیده تر دیده شوند ، شلوار فیت و هودی هم بیشتر برای خانم ها و تینیجر ها مناسب می باشد. از خوبی های رنگهای جین این است که به راحتی با رنگهای دیگر هماهنگ می‌شوند و مشکل ست رنگی ندارند. پس بتر است هارمونی رنگ را در بالاپوش و کفشها ست کنید.

ست شلوار اسلش و هـودی لش اسپرت

شاید یکی از راحت ترین شلوارهایی که تا بحال به بازار آمده شلوار اسلش باشد. در مدلهای ساده و طرحدار موجود است و  مناسب آقایان و خانم در تمام سنین می باشد . هودی و شلوار اسلش یک ست بسیار جذاب و خاص خواهد بود پس بدون درنگ این دو رو را باهم استفاده کنید‌.

نکته مهم دیگر برای ست کردن سویشرت و هودی و استایل کردن، رنگ محصولات هست. رنگ گزینه بسیار حساسی هست و نقش مهمی را در تیپ و شخصیت شما بازی می‌کند، پس در انتخاب رنگها وسواس به خرج دهید. چند رنگ ثابت و مورد علاقه همه مردم  مشکی ، سفید و طوسی هست که با تمامی رنگهای شاد قابلیت ست شدن دارد و بسیاری از ما ۹۰ درصد لباسهای خود را از این سه رنگ انتخاب میکنیم.

اما رنگهای جذاب دیگری هم هستند که کنار هم قرار دادن آنها روحیات شما را عوض می‌کند. استفاده از رنگ سبز ، نارنجی ، آبی ، قرمز و صدها رنگ روشن دیگر که روی ظاهر انسان به شدت تاثیر گذارند.

خرید سویشرت و هودی

تفاوت هودی دخترانه و پسرانه چیست ؟

وقتی صحبت از دخترانه بودن محصولی می‌شود اولین چیزی که به ذهن انسان خطور می‌کند رنگهای روشن و صورتی و طرح های شاد و گلدار هست مثلا هودی دخترانه معمولا قد کوتاه تری نسبت به کارهای مردانه دارند و جنس آنها کمی ظریف تر و گاها نازک تر هست.  اما هودی پسرانه و مردانه جتی قوی تر و ضخیم‌تر دارد و از نظر قد و عرض کمی بزرگتر از هودی زنانه هست. ولی در اینجا ما بر این باوریم که به سمتی برویم که دیگر زنانه و مردانه بودن محصول مطرح نباشد و خانم و آقا بتوانند یک محصول را باهم استفاده کنند. مانند تیشرت و هودی اسپرت که امروزه بسیار باب هستند و می‌توان استایل های بسیار زیبایی با لباس های اسپرت خلق کرد./۲۹۶۷۶۸

نظرات