بازی مومو momo جایگزین بازی نهنگ آبی

5

بازی مومو momo جایگزین بازی نهنگ آبی

بازی مومو : به تازگی یک بازی آنلاین جدید و ترسناک در رسانه های اجتماعی فراگیر شده است. خانواده ها و مقامات بیم آن دارد که این بازی آنلاین پدیده مشابه « نهنگ آبی » باشد و جان نوجوانان را به خطر بیندازد.

این بازی در هفته های اخیر در سراسر جهان مشاهده شده و به طور کلی از طریق واتس اپ گسترده می شود. نخست شماره تماسی ناشناس کاربران را به چالش دعوت می کند تا به «مومو» (Momo) پیامی ارسال کنند. در مرحله بعد و پس از ارسال پیام، تصاویر ترسناک و پیام های خشونت آمیز برای کاربر ارسال می شود.

بازی مومو

این بازی فراگیر با تصویر ترسناک از زنی مرتبط شده است. این عکس به حساب کاربری اینستاگرام یک عروسک ساز ژاپنی تعلق دارد.

به هرحال اکنون تصور می شود مومو با خودکشی یک دختربچه ۱۲ ساله در آرژانتین مرتبط باشد. همین امر سبب شده عده ای آن را شبیه بازی « نهنگ آبی » اعلام کنند که سال گذشته با مرگ چند فرد در روسیه مرتبط بود.

هنوز مشخص نیست انگیزه اصلی این بازی چست اما مقامات هشدار داده اند احتمالا فرستندگان ناشناس پیام اولیه از بازی برای سرقت اطلاعات یا تشویق به خشونت و خودکشی استفاده می کنند.

این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان مشاهده شده است. البته به نظر می رسد در آمریکای جنوبی محبوبیت زیادی داشته باشد و هدف اصلی آن نوجوانان است.

به نوشته روزنامه بویرس آیرس تایمز، دختر بچه ۱۲ ساله ای که احتمالا قربانی این بازی شده، از تمام فعالیت های خود قبل از خودکشی فیلمبرداری کرده است. مقامات معتقدند احتمالا فردی او را به خودکشی ترغیب کرده است.

به هرحال هیچ کس به طور دقیق نمی داند «مومو» از کجا شروع شده و چه کسی این روند ترسناک را آغاز کرده است. البته تابه حال ۷ شماره تماس مرتبط با این بازی کشف شده که پیش شماره آنها به ژاپن و چند کشور در آمریکای جنوبی تعلق دارد.

درهمین راستا از کاربران واتس اپ خواسته شده تا با شماره های ناشناس در زنجیره های پیام تماس برقرار نکنند.

5 دیدگاه در “بازی مومو momo جایگزین بازی نهنگ آبی

 1. amir گفت:

  بازیش عالیه رفیقم بازی داره میکنه (سس ماس)

 2. Ar.s گفت:

  من‌بازی‌مومو‌رو‌از‌کجا‌دانلود‌کنم

 3. Zeinab گفت:

  میشه بگین چ جوری بامومو میشه ارتباط برقرار کرد

  1. همکار یک گفت:

   سلام دوست عزیز
   توصیه میکنم اصلا خودت رو درگیر این بازی نکنید و به توصیه ای پلیس فتا حتما گوش کنید

 4. Eleazer گفت:

  با سلام خدمت دوستان.من قبلا بازیشو کرده بودم و تا مرحله ۱۲رفتم ولی فکر نمیکردم دیگه اینقدر درموردش حاشیه بسازن اگه دوست داشتین اطلاعات بیشتری بدونین به ایدی پیام بدین

نظرات