عکس و فیلم های سیل شیراز و تلفات سیل دروازه قرآن شیراز

0

عکس و فیلم های سیل شیراز

سیل شیراز ،در پی روان شدن سیل در شیراز ده ها خودرو در ورودی این شهر، یعنی دروازه قرآن در سیلاب گرفتار شدند و آب خوروها را با خود برد.
گفته می شود که سیل به کوچه پس کوچه های شیراز هم رسیده و خساراتی به خودروها وارد کرده است.

در ویدئو و تصاویری از وقوع سیل در دروازه قرآن و کوچه های شهر در شبکه های مجازی منتشر شده که صحنه وحشتناکی را رقم زده است‌

سیل شیراز

سیل در شیراز

طبق هشدار اداره هواشناسی احتمال وقوع سیل در ده استان ایران نیز وجود دارد.

رضا اردکانیان، وزیر نیروی ایران نسبت به احتمال وقوع سیل در ۱۰ استان این کشور در روزهای آینده هشدار داد .
وی گفت: در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، خراسان شمالی و رضوی، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و هرمزگان احتمال وقوع سیل وجود دارد.

سیل شیراز

هشدار هواشناسی برای وقوع سیل

لازم به ذکر است که در مناطق سیل‌زده استان گلستان حدود ۴۰۰ روستا در معرض آسیب بودند و مشکلات زیادی از این روستاها برطرف شده است.

سازمان هواشناسی ایران نیز بارش شدید باران در دو روز آینده را برای بسیاری از مناطق این استان‌ها پیش‌بینی کرده‌است.

همچنین بخوانید: خبر اخراج مناف هاشمی استاندار گلستان

علت سیل در شیراز

مدیر منابع آبی ضمن انتقاد از سوء مدیریت دستگاه‌ شهرداری شیراز در پی سیلاب امروز گفت: مدیران پیشین شهرداری و معاونت عمرانی استانداری‌ها در دوره‌های مختلف باید پاسخگوی سوء مدیریت و سهل انگاری‌هایشان باشند.

سیل شیراز

 وقوع سیل در دیگر شهرها

داریوش مختاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به علل وقوع سیل امروز دوشنبه در استان فارس اظهار کرد: در دهه ۶۰، تنگ الله اکبر در ابتدای شیراز و همجوار آثار باستانی دروازه قرآن، امکان هدایت سیلاب‌های بزرگ را فراهم می‌کرد. در دهه ۷۰، همزمان با طرح توسعه آرامگاه خواجوی کرمانی، این آبراهه بزرگ از آوارهای ساختمانی پر شد و این وضعیت امروز، خروجی همان اقدامات نسنجیده دستگاه شهرداری شیراز بوده است.

وی با تاکید به اینکه در سال ۱۳۸۶ نیز چنین سیلابی البته با شدت کمتر در این استان تجربه شد، ابراز کرد: چنین رویه‌های نادرستی با توسعه شهرک‌سازی‌های غرب شیراز توسط دستگاه شهرداری شیراز در دستور کار است.

به گفته این کارشناس، مدیران پیشین شهرداری و معاونت عمرانی استانداری‌ها در دوره‌های مختلف باید پاسخگوی سوء مدیریت و سهل انگاری‌هایشان باشند و نباید دولت در این زمینه غافل باشد.

سیل شیراز

عکس های سیل شیراز ۹۸

جاری شدن امروز سیلاب در ورودی شیراز (دروازه قرآن) سبب آسیب رسیدن به بیش از ۲۰۰ خودروی عبوری شد.
حسین درویشی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس در رابطه تدابیر لحاظ شده برای مهار سیل گفت: آبگرفتگی در خیابان دروازه قرآن تا هفت‌تنان رخ داده است و در حال حاضر شش تیم عملیاتی در محل حضور دارند و جست و جو و امدادرسانی ادامه دارد

سیل شیراز

 

سیل شیراز

سیل شیراز

سیل شیراز

نظرات