دوره پادفک روسیه چیست؟ منابع و زمان ثبت نام

0

پادفک روسیه (Podfak Russia) به­عنوان دوره­ای در نظر گرفته می­شود که دانشجویان خارجی می­توانند برای آماده­شدن جهت تحصیل در دانشگاه­های این کشور، زبان روسی را یاد بگیرند.

دوره پادفک روسیه

با توجه به اینکه اغلب دانشگاه­های این کشور دروس خود را به زبان روسی ارائه می­دهند، لازم است تا متقاضیان خارجی قبل از ورود به دانشگاه این دوره را پشت سر بگذارند.

در حال حاضر بسیاری از ایرانیان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، دانشگاه­های روسیه را برای این منظور انتخاب می­کنند که باید اطلاعات کاملی در خصوص این دوره در اختیار داشته باشند، پس با ما همراه شوید تا تمامی اطلاعاتی که در این زمینه نیاز دارید را به شما ارائه دهیم.

دوره پادفک؛ مجوز شما برای تحصیل در دانشگاه­های روسیه

دوره­ای که به­عنوان پادفک شناخته می­شود یکی از شرایطی است که دانشگاه­های کشور روسیه برای ورود متقاضیان خارجی در نظر گرفته­اند. با توجه به اینکه اکثر دانشگاه­های روسیه، رشته­های مختلف را در مقطع کارشناسی به زبان روسی ارائه می­دهند، افرادی که خواستار تحصیل در این کشور باشند باید دوره پادفک روسیه را بگذرانند.

به­طور کلی می­توان گفت که این دوره معادل دیپلم روسیه در نظر گرفته می­شود و افراد با شرکت در آن، آموزش­های مورد نیاز برای دروس پایه همچون فیزیک، ریاضیات، زیست و دیگر موارد را کسب می­کنند. البته محتوای آموزشی در این دوره به رشته مورد نظر افراد بستگی دارد و هر فرد با توجه به این موضوع باید برای ثبت­نام در این دوره اقدام کند.

مدت­ زمانی که برای گذراندن دوره پادفک روسیه نیاز است

مدت­زمانی که برای دوره پادفک در نظر گرفته می­شود با توجه به رشته تحصیلی انتخابی دانشجو متفاوت است و افراد متقاضی می­توانند بر اساس میزان تسلطی که بر زبان روسی دارند در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنند. به­طور معمول برای افراد مختلف مدت­زمانی در حدود ۶ تا ۹ ماه جهت یادگیری زبان روسی و گذراندن این دوره در نظر گرفته می­شود.

زمانی که فرد دوره podfak russia  را به­طور کامل بگذراند، باید در یک آزمون شرکت کند تا میزان مهارت او مورد ارزیابی قرار گیرد و درصورتی­که نمره قبولی دریافت کرد، اجازه ثبت­نام در دانشگاه مورد نظر را به­دست می­آورد.

چه موقع باید برای ثبت­ نام دوره پادفک روسیه اقدام کرد؟

زمان ثبت­نام در این دوره برای هر دانشگاهی متفاوت است اما به­طور معمول داوطلبان می­توانند برای شرکت در پادفک از اوسط فرورداین تا اوایل مردادماه اقدامات لازم را انجام دهند. دانشگاه­های روسیه از نظر رتبه­بندی جهانی در سطح مطلوبی قرار دارند و با توجه به اینکه تعداد متقاضیان بالا است، معمولا ظرفیت پادفک در دانشگاه­های مختلف به­سرعت تکمیل می­شود.

از همین رو اگر به­دنبال دریافت پذیرش از سوی دانشگاه­های روسیه هستید، لازمه این کار گذراندن پادفک است که موسسه های مهاجر می­تواند جهت ثبت­نام و طی­کردن مراحل مورد نیاز به شما کمک کند.

بعد از اینکه زمان نام­نویسی از داوطلبان به پایان رسید، این دوره از اواخر شهریور آغاز شده و تا تیرماه سال بعد ادامه پیدا می­کند.

دریافت مدرک پادفک روسیه و مزایایی که برای شما به­ همراه دارد

مهم­ترین دلیلی که افراد برای شرکت در این دوره اقدام می­کنند، این است که رشته مورد نظرشان به زبان انگلیسی تدریس نمی­شود. معمولا پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته­های پرطرفداری هستند که حتما نیاز به مدرک پادفک دارد.

علاوه­بر این مورد، شما با شرکت در این دوره و کسب مدرک آن، برای زندگی روزمره و ارتباط با دیگران مشکلی نخواهید داشت و با تسلط بر زبان روسی راحت­تر می­توانید امور دانشجویی خود را انجام دهید. مورد دیگری که می­توان به­عنوان مزیت این دوره در نظر گرفت، توانایی یافتن شغل است. افرادی که قصد داشته باشند در دوران اقامت خود شغلی داشته باشند، با تسلط به زبان روسی سریع­تر می­توانند به این هدف دست پیدا کنند.

اعتبار بالایی که مدرک پادفک روسیه دارد نیز یکی دیگر از مزایایی است که برای این دوره در نظر گرفته می­شود و شما می­توانید با کسب نمره قبولی، آن را به­دست آورید. با در نظر گرفتن تمام این موارد، موسسه های مهاجر به شما کمک می­کند تا بهترین پادفک را انتخاب کنید و در دستیابی به رشته مورد علاقه خود موفق شوید.

مدارکی که باید برای ثبت­ نام در دوره پادفک روسیه ارائه دهید

در نظر داشته باشید که شما برای ثبت­نام در دوره پادفک نیازمند ارائه مدارکی هستید که باید به زبان روسی ترجمه شوند و مهر وزارت امور خارجه را داشته باشد که شامل موارد زیر است:

  • پاسپورتی که حداقل اعتبار لازم را داشته باشد
  • گواهی مربوط به تایید سلامت
  • تمامی مدارک دیپلم و پیش­دانشگاهی
  • رسید پرداخت هزینه­های شرکت در دوره
  • پرکردن فرم پذیرشی که مربوط به دانشگاه مورد نظر است

در نظر داشته باشید که تمامی مدارک شما باید به­طور صحیح و کامل به زبان روسی ترجمه شده باشد، پس برای این مورد بهتر است از یک موسسه معتبر کمک بگیرید چرا که هرگونه اشتباهی در ترجمه، می­تواند روند ثبت­نام شما را با مشکل مواجه کند.

از همین رو می­توانید با مراجعه به وب­سایت موسسه های مهاجر به آدرس https://himohajer.com/study-in-russia/ از خدمات تحصیل در روسیه استفاده فرمایید.

دوره پادفک روسیه

هزینه مورد نیاز برای شرکت در پادفـک روسیه

نکته مهمی که درباره هزینه این دوره وجود دارد مربوط به دانشگاه و رشته مورد علاقه شما است، از همین رو نمی­توان یک مبلغ کلی برای پادفک در نظر گرفت. هر کدام از دانشگاه­های روسیه برای برگزاری این دوره هزینه خاصی را مشخص می­کنند که مبلغ آن می­تواند با توجه به اینکه رشته مورد نظر متقاضی تا چه حد تخصصی است، متفاوت باشد.

البته هزینه­هایی که در قبال ثبت­نام دوره پادفک در یکی از معروف­ترین دانشگاه­های این کشور به نام لومونوسف باید پرداخت شود چیزی حدود ۶۰۰۰ دلار است اما می­توان مراکز معتبری با هزینه کمتر نیز پیدا کرد.

جمع­ بندی

پادفک روسیه به­عنوان یک دوره معتبر برای آموزش زبان روسی در نظر گرفته می­شود که متقاضیان خارجی جهت تحصیل در دانشگاه­های این کشور باید مدرک آن را دریافت کنند.

در این دوره که معمولا بین ۶ تا ۹ ماه طول می­کشد، دروس پایه برای ورود به مقطع کارشناسی آموزش داده می­شود و معادل دیپلم کشور روسیه است.

داوطلبان برای ثبت­نام می­توانند از اواخر فروردین تا اوایل مردادماه اقدام کنند، مدارک مورد نیاز برای این منظور نیز شامل پاسپورت، گواهی سلامت و برخی موارد دیگر است که باید به زبان روسی ترجمه شوند. برای این منظور می­توانید از موسسه های مهاجر کمک بگیرید.

نظرات