arongroups

تولید و صادرات تجهیزات آتش نشانی

0

یکی از راه های مهم و اساسی برای رونق اقتصاد کشور، صادرات است به همین جهت همیشه کشورها سعی دارند تا محصولات منحصر به فردی خود را به کشورهای دیگر صادر کرده و ارز آوری کنند. آتش نشانی یکی از صنعت هایی است که در حوزه صادرات به تازگی فعال هایی داشته است. تولید کننده های ایرانی توانسته اند با ارائه کیفیت بالا و تولید بر اساس استانداردهای بین المللی، ابتدا میزان صادرات را کاهش داده. حالا محصولات خود را به برخی کشورهای همسایه صادر کنند.

از مهم ترین تجهیزاتی که در حوزه آتش نشانی در حال حاضر صادر می گردد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انواع خودرو آتش نشانی
 • شیر ایستاده (هیدرانت)
 • انواع مانیتور آتش نشانی
 • گیت ولو آتش نشانی
 • دیلوج ولو
 • پمپ خودرو آتش نشانی
 • قرقره هوزریل
 • انواع نازل
 • جعبه آتش نشانی
 • درب و کرکره ماشین آتش نشانی
 • و…

این تولید کننده های ایرانی توانسته اند با رعایت استانداردهای جهانی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت، محصولات خود به کشورهایی از جمله عراق، ارمنستان و… صادر کنند.

تولید خودرو آتش نشانی

خودروهای آتش نشانی را می توانید هم بر اساس وزن آن ها و هم بر اساس کاربری که دارند مانند شهری، فرودگاهی، خودرو نردبان و… دسته بندی کنید. ماشین های آتش نشانی به طور کلی دارای یک سری ویژگی های ثابت هستند که شما می توانید در هنگام سفارش آنها را تغییر دهید.

 صادرات تجهیزات آتش نشانی

 

تولید شیر ایستاده (هیدرانت)

هیدرانت آتش نشـانی یا شیر ایستاده، در حوزه آتش نشـانی شهری یکی از تجهیزات پر کاربرد است. هیدرانت های آتش نشـانی در سطح شهر باعث می شوند تا در هنگام انجام عملیات، با محدودیت آب مواجه نشوید. این شیرهای ایستاده یا هیدرانت ها دارای انواع مختلفی هستند که پرکاربردترین آنها، نوع ایستاده می باشد. این شیرهای ایستاده معمولا از جنس چدن، آلومینیوم و فولاد ساخته شده اند که در بیشتر مواقع نیز در مکان های عمومی نصب می شوند.

تولید مانیتورهای آتش نشانی

یکی از تجهیزات مهم و اساسی در یک عملیات اطفا حریق، مانیتور آتش نشانی می باشد. یکی از دلایل این کاربرد زیاد نیز می تواند رعایت فاصله با حریق هنگام اطفا آن باشد. چرا که بوسیله مانیتور می توانیم اطفا حریق را با مقدار زیادی از آب یا فوم و به صورت گسترده تر انجام دهیم. به همین جهت انواع مختلفی از این ابزار تولید شده است تا بتواند به آتش نشانان در موقعیت های مختلف در مهار آتش کمک کند.

تولید گیت ولو آتش نشانی

گیت ولو دارای دریچه هایی است که با برداشتن یک دوازه گرد یا مستطیل شکل، مسیر آب باز می شود. از گیت ولو یا شیر دروازه ای فقط برای قطع و وصل کردن جریان آب مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد دیگری ندارد. می توان گفت که این شیرهای کشویی مانند فقط دو حالت باز یا بسته دارند و حالت دیگری وجود ندارد.

صادرات لوازمات آتش نشانی

دیلوج ولو

یکی دیگر از تجهیزاتی که صادرات موفقی دارد، دیلوج ولو (دیلاژ-دیلاج ولو) است. از دیلوج ولو Deluge valve در قسمت نازل از آن استفاده می کند که فقط وظیفه قطع و وصل کردن جریان آب را برای نازل دارد. شیر دیلوج معمولا توسط یک فرمان الکتریکی باز می شود. اما می توانید به کمک فشار هوا یا آب شیر را باز و بسته کنید.

تولید پمپ خودرو آتش نشانی

پمپ را می توان از اصلی ترین و حیاتی ترین اجزای یک خودرو آتش نشانی دانست. که تقریبا تمام فرآیند اطفا حریق از این قسمت شروع می شود. به طور ساده وظیفه پمپ خودرو آتشنشانی دریافت آب از یک منبع و بالابردن فشار و دبی آن می باشد.

قرقره هوزریل

هوزریل یا قرقره آتش نشـانی Hose Reel یکی از اجزای داخل جعبه آتش نشـانی است. اجزای تشکیل دهنده هوزریل شامل یک قرقره، شلنگ از جنس نخ و PVC و یک نازل می شود. به دلیل سهولت در استفاده و انعطاف پذیری بالایی که دارد در آتش سوزی های کوچک تر مانند ساختمان های مسکونی و اداری این ابزار می توان استفاده کرد.

نازل آتش نشانی

نازل ابزاری است که برای هدایت آب، فوم، پودر و دیگر مواد خاموش کننده، مورد استفاده قرار می گیرد. نازل آتش نشـانی دارای انواع مختلفی است که ساده ترین آن نازل لوله ای یا تک حالته می باشد. این نازل ها بسته به نوعی که دارند می توانند جریان آب را متمرکز یا پراکنده کنند و همچنان مقدار خروجی های متفاوتی دارند. از نوع های دیگر نازل آتش نشـانی می توان به شیر دار، تفنگی و… اشاره کرد.

صادرات انواع نازل آتش نشانی

 

جعبه های آتش نشانی

در مراکز مهم صنعتی و تجاری و حتی واحدهای مسکونی استفاده از جعبه آتش نشـانی اهمیت بسیاری دارد. چرا که برخی از تجهیزات آتش نشـانی را در دسترس قرار می دهد و استفاده از آن نیز آسان است. این جعبه ها نیز انواع مختلفی دارند که بعضی از آنها فقط قرقره هوزریل، در بعضی دیگر کپسول های آتش نشـانی را می توانید در آنها نگه داری کنید.

شرکت آریا حریق پاسارگاد

یکی از این شرکت های ایرانی فعال در حوزه صادرات، آریا حریق پاسارگاد است. همچنین آریا حریق با نزدیک به یک دهه تجربه فعالیت های دیگری نیز مانند بازسازی، تعمیر، طراحی و ساخت ماشین آتش نشانی را انجام می دهد. در تمام این سال ها شرکت آریا حریق پاسارگاد سعی کرده است تا بهترین کیفیت را در سریع ترین زمان در دسترس آتش نشانان شهری، فرودگاهی و پالایشگاهی قرار دهد. از دیگر خدمات آریا حریق می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ساخت پمپ های سانتریفیوژ
 • ساخت مانیتورهای برقی و دستی
 • هوزریل های خودرویی برقی و دستی
 • ساخت مخزن های آب، فوم، پودر
 • ساخت جعبه آتش نشانی
 • و…

این شرکت همچنین در زمینه پخش و فروش لوازمات ایمنی، آتش نشانی، امداد و نجات و کلیه تجهیزات شرکت های نفتی و پالایشگاهی نیز فعالیت دارد و جزو وندور لیست شرکت های نفتی می باشد. برای سفارش و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید. و برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت آریا حریق پاسارگاد به آدرس Aryaharigh.com مراجعه نمایید.

نظرات