بیوگرافی و عکسهای دیبا زاهدی بازیگر و همسرش

1

بیوگرافی و عکسهای دیبا زاهدی بازیگر و همسرش

دیبا زاهدی از بازیگران جوان و خوش آتیه سینما و تلویزیون در ایران است. وی فارغ التحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی میباشد.

دیبا زاهدی

بیوگرافی دیبا زاهدی

دیبا زاهدی متولد ۸ آذرماه سال ۱۳۶۸ در تهران است. او در انتخاب نقش هایش بسیار وسواس دارد. وی در تئاتر نیز چند پیشنهاد کار داشته است و میگوید: چند پیشنهاد هم برای بازی در تئاتر داشتم، اما در آن حد ایده آلی نبود که دوست داشتم. موقع دوران دانشگاه، یکی دو بار کار طراحی صحنه برای
دانشجویان تئاتر انجام دادم، اما الان قصد این‌که روی آن تمرکز کنم را ندارم. البته بدم نمی‌آید.

همسر دیبا زاهدی

دیبا زاهدی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است.

دیبا زاهدی

شروع فعالیت دیبا زاهدی

زاهدی فعالیت خود در بازیگری را از سال ۱۳۹۲ با بازی در فیلم پنج ستاره آغاز نمود.
و در این مورد میگوید : من کار بازیگری‌ام را از چند اجرای تئاتر دانشجویی شروع کردم، اما خیلی زود به سینما آمدم و نشد که تئاتر را ادامه بدهم. حالا هم اگر کار تئاتری باشد که خودم دوست داشته باشم، آن را جزو اولویت‌ها قرار می‌دهم.

از کودکی عاشق بازیگری بوده است میگوید خانواده اش مخالف حضور حرفه ای اش در دنیای بازیگر بودند و همین می شود که کنکور مهندسی می دهد. وی بارها در کلاس های بازیگری شرکت کرده است از جمله آنها کلاس های زنده یاد استاد حمید سمندریان، مهتاب نصیرپور و محمد رحمانیان یاد میکند.

آثار دیبا زاهدی

فیلم‌شناسی

اگزما (۱۳۹۵)
آزاد به قید شرط (۱۳۹۵)
بادیگارد (۱۳۹۴)
سایه (۱۳۹۴)
پنج ستاره (۱۳۹۲)
سریال نهنگ آبی

عکسهای دیبا زاهدی

دیبا زاهدی

دیبا زاهدی

دیبا زاهدی

دیبا زاهدی

دیبا زاهدی

دیبا زاهدی

دیبا زاهدی  دیبا زاهدی
دیبا زاهدی

مصاحبه با دیبا زاهدی

اگر می‌خواستید به مسیر دیگری در بازیگری بروید، احتمالا پرکارتر بودید.

بله، اگر می‌خواستم به مسیر دیگری بروم، خیلی پرکارتر بودم و شاید بیشتر هم دیده می‌شدم. من حتی قبل از فیلم «پنج ستاره» و سال ۹۱ پیشنهاد سریال داشتم، اما بازی در آن را قبول نکردم. به هرحال همه چیز در بازیگری من چیده شده است و مسیر مشخصی دارد و خیلی اتفاق فالشی نمی‌افتد!

باتوجه به همین گزیده کاری، از وضعیت و جایگاه فعلی تان در سینما رضایت دارید یا منتظر اتفاقات بهتری هستید؟

نمی‌گویم تا اینجا همه چیز خیلی عالی بوده، اما طوری هم نبوده که ناراضی باشم. ضمن این‌که اتفاقات بهتر در سینما بستگی به شانس هم دارد. شانس از این نظر که فیلمنامه‌های خوبی برای بازی پیشنهاد شود یا زمانی که پروژه خوبی پیشنهاد می‌شود، سر کار دیگری نباشیم. بحث این است که این شانس و فرصت را داشته باشیم که در زمان و جای درست با آدم‌های درست کار کنیم.

رشته تحصیلی شما معماری است؛ هیچ وقت به فکر طراحی صحنه نیفتادید؟

موقع دوران دانشگاه، یکی دو بار کار طراحی صحنه برای دانشجویان تئاتر انجام دادم، اما الان قصد این‌که روی آن تمرکز کنم را ندارم. البته بدم نمی‌آید.

با نگاه معماری هم فیلم‌های سینمایی را دنبال می‌کنید؟

بله، بویژه آن زمان که دانشجو بودم. البته فکر می‌کنم ارتباط اصلی سینما با معماری، طراحی صحنه نیست، بیشتر فضاسازی، طراحی دکوپاژ و حل میزانسن‌هاست.

1 دیدگاه در “بیوگرافی و عکسهای دیبا زاهدی بازیگر و همسرش

  1. ناشناس گفت:

    ما هر وقت رفتیم سمت کشور با موتور سر کار پیر جوان با رحم بیرحم کسی پول تاکسی نداشت حالا هی بگو……..
    ……ما سوار کردیم رساندیم

نظرات