درمان سرگیجه با انداختن زالو

0

درمان سرگیجه با انداختن زالو

درمان سرگیجه با انداختن زالو : امروزه زالو درمانی در میان افراد بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد. زالو درمانی در بسیاری از امراض مانند جوش صورت , سرگیجه و … بکار گرفته میشود و یکی از شایعترین آنها مقابله و درمان سرگیجه است. ما در این بخش از مجله اینترنتی حرف تازه برای شما درمان سرگیجه با انداختن زالو را آماده کردایم.

زالو

سرگیجه می‌تواند در همه افراد و همه سنین رخ دهد، اما بین بزرگسالان شایع تر می‌باشد.

سرگیجه چیست؟

سرگیجه واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود. تعریف دقیق از سرگیجه و چیزی که شما به آن سرگیجه می‌گویید بسیار مهم است، چراکه به شما و پزشکتان در شناسایی مشکل کمک می‌نماید. سرگیجه به دو نوع احساس سبکی سر و سرگیجه(دوران سر ) تقسیم می‌شود.

سرگیجه در دو نوع تقسیم میشود:

احساس سبکی سر

احساس سبکی سر، احساسی است که موقع رخ دادن آن شما فکر می‌کنید دارید می‌افتید و یا غش می‌کنید. هرچند شما احساس گیجی می‌کنید، اما احساس نمی‌کنید که شما و اطراف شما در حال حرکت اید. احساس سبکی سر معمولا با دراز کشیدن بهبود یافته و یا کاملا از بین می‌رود. اگر احساس سبکی سر شدید شده ممکن است باعث احساس غش کردن و یا سنکوپ شود. بعضی اوقات هنگام سرگیجه شما ممکن است، دچار حالت تهوع و یا استفراق شوید.

سرگیجه (دوران سر)

سرگیجه (دوران سر) ، احساسی از که شما در آن فکر می‌کنید خودتان یا اطرافتان در حال چرخیدن هستید. در سرگیجه شما ممکن است شما احساس چرخیدن، افتادن و یا کج شدن نمایید. زمانیکه شما دچار سرگیجه شدید می‌شوید، ممکن است احساس تهوع شدید و یا استفراغ به شما دست دهد. در این حالت ممکن است ایستادن و یا راه رفتن برای شما سخت بوده و یا احساس افتادن نمایید.

خاصیت درمانی زالو در چیست؟

خاصیت درمانی زالو در بزاق دهان او است که ماده ضد انعقاد خون به نام هیرودین است و موجب رقیق شدن خون و باز شدن گرفتگی رگها و در نتیجه افزایش خون‌رسانی به مغز و بدن می‌شود. به عقیده بعضی کارشناسان ۱۰۰ نوع ماده ویژه با اثرات درمانی گوناگون توسط زالو در خون ترشح می‌شود و مورد توجه پزشکان و جراحان قرار گرفته است و در اروپا و آمریکا در موارد گرفتگی رگهای قلب، گرافتهای پوستی و زیبایی پوست و جراحی قلب و پیوند اعضا و تقویت سیستم دفاعی بدن از آن استفاده می‌شود. مجمع پژوهشگران طب گیاهی بوعلی سینا با آزمایش‌های مکرر آثار زالودرمانی را تجربه کرده است.در قانون بوعلی سینا فصلی درباره زالودرمانی و علایم زالوهای سمی و زالوهای مفید آمده است.

درمان سرگیجه با زالو

زالو انداختن در درمان بسیاری از بیماری ها به خصوص سرگیجه های مزمن تاثیر فراوانی دارد. به دلیل فشار خون بالا و غلظت خون در بدن گاهی سر گیجه های طولانی و کوتاه مدت روزانه و شبانه گریبانگیر افراد میشود با انداختن زالو بصورت تخصصی و رقیق کردن خون‌ مشکلتان حل میشود.

نظرات