تفریحات

بیوگرافی محمد مهدی برجی ملی پوش بوچیا +‌علت فوت و درگذشت

0

بیوگرافی محمد مهدی برجی ملی پوش بوچیا +‌علت فوت و درگذشت

محمد مهدی برجی بازیکن تیم ملی بوچیا متولد دهه ۷۰ در زنجان بود که چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ بر اثر عارضه جسمانی درگذشت. محمد مهدی برجی ورزشکار زنجانی به تازگی مقام دوم را در مسابقات بوچیا کسب کرده بود متاسفانه به دلیل بیماری جسمانی از دنیا رفت.

بیوگرافی محمد مهدی برجی

محمد مهدی برجی بازیکن تیم ملی بوجیا معلولین و جانبازان ایران متولد دهه ۷۰ بود که چهارشنبه گذشته بر اثر عارضه جسمانی درگذشت

بیوگرافی محمد مهدی برجی ملی پوش بوچیا +‌علت فوت و درگذشت محمد مهدی برجی ورزشکار زنجانی

سوابق

محمد عجمی‌پور یکی از ورزشکاران زنجانی بود که سال ها در در رشته بوچیا فعالیت داشته و عضو تیم ملی بوچیا جانبازان و معلولین کشورمان بود. او در سال ۱۴۰۰ مقام دوم رشته بوچیا را در مسابقات کسب کرد، او ساعتی قبل بر اثر عارضه جسمانی جان خود را از دست داد.

محمد مهدی برجی علاوه بر عناوین مختلف که از رقابت های قهرمانی کشور و مسابقات داخلی کسب نموده، در بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین نیز حضور داشت و مقام چهارم را بدست آورد.

همچنین ببینید: بیوگرافی علی بخشی بازیکن فوتبال ذوب آهن +‌‌علت فوت و ماجرای تصادف

علت مرگ و درگذشت

محمد مهدی برجی، بازیکن بوچیای استان زنجان و ملی پوش تیم ملی جوانان صبح چهارشنبه دار فانی را وداع گفت.

طیب امیری، رئیس هیئت ورزش های جانبازان و معلولان استان زنجان در این باره اظهار کرد: محمدمهدی برجی یکی از چهره های فعال و درخشان رشته بوچیا در استان و عضو تیم ملی جوانان این رشته بود.

بیوگرافی محمد مهدی برجی ملی پوش بوچیا +‌علت فوت و درگذشت
امیری با بیان اینکه این ورزشکار بر اثر عارضه جسمانی فوت کرد، اضافه کرد: طی دو سال گذشته چهار ورزشکار فعال استان در رشته بوچیا فوت کردند و این موضوع ضایعه بزرگی برای ورزش معلولان و این رشته ورزشی است.

رئیس هیئت ورزش های جانبازان و معلولان استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۹ ورزشکار معلول این استان در رشته های مختلف عضو تیم های ملی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در پیام تسلیتی، مرحوم محمدمهدی برجی را یکی از ورزشکاران با اخلاق و ساعی رشته بوچیا معرفی کرد که فقدان او موجب غم و اندوه و تاثر فراوان خانواده بزرگ ورزش استان شد.

عکس و علت فوت محمد مهدی برجی ورزشکار زنجانی

پیام تسلیت

فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین طی پیامی، درگذشت محمد مهدی برجی ملی پوش بوچیا را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ”

درگذشت محمد مهدی برجی ملی پوش بوچیا ما را نیز اندوهگین ساخت. فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، این مصیبت را به خانواده محترمشان، جامعه ورزش کشور به ویژه خانواده ورزش جانبازان و معلولین تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می‌نماید.

رشته بوچیا چیست

بوچیا (Boccia) نوعی ورزش تفریحی- توپی است که افراد دارای معلولیت شدید می توانند تا سطح قهرمانی در کشور و مسابقات برون مرزی آن را ادامه دهند.

این ورزش تحت نظارت فدراسیون جهانی بوچیا اداره و جز رشته های پارالمپیکی محسوب می شود.

بازیکنان بوچیا باید از هوش تحلیلی برخوردار باشند تا موقعیت و استراتژی های مختلف بازی در مقابل حریف را فرا گیرند. بوچیا به سکوت، آرامش درونی و بیرونی نیاز دارد.

آموزش این ورزش در ابتدا به صورت باشگاهی صورت می پذیرد. سپس بازیکنان آموزش دیده، برتر و واجد شرایط و پس از حضور در مسابقات کشوری به انتخاب کادر فنی تیم ملی در کلاسبندی به اردوهای تیم ملی دعوت خواهند شد.

نظرات