تفریحات

نرم کننده بدون سولفات برای موهای کراتین شده

0

داشتن موهای صاف برای خیلی از خانم ها ایده آل است. به همین خاطر دست به دامن ابزارهای حالت دهنده مانند سشوار و اتو یا روش های جدیدتر مانند کراتینه کردن میشوند. در کنار این روش ها استفاده از محصولات مراقبت از مو نیز میتواند کمک بسیاری در تامین رطوبت مورد نیاز موها، از بین بردن خشکی، وزی، زبری یا الکتریسیتهو بهبود حالت پذیری آنها کند. یکی از آنها محصولات نرم کننده ها هستند. خرید نرم کننده مناسب با جنس موها میتواند منجر به آبرسانی، نرمی، درخشش، لطافت و شانه پذیری بهتر آنها شود.

 نرم کننده بدون سولفات برای موهای کراتین شده

این محصولات تنوع بالایی داشته و هر فرد میتواند با توجه به نیازهای خود یکی از آنها را انتخاب کند. به طور مثال افرادی که موهای رنگ شده دارند باید از شامپو یا نرم کننده هایی استفاده کنند که قابلیت تثبیت رنگ دارند، یا کسانی که موهای خود را صاف کرده اند باید از نرم کننده های فاقد سولفات برای موهای کراتین شده استفاده کنند که باعث حفظ حالت موها و ماندگاری آن میشود.

اگر می خواهید موهایی زیبا، نرم و خوش حالت داشته باشید نرم کننده های بدون سولفات، محصولاتی مفید و سالم هستند که مانع خشکی، وز شدن و موخوره شده و موهایی نرم و لطیف را برای شما به ارمغان می آورند. از محصولات زیر میتوان به عنوان بهترین نرم کننده های فاقد سولفات برای موهای کراتین شده نام برد:

  1. نرم کننده شماره ۵ اولاپلکس
  2. کرم نرم کننده silk oil آلترگو
  3. نرم کننده ایوو mane tamer
  4. ماسک مو نرم کننده Smooth اوسرت

نرم کننده مو سولفات فری چیست؟

یکی از این ترکیبات مضر موجود در محصولات مراقبت از مو مانند شامپو، نرم کننده، ماسک های مو و … سولفات ها هستند که استفاده از آنها آسیب زیادی به موها وارد می کند.

سولفات در واقع سورفکتانت هایی هستند که نقش شویندگی داشته و در اغلب شوینده های پوست و مو و شوینده های خانگی به کار می روند. مهم ترین ترکیبات حاوی سولفات عبارتند از سدیم لورت اتر سولفات و سدیم لوریل سولفات هستند که تولید کننده کف و حباب در شوینده ها هستند.

نرم کننده های بدون سولفات در واقع فاقد ترکیبات خشن و تحریک کننده مانند سدیم لوریل سولفات هستند. این ترکیبات در بسیاری از برندهای شوینده و شامپو وجود دارند. اگر پوست سر شما دچار خارش شده است و یا پوسته پوسته می شود بهترین گزینه برای حل این مشکلات استفاده از شوینده های بدون SLS است.

نرم کننده بدون سولفات از خشک شدن موها جلوگیری کرده و موجب آبرسانی به پوست سر می شود. هم چنین به سلامت، صاف و کراتینه شدن و حالت پذیری بهتر موها کمک کرده و کمتر به آنها آسیب می زند. برخلاف تصور افراد، این محصولات به اندازه نرم کننده های حاوی سولفات قدرت تاثیرگذاری دارند.

معرفی بهترین نرم کننده های فاقد سولفات

بهترین نرم کننده های ایرانی و خارجی فاقد سولفات مناسب موهای کراتینه کدامند؟

۱- نرم کننده شماره ۵ اولاپلکس

در ساخت نرم کننده شماره ۵ اولاپلکس از ترکیبات سولفات دار استفاده نشده به همین دلیل در نرمی و لطافت انواع مو موثر است و به ترمیم آن ها کمک می کند. ترکیبات مفید در فرمولاسیون این مو را تغذیه و نرم کرده و در حفاظت و ترمیم موهای آسیب دیده موثر است. استفاده از این نرم کننده حالت پذیری مو را آسان تر می کند، به همین دلیل جزو محصولات پیشنهادی برای موهای کراتینه قرار گرفته است. برند اولاپلكس Olaplex یک روش جدید درمان و ترمیم مو تولید کرده است که با استفاده از آن در محصولات خود ساختار داخلی موها را تقویت و از آسیب مواد شوینده و و رنگ های شیمیایی به مو جلوگیری می کند.

۲- کرم نرم کننده Silk Oil آلترگو

این محصول قوی می تواند موهای خشک و وز را به خوبی نرم کرده و در تغذیه و آبرسانی و جلوگیری از موخوره آنها عملکرد خوبی دارد. این محصول یکی از بهترین نرم کننده های فاقد سولفات است که موها را درخشان کرده و ظاهری ابریشمی و صاف به آن ها می دهد. به همین دلیل برای مراقبت های بعد از کراتینه کردن مناسب است. در ترکیبات کرم نرم کننده silk oil آلترگو روغن هایی مانند آرگان، شی باتر، نارگیل و بائوباب دیده میشود که در تقویت و بازسازی فیبر موها موثرند و استحکام موها را افزایش داده و موجب براقیت آنها می شوند.

۳- نرم کننده ایوو mane tamer

این نرم کننده محصول کشور استرالیا است و ترکیبات مفید فراوانی مانند بذر کتان هیدرولیز شده، انواع ویتامین ها و چربی های ضروری و … دارد. از کیفیت بالایی برخوردار بوده، کف سر را به خوبی پاک و موها را لخت و نرم می کند. استفاده از آن آلودگی و چربی های پوست و مو را از بین می برد و از زبر شدن و خشکی موها جلوگیری می کند. از این نرم کننده بدون سولفات می توانید با خیال راحت برای موهای کراتین یا رنگ شده استفاده کنید.

۴- ماسک مو نرم کننده Smooth اوسرت

برند سوئدی اوسرت محصولاتی مانند ماسک، شامپو و سرم مو تولید می کند. این محصول نرم کننده خواص فراوانی از جمله نرم کنندگی، حالت دهندگی و آبرسانی دارد. در نتیجه خشکی و شکنندگی موها را از بین برده و موجب سلامت و شادابی آن ها می شود. روغن های طبیعی مانند کالاندولا و مارولا در این ماسک مو وجود دارند که حالت دهندگی مو را افزایش می دهند و ظاهر زیبای ابریشمی و مخملی به موها می بخشند. این ماسک با ایجاد یک لایه اضافی روی موها از کراتین طبیعی آنها محافظت کرده و موجب ماندگاری حالت موها میشود. به همین دلیل برای حفظ سلامت موهای صاف و کراتین شده گزینه ای مناسب است.

نرم کننده مو

فواید استفاده از نرم کننـده های بدون سولفات

سولفات ها از ترکیباتی هستند که به دلیل ایجاد کف و حباب در شوینده های مو و بدن مورد استفاده قرار می گیرند. ثابت شده که این مواد رطوبت را از بین می برند و موجب خشکی پوست و مو می شوند؛ اما نرم کننده های بدون سولفات اثر نرم کنندگی بیشتری دارند و در حفظ سلامت مو تاثیر زیادی دارند. از دیگر فواید این محصولات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- حفظ روغن طبیعی موی سر

یکی از مهم ترین فواید نرم کننده های بدون سولفات حفظ رطوبت پوست سر است. اگر موهایی خشک یا آسیب دیده دارید، این محصولات میتوانند روغن طبیعی پوست سر را حفظ کرده و به این ترتیب در سلامت و نرمی مو موثر باشند.

۲- ماندگاری بیشتر حالت کراتینه

اگر موهای خود را کراتینه کرده اید برای حفظ حالت و ماندگاری بیشتر آنها، از نرم کننده های فاقد سولفات استفاده کنید. سولفات کراتین موها را از بین می برد و موجب خشکی و شکنندگی آن ها می شود. در حالیکه نرم کننده بدون سولفات موهای شما را تغذیه می کند و کراتین موهای شما را برای مدت طولانی حفظ می کند.

۳- کاهش حساسیت پوست سر

سولفات ها در برخی از موارد موجب ایجاد التهاب و افزایش حساسیت پوست سر میشوند. بنابراین استفاده از نرم کننده بدون سولفات به آرامش پوست کمک کرده و حساسیت آن را از بین می برد.

سخن پایانی

نرم کننده بدون سولفات برای موهای کراتین شده محصولی است که موهای شما را از آسیب محافظت می کند و انواع آلودگی و چربی را از موهای شما پاک می کند. نرم کننده های سولفات فری حساسیت پوست سر را کاهش داده و التهاب و قرمزی به وجود نمی آورند. این محصولات نه تنها رطوبت پوست و مو را از بین نمی برند بلکه نقش آبرسانی نیز دارند و به این ترتیب از خشکی و زبری مو جلوگیری کرده و سبب حالت پذیری آسان تر مو می شوند. همچنین این محصولات کراتین طبیعی را از بین نبرده و موجب ماندگاری بیشتر حالت موها می شوند./۲۶۵۴۵۷

نظرات