همه جا با فرادرس
اکسکوینو

آدرس سایت ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها + شرایط افراد مجرد برای مسکن رئیسی

0

آدرس سایت ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها + شرایط سنی و نحوه ثبت نام در سایت ثبت نام مسکن دولتی برای زنان و مردان و دختران و پسران مجردها و شرایط ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها و آدرس سامانه سمن مسکن برای مجردها با نحوه ثبت نام و شرایط و وام مسکن مجردها ۱۴۰۰ و قیمت مسکن دولتی برای افراد مجرد را در ادامه بخوانید

آدرس سایت ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها + شرایط افراد مجرد برای مسکن رئیسی

آدرس سایت ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها + شرایط افراد مجرد برای مسکن رئیسی

در حال حاضر شرایط استفاده از مسکن دولتی و حمایتی چه مسکن مهر، مسکن ملی و سایر پروژه‌ها این است که فرد متقاضی باید متاهل و سرپرست خانوار باشد. اما قانون تبصره‌ای دارد مبنی بر اینکه بانوان مجرد بالای ۳۵ سال سن می توانند مشمول پروژه‌های مسکن حمایتی شوند.

محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره امکان مشارکت مجردها در پروژه‌های مسکنی گفت: براساس قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن سه گروه از مجردان می توانند در انواع پروژه های مسکن حمایتی و دولتی ثبت نام کنند و فعلا قانون در این باره هیچ تغییری نکرده است.

شرایط مجردها برای ثبت نام در مسکن دولتی

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اولین گروه از مجردهایی که می‌توانند در پروژه‌های مسکن حمایتی ثبت نام کنند عباترند از:

۱- بانوان مجرد بالای ۳۵ سال

۲- گروه دوم معلولان بالای ۲۰ سال هستند که فارغ از جنسیت، امکان ثبت نام را بدون در نظر گرفتن وضعیت تاهل دارند.

۳- گروه سوم از مجردهایی که می‌توانند در پروژه‌های مسکن حمایتی ثبت نام کنند، نخبگان علمی هستند که از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی شده‌اند که در این مورد هم بحث جنسیت و سن و تاهل مطرح نیست.

محمودزاده تاکید کرد: فعلا به غیر از این سه گروهی که گفته شد، هیچ گروه دیگری بدون در نظر گرفتن وضعیت تاهل امکان ثبت نام ندارند البته پیشنهاداتی مطرح شده که در حال بررسی این پیشنهادات هستیم و اگر مصوب شوند اطلاع رسانی خواهد شد بنابراین مجردهای خارج از این سه گروه برای ثبت نام در پروژه جهش تولید مسکن اقدام نکنند.

همچنین ببییند: راهنمای ثبت نام در سامانه مسکن رئیسی در saman.mrud.ir + راهنمای ثبت نام در سامانه ثمن

زمان اجرای پروژه

وی گفت: تمام شهرهای دارای زمین برای اجرای این پروژه در سایت ثمن مشخص شده و پس از فرصت یک ماهه ثبت نام، شرکت کنندگان پالایش می‌شوند و افرادی که حائز شرایط باشند پیامک تایید ثبت نام برای آنها ارسال خواهد شد.

گفتنی است که در طرح جهش تولید مسکن یا همان ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، قرار بر این است که برخی از شرایط تسهیل شود تا گروه‌های مختلفی از متقاضیان مسکن در این طرح مشارکت داشته باشند. اصلاح شرط فرم «ج»، میزان سابقه مالکیت مسکن و تاهل از جمله شرایطی است که احتمال تغییر در مقررات مربوط به آنها وجود دارد.

نظرات