دستور قضایی فیلترینگ اینستاگرام صادر شد

3

دستور قضایی فیلترینگ اینستاگرام صادر شد

فیلترینگ اینستاگرام : سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در گفت‌وگو با ماهنامه پیوست خبر از صدور حکم قضایی برای فیلتر اینستاگرام داد.

فیلترینگ اینستاگرام

دستور قضایی فیلترینگ اینستاگرام

جاویدنیا با اشاره به این که طبق مصوبات شورای عالی فضای مجازی، ترافیک اینستاگرام از یک سطح نباید بالاتر می رفت گفت: براساس مصوبات این شورا باید دولت، برای فعالیت این شبکه در کشور مجوز صادر می‌کرد که این کار هم انجام نشده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) در ادامه افزود:‌ «اینستاگرام یک بار فیلتر شد و دولت گذشته وعده داد که با کمک فیلترینگ هوشمند می‌تواند این فضا را کنترل کند اما متاسفانه در این زمینه هم هزینه‌های بالایی صورت گرفت ولی به نتیجه‌ای نرسیدیم.

هم اکنون دستور قضایی برای فیلتر این سرویس داریم و نظر اکثریت شورای عالی فضای مجازی نیز مبنی بر فیلتر شدن این سرویس است.»

او در ادامه افزود:‌«طبق مصوبات شورای عالی فضای مجازی ترافیک اینستاگرام از یک سطح بالاتر نباید میرفت که متاسفانه رفت و از طرفی براساس مصوبات این شورا باید دولت برای فعالیت این شبکه در کشور مجوز صادر می‌کرد که این کار هم انجام نشده است.»

جاویدنیا همچنین بیان داشت: در حال حاضر به صورت یک طرفه دستگاه قضایی می‌تواند با توجه به انجام نشدن مصوبات شورا اقدام کند، اما فعلا منتظر اجماع نظر در این زمینه هستیم ولی اگر صبر کردن فایده نداشته باشد دادستان کشور تصمیم لازم را خواهد گرفت.

 

منبع: برترینها

3 دیدگاه در “دستور قضایی فیلترینگ اینستاگرام صادر شد

 1. فاطمه گفت:
  2
  9

  ,عالی دستتون درد نکنه همه اغتشاشات از گور اینستا و واتساپه. زود فیلتر بشه. ..مرک بر دشمنان اسلام …مگه تا حالا اینستا نبود مردم مردن ….بهترین کاره فضای مجازی جز فساد چیزینداره

 2. _y_ گفت:

  آمریکا از یه طرف داره تحریممون میکنه شماها هم از طرفی دیگه
  تو دنیای واقعی که همه جوره داغونیم تنها سرگرمیون شده دنیای مجازی که اونم نمیدونین چجوری ازمون بگیرین

 3. کسب و کار اینترنتی گفت:

  ممنون برای خبر خوبتون که بتونیم سریعتر به شبکه اجتماعی دیگری کوچ کنیم

نظرات