ژیان توسون عامل حمله تروریستی استانبول ترکیه کیست + بیوگرافی و فیلم کامل دستگیری

0

ژیان توسون عامل حمله تروریستی استانبول ترکیه کیست + بیوگرافی و فیلم کامل لحظه دستگیری عامل بمب گذاری و حمله تروریستی در استانبول ترکیه را ببینید و عامل بمب گذاری و انفجار در استانبول ترکیه کیست با عکس و تصویر و مشخصات زنی که حمله تروریستی در استانبول را انجام داد، منتشر شد

بیوگرافی ژیان توسون عامل حمله تروریستی استانبول ترکیه کیست + بیوگرافی و عکس

ژیان توسون عامل حمله تروریستی استانبول ترکیه کیست + بیوگرافی و فیلم کامل دستگیری

رسانه‌های ترکیه نیز با انتشار تصویر زیر نوشتند که عامل حمله تروریستی دیروز در استانبول، ژیان توسون شهروند اهل ترکیه و متولد دیاربکر از استان‌های کردنشین این کشور است. در عملیات تروریستی دیروز در استانبول، ۶ نفر کشته و ۸۱ نفر دیگر زخمی شدند.

ژیان توسون عامل حمله تروریستی استانبول ترکیه کیست

به گزارش خبرگزاری آناتولی: سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه گفت زنی که بمب را در انفجار استانبول کار گذاشته بود، دستگیر شده است و هم‌اکنون تحت بازجویی قرار دارد. این حمله تروریستی روز یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ رخ داد.

خبرگزاری فرانسه نیز بامداد دوشنبه گزارش داد که وزیر کشور ترکیه گروه تروریستی «پ.ک. ک» را به دست داشتن در این انفجار متهم کرده است.

وزیر کشور ترکیه اعلام کرد: دستور انجام این بمب‌گذاری از مرکز فرماندهی پ.ک.ک و ق.س.د در منطقه «عین‌العرب» (کوبانی) واقع در شمال سوریه صادر شده است.

عملیات نیروهای امنیتی ترکیه برای بازداشت عامل بمب‌گذاری در استانبول موفقیت‌آمیز بود و عامل بمب‌گذار که یک زن بود، دستگیر شد. در فیلم زیر لحظه دستگیری عامل حمله تروریستی در ترکیه را ببینید:

فیلم کامل لحظه دستگیری عامل بمب گذاری در استانبول ترکیه

همچنین روز گذشته فؤاد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه شامگاه یکشنبه گفت که یک زن عامل انتحاری انفجار استانبول بوده است.

رسانه‌های ترکیه نیز با انتشار تصویر بالا نوشتند که عامل حمله تروریستی دیروز در استانبول، ژیان توسون شهروند اهل ترکیه و متولد دیاربکر از استان‌های کردنشین این کشور است. در عملیات تروریستی دیروز در استانبول، ۶ نفر کشته و ۸۱ نفر دیگر زخمی شدند.

جزئیات تازه از انفجار در استانبول

وزیر کشور ترکیه با اعلام خبر بازداشت یک زن به‌عنوان عامل بمب‌گذاری در استانبول، گروهک تروریستی «پ.ک.ک» را مسئول این انفجار توصیف کرد.

«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه امروز (دوشنبه) از بازداشت یک زن که مظنون به عاملیت در بمب‌گذاری روز گذشته در استانبول است، خبر داد.

سویلو طی نشست خبری در استانبول با اشاره به بازداشت زنی که بمب را در خیابان استقلال مشرف به میدان تقسیم در این شهر رها کرده بود، گفت گروهک تروریستی «پ.ک.ک» و شاخه آن در شمال سوریه یعنی «پ.ی.د» مسئول این حمله تروریستی هستند.
به نوشته رسانه‌های ترکیه‌ای، وی با سرزنش کردن دولت آمریکا به دلیل این حمله تروریستی و کشتار مردم در استانبول، توضیح داد که پیام تسلیت واشنگتن مانند بازگشت مجرم به صحنه جنایت خود است.

وزیر کشور ترکیه همچنین اظهار داشت که دستور انجام این بمب‌گذاری از مرکز فرماندهی پ.ک.ک و ق.س.د در منطقه «عین‌العرب» (کوبانی) واقع در شمال سوریه صادر شده و عامل این حمله نیز از طریق شهر عفرین وارد ترکیه شده بود.

عصر یکشنبه بود که رسانه‌های ترکیه‌ای از وقوع انفجاری مهیب در محله «بی‌اوغلو» در شهر استانبول خبر دادند. دولت ترکیه نیز با بیان اینکه بمب‌گذاری توسط یک زن انجام شده، گفت در این حمله تروریستی حداقل ۶ نفر کشته و ۸۱ تن دیگر مجروح شدند. / ایرنا و العالم

نظرات