شرایط پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به فرهنگیان با نرخ سود ۱۲ درصد

2

شرایط پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به فرهنگیان با نرخ سود ۱۲ درصد

اعطای وام ۳۰ میلیون تومانی به فرهنگیان بهمن ۱۴۰۱

وام ۳۰ میلیونی فرهنگیان ۱۴۰۱ با نرخ سود ۱۲ درصد: تفاهم‌نامه همکاری‌های مربوط به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه فی‌مابین وزارت آموزش‌ و پرورش و بانک رسالت امضا شد و اعطای وام ۳۰ میلیون تومانی به فرهنگیان از بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز شد.

فرهنگیان می توانند از طریق تلفن همراه وارد سامانه شوند و پس از تکمیل اطلاعات و معرفی یک ضامن فرهنگی اقدام به تهیه و امضای سفته الکترونیکی کنند؛ در نهایت پس از طی مراحل اداری وام به حساب متقاضیان واریز خواهد شد.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد: پس از پیگیری و مذاکره با مسئولان بانک ملی، شرایط ارائه وام ۳۰۰ میلیون ریالی با نرخ سود ۱۲ درصد به همکاران فرهنگی فراهم شده است.

وام 30 میلیونی فرهنگیان

مهدی منتجب با بیان اینکه در این مرحله وام به هفت هزار نفر از متقاضیان، پرداخت می‌شود، افزود: این تعداد در مقایسه با مرحله قبلی پرداخت وام ۱۲ درصدی، رشد سه تا چهار برابر شده است.

او با اشاره به اینکه سهمیه هریک از مناطق آموزش و پرورش استان بر اساس تعداد شاغلان مشخص شده و طی روز‌های آتی اعلام می‌شود اظهار امیدواری کرد: امکان درخواست این وام تا پایان بهمن ۱۴۰۱ فراهم شود.

نحوه ثبت نام وام فرهنگیان

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درخصوص مراحل پرداخت این وام توضیح داد: همکاران از طریق تلفن همراه وارد سامانه شوند و پس از تکمیل اطلاعات و معرفی یک ضامن فرهنگی اقدام به تهیه و امضای سفته الکترونیکی کنند؛ در نهایت پس از طی مراحل اداری وام به حساب متقاضیان واریز خواهد شد.

منتجب فرهنگ کارت را از دیگر خدمات ارائه شده به فرهنگیان معرفی و اضافه کرد: متقاضیان برای دریافت این کارت باید درخواست خود را به حوزه تعاون اداره محل خدمت خود ارائه کنند.
به گفته او، این کارت از دوم تا هشتم هر ماه شارژ می‌شود و اعتبار هزینه شده در اقساط ۱۰ ماهه از حساب فرهنگیان کسر می‌شود.

تفاهم‌نامه همکاری‌های مربوط به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه فی‌مابین وزارت آموزش‌ و پرورش و بانک رسالت امضا شد.

در این مراسم گودرز کریمی فر، مدیرکل توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، گفت: یکی از سیاست‌های این مدیریت، تقویت صندوق‌های وام ضروری و اعطا تسهیلات کم‌بهره و قرض‌الحسنه به فرهنگیان است.

وی ادامه داد: در همین راستا، درصدد مشارکت با بانک‌ها در زمینهٔ همیاری، همکاری و همراهی با جامعه بزرگ فرهنگیان هستیم.

مدیرکل توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: از مهم‌ترین اهداف این سیاست، اعتلای منزلت اجتماعی، افزایش رغبت و انگیزش شغلی در جامعه فرهنگیان است.

در این مراسم علی الهیار ترکمن معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌و پرورش اظهار داشت: ارتباط با بانک‌ها و شرایط خوبی که آنها برای دستگاه و یا کارکنان شان فراهم می‌کنند، یکی از مواردی است که دستگاه‌های دولتی پیگیری می‌کنند تا کارهای بانکی آن دستگاه و کارکنانش به نحو مناسبی انجام گیرد.

وی بیان داشت: یکی از مزایای بانک رسالت استفاده از سنت خوب قرض‌الحسنه است و امیدواریم این تفاهم‌نامه سرآغاز همکاری‌های بیشتر فی‌مابین شود.

این تفاهم‌نامه به امضای حسین‌زاده مدیرعامل بانک رسالت و الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه، بانک رسالت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال در اختیار فرهنگیان قرار خواهد داد.

جزئیات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام برای این وام بزودی در همین صفحه منتشر خواهد شد

2 دیدگاه در “شرایط پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به فرهنگیان با نرخ سود ۱۲ درصد

  1. علی گفت:

    سلام چرا نگفته توی کدام سامانه ثبت‌ نام کنیم

  2. علی گفت:

    زمان و نحوه ثبت نام وام مشخص نشده؟

نظرات