معرفی و دانلود سریال انیمیشن آرکین: لیگ افسانه ها

1

معرفی و دانلود سریال انیمیشن آرکین: لیگ افسانه ها

Arcane: League of Legends

 سریال انیمیشن آرکین

سریال آرکین (Arcane) پدیده ای که آخرین میخ را بر تابوت “نفرین اقتباس از بازی های ویدیویی” میکوبد. استدیو بازی سازی Riot اجازه نداد دست هالیوود به آرکین برسه.
هالیوود بار های بار تلاش کرد تا از پتانسیل بازی های ویدیویی محبوب استفاده ببره و اونها رو بصورت محتوا هایی در فرمت فیلم و سریال و انیمیشن عرضه کند ولی با پدیده هایی نه چندان جالب نظیر “برادران سوپر ماریو” ، “رزیدنت اویل” یا “مورتال کمبت” شکست خورد. حتی فصل اول سریال The Witcher هم که مورد انتظار بسیاری از هواداران بود، هدف انتقاد های بسیاری قرار گرفت.

آرکین (Arcane) دنیای عظیمی با شخصیت های جذاب و دلنشین، داستانی با روایت ساده و در عین حال غوطه ور  و لایه لایه بهمراه انیمیشنی پر زرق و برق و خیره کننده در کنار سبک بصری بکر و منحصر بفرد! همه اینها آرکین را تبدیل به اثری با ارزش تماشای بالا می‌کند.

آرکین: لیگ افسانه ها، اقتباسی از بازی آنلاین محبوب League of Legends با درهم شکستن تصورات قبلی ای که درمورد پتانسیل بازی های ویدیویی برای انیمیشن یا لایو اکشن شدن دارند، آخرین میخ را به تابوت این طرز فکر کوبید و شاهکاری دلچسب را به این نسل هدیه می‌دهد که قطعا برای سال های آینده هم الهام بخش کارگردانان و نویسندگان خواهد بود.

سریال انیمیشن آرکین

داستانی از پارادوکس دو شهر پیلت اور و زائون!

داستان آرکین (Arcane) براساس داستان های بازی “League of Legends” که در عین حال بعنوان پیش درآمدی برای بسیاری از شخصیت ها و عناصر داستان بازی عمل میکند، در شهری بنام پیلت اور (Piltover) و منطقه زیرزمینی زائون (Zaun) می‌گذرد.

آرکین در واقع داستانی از پارادوکس میان دو طبقه بالا و پایین شهری است. زائون جایی است که در ساکنان آن در شرایط سخت و تحت تهدید دائمی مجریان وحشی پیلت اور زندگی میکنند.

طرح اصلی روایت بر دو خط داستانی موازی متفاوت سوار است. در پیلت اور ما داستان جیس و ویکتور دو دانشمندی رو دنبال میکنیم که در آستانه استفاده از جادو بوسیله تکنولوژی و علم هستند. در خیابان های زائون نیز داستان دو خواهر یتیم یکی با مو های قرمز “وای” و دیگری با موهایی آبی بنام “پاودر” که درگیر دزدی اشتباهی و درگیر جنگ گروهی میشوند که عواقب بزرگی برای هر دو منطقه بوجود می‌آورد.

“وای: مایلو اشتباه میکرد پاودر!

تو قوی تر از اونی هستی که فکر میکنی. و یه روزی… این شهر به ما احترام خواهد گذاشت.”

حتی اگر لحظه ای به هیچکدام از از بازی های کمپانی Runeterra دست نبرده باشید باز هم سریال و داستان شما را جذب خواهند کرد. (اعتراف میکنم خودم هم یکی از همین افرادم!)

سریال انیمیشن آرکین

نوشتن شخصیت های جذاب، فقط بخشی از دلیل محبوبیت این اثر هستند. زیرا آرکین همچنین دارای صداگذاری قابل توجهی است که کمک بزرگی به توانایی لمس احساسات شخصیت ها رو به بینندگان میدهد. از شخصیت کیتلین نرم زبون که توسط Katie Leung بازی شد تا شخصیت کاریزماتیک گریسون که توسط بازیگر ایرانی شهره آغداشلو عزیز صداگذاری شده.

ستاره پر طرفدار این اثر یعنی جینکس. که توسط الا پورنل صداگذاری شد و با اینکه این اولین تجربه صدا گذاری الا بود اما توانست به زیبایی هرچه تمام تر خشم و احساسات شخصیت جینکس بر بیاد و اون رو به یک دختر فوق العاده آسیب پذیر و دیوونه تبدیل کنه تا همزمان در بیننده حس ترحم و ترس بوجود بیاد.

آرکین، اثری که ساخت اون شش سال زمان برد، تبدیل به کلاسیک و استانداردی برای آثار آیندگان شد.

آرکین در سه بخش سه قسمته توسط نتفلیکس منتشر شد.

سریال Arcane البته که انیمیشنی مناسب کودکان نیست، اما جزو معدود نمایش های نتفلیکس است که در ناسزا ها و صحنه های جنسی زیاده روی نمی‌کند و میتوان سریال را در رده سنی مثبت ۱۴ سال جا داد.

البته که در آرکین خشونت و لحظات تاریک و وحشیانه ای وجود دارد و شخصیت ها از دادن فحش خودداری نمی‌کنند اما خب در انجام این کار هاصرفا بخاطر عدم سانسور نتفلیکس زیاده روی نشد بلکه از آن بعنوان ابزاری برای فضاسازی و نشان دادن تفاوت های طبقاتی و فرهنگی بین دو منطقه پیلت اور و زائون  استفاده شد.

چیزی که در آرکین منحصر به فرد است این است که مثل سریال invincible سطح انیمیشن خود را صرفا میخواست داستان را در یک فصل جمع کند به خطر ننداخت. آرکین (Arcane) به زیبایی توانست سطح انیمیشن خود را تا قسمت نهم حفظ کند.

سریال انیمیشن آرکین

نتفلیکس هر آرک رو به صورت دسته ای منتشر می‌کرد و فصل را به سه بخش ۳ قسمته و در عین حال متصل دو ساعته تقسیم کرد. علی رغم طولانی بودن هر اپیزود سرعت خوبی در روایت داستان شاهدیم. اگرچه انتظار نمی‌رود هر ۹ قسمت را در یک وعده تماشا کنید. مگر آنکه دیوانه داستان و زیبایی های بصری اثر شوید!

دانلود سریال انیمیشن Arcane: League of Legends

تنها چند دقیقه شروع آرکین برای اینکه متوجه بشین با چه انیمیشن حرفه ای و قوی ای سر و کار دارید کافیست.

آرکین با شخصیت هایی متقاعد کننده، داستان های جذاب و فضاسازی خارق العاده همچنین جلوه های بصری شگفت انگیز به خوبی توانسته مخاطبان زیادی رو به خود جلب و ساعاتی لذت بخش رو برای هرکسی که شانسی بهش بده، به ارمغان بیاره.

-استدیو Riot اجازه نداد هالیوود در ساخت سریال دستی داشته باشد. مریل موسس کمپانی Riot در مصاحبه ای گفت: “در نهایت گشت و گذار هامون به این نتیجه رسیدیم که هیچکس بیشتر از اعضای این کمپانی به دنیای League of Legends اهمیت نخواهند داد. اهمیت دادن بخش اصلی معادله اثر بخشی یک اثره.”

-بیشتر از ۳۰۰ انیماتور روی آرکین کار کردند. در ابتدا تعداد انیماتور های این استدیو انگشت شمار بود ولی استدیو حاضر شد برای آرکین سرمایه گذاری بزرگی کند.

-دلیل اینکه سازندگان، پخش آرکین را به نتفلیکس سپردن پخش همزمان سریال در تمام دنیا بود. با توجه به خاطره بدی که اعضای فرانسوی تیم از اکران دیر تر فیلم و سریال ها در اروپا نسبت به آمریکا داشتن نتفلیکس بهترین انتخاب روی میز بود تا این انتظار سخت به طرفداران آرکین تحمیل نشود.

فصل اول آرکین شش سال طول کشید. خبری از فصل دوم هست؟

فصل اول سریال آرکین (Arcane) در قالب ۹ قسمت سال ۲۰۲۱ توسط نتفلیکس منتشر شد و درحال حاضر پس از تقریبا دو سال صاحب نمره ۹ Imdb و همینطور کسب درصد کامل (۱۰۰%) راتن تومیتوز از آن بعنوان یک اثر موفق یاد میشه.

با استناد به توییت نیکول لارنت مدیرعامل کمپانی Riot : “ساخت فصل اول آرکین شش سال به طول انجامید اما شخصا قول میدهم که فصل دوم اونقدر طرفداران رو منتظر نگه نداره.”

بنابراین خبر ساخت فصل دوم قطعی است. اینکه آرکین هم اکنون درحال تولید هست هم قطعیست. اما خبری از تاریخ دقیق برای فصل دوم سریال آرکین وجود ندارد.

دانلود سریال

سریال انیمیشن آرکین

شخصیت ها در آرکین به طرز ناگهانی وارد داستان نمی‌شوند. پیچیدگی نچسبی در خط داستانی وجود ندارد. هر اتفاقی در جهان آرکین میوفتد مانند قطعات لوگو روی نشانه های قبلی سوار می‌شوند. حتی اگر نیاز به معرفی مکانی جدید باشد با شخصیت هایی که به خوبی باهاشون آشنا شدیم پا به اون مکان خواهیم گذاشت.

داستان و دیگر بخش های سازنده اثر بصورت مداوم و جرعه جرعه به مخاطب اطلاعات میدهند. از موسیقی متن فوق العاده تا سکانس های صامت و بدون دیالوگ. همه اینها بیننده را از لحاظ احساسی آماده ماجرا های پیش رو می‌کند.

“جینکس: فکر میکردم بتونی منو مثل گذشته دوست داشته باشی. حتی با اینکه اینقدر تغییر کردم.

اما حالا تو هم تغییر کردی. پس… این من و تو جدیده.”

به آرکین فرصت بدین. حتی اگر گیمر نیستین. حتی اگه اسم League of Legends به گوشتون هم نخورده باشه. آرکین اونقدری سرگرم کننده هست که نتونین از وسط راه رهاش کنین.داستانی روان که با انیمیشنی خالق العاده و صداهایی گوش نواز پشتیبانی می‌شود. آرکین کلاسیک و استانداردادی برای آثار آینده‌ست!

علاقمندان به دانلود سریالArcane با زیرنویس فارسی می‌توانند به سایت انیمه لیست، مرجع انیمه، فیلم و سریال مراجعه فرمایند.

1 دیدگاه در “معرفی و دانلود سریال انیمیشن آرکین: لیگ افسانه ها

  1. علیرضا گفت:

    عالی بود ممنون

نظرات