arongroups

ماجرای جنجالی زنان در ورزشگاه مشهد بازی ایران و لبنان تا واکنش ها را ببینید

0

ماجرای حواشی جنجالی زنان در ورزشگاه مشهد بازی ایران و لبنان از اسپری فلفل تا واکنش ها را ببینید که سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ که اتفاقات تلخ ورزشگاه امام رضا مشهد را رقم زد از اسپری فلفل و واکنش ها چهره های ورزشی و سیاسی به حوادث ورزشگاه مشهد تا بیانیه فدراسیون فوتبال و دادستان کل کشور و فرماندار مشهد را کامل بخوانید

ماجرای جنجالی زنان در ورزشگاه مشهد بازی ایران و لبنان تا واکنش ها را ببینید

ماجرای جنجالی زنان در ورزشگاه مشهد بازی ایران و لبنان تا واکنش ها را ببینید

اتفاق تلخ ورزشگاه مشهد در آخرین بازی تیم ملی کشورمان در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی مقابل لبنان در شهر مشهد سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ رخ داد، اما حواشی این بازی با اتفاقاتی نظیر استفاده از گاز اشک آور و اسپری فلفل برای زنانی که موفق به ورود به استادیوم نشده اند همراه شد.

در این بازی، زنانی که موفق به خرید بلیط شده بودند، نتوانستند وارد ورزشگاه شوند. همچنین از دیگر حواشی این بازی، می توان به استفاده گاز اشک آور اشاره کرد.

داوری: بخشی از بلیت‌ها توسط سایت‌های غیر معتبر توزیع شده بود و تقلبی بود و هولوگرام نداشت و هموطنان از این سایت ها بلیت تهیه کرده بودند.

سرنخ‌هایی از این سایت‌ها به دست آمده و قطعا برخورد خواهد شد. تعدادی هم که بلیت داشتند به دلیل تکمیل شدن ظرفیت، نتوانستند وارد ورزشگاه شوند و با مراجعه به اداره کل ورزش و جوانان، پولشان برگردانده خواهد شد.

خبرنگار: اگر امکانات لازم برای تکریم تماشاچیان را نداشتید چرا مسابقه را برگزار کردید؟

داوری: قبل از سال تصمیم گرفته شده بود که بازی بدون تماشاچی برگزار شود، بالاخره یک ظرفیتی در مشهد داریم، آیا باید مشهد محروم شود؟

محمد حسین پویانفر مداح نیز نوشت: آقای دادستان! مسئول اتفاقات ‎مشهد را معرفی و محاکمه کنید!

ماجرای جنجالی زنان در ورزشگاه مشهد بازی ایران و لبنان تا واکنش ها را ببینید

واکنش فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات ورزشگاه مشهد

فدراسیون فوتبال با توجه به برخی اتفاقات و حواشی پیش آمده در خصوص برگزاری مسابقه تیم‌های ملی ایران و لبنان در مشهد مقدس توضیحاتی ارائه کرد.

در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت از حواشی گسترده شکل گرفته پیرامون دوئل ایران-لبنان و عدم صدور مجوز برای ورود زنان به ورزشگاه و حواشی پیش‌آمده، سایت رسمی فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای را صادر کرد.

در بیانیه صادره از سوی فدراسیون به این مطلب اشاره که تنها ۹ هوادار زن بلیط خریده بودند که هزینه آن‌ها عودت داده می‌شود و مابقی بلیط‌ها جعلی بوده است.

فدراسیون فوتبال نسبت به دیگر حواشی ایجاد شده هم توضیحاتی را بیان کرده است.

متن بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالى

ضمن قدردانى از همکارى و تعامل مسئولین و مدیران محترم استان خراسان رضوى و استقبال شایسته و پرشور فوتبال دوستان عزیز و شریف این استان و با تبریک مجدد صعود و صدرنشینى تیم ملى فوتبال جمهورى اسلامى ایران پس از پیروزی برابر لبنان در مرحله انتخابى رقابت هاى جام جهانى لازم است در خصوص برخى موضوعات، شایعات و حواشى مرتبط با برگزارى این بازى مواردى به اطلاع و استحضار علاقمندان به فوتبال رسانده شود.

برگزارى یک مسابقه ملى در شهر مقدس مشهد در مجاورت حرم مطهر رضوى و انتقال بازى تیم ملى به خارج از تهران در راستاى تمرکز زدایى و اهتمام ویژه به تعلقات و احساسات فوتبال دوستان سراسر کشور گامى ارزشمند و مایه فخر و مباهات بود که با تعامل نزدیک و همه جانبه کلیه دستگاهها و مسئولین اجرایى استان در همکارى با فدراسیون فوتبال رقم خورد و مى تواند زمینه ساز برگزارى مسابقات بین المللى در شهرهاى مختلف ایران اسلامى باشد.

تا ۷۲ ساعت قبل از مسابقه بر اساس کلیه مذاکرات و هماهنگى هاى صورت گرفته مقرر بود این بازى بر اساس پروتکل و مصوبات ستاد کرونا بدون تماشاگر برگزار شود ، با این وجود و در شرایطى که شهر مقدس مشهد براى نخستین بار میزبانى از یک مسابقه ملى رسمى را بر عهده داشت تغییر شرایط و حضور تماشاگران موضوعات و اتفاقات تازه اى را رقم زد به شکلی که حتی نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا از تغییر روند برگزاری بازی و حضور تماشاگران در این مسابقه اظهار تعجب کردند.

در این موقعیت و با توجه به محدودیت زمانى ،بلیط فروشى با رعایت ضوابط و پروتکل ها و وارد کردن کلیه تماشاگران به ورزشگاه با مشکلات و سختى هاى ویژه اى همراه بود با این وجود ورود بانوان در چنین موقعیتى بدون فراهم بودن زمینه و بسترهاى لازم همچنین پیش بینى و امکان بلیط فروشى غیر ممکن و بحران ساز به نظر مى رسید.

فدراسیون فوتبال پیش از این تمایل و اراده خود در حمایت از ورود بانوان به ورزشگاهها را در مسابقات مختلف ملى و باشگاهى بین المللى به اثبات رسانده و بارها از طریق بلیط فروشى آنلاین با پیش بینى مسیرها و جایگاههاى مجزا این اتفاق در ورزشگاه آزادى بدون هیچ مشکلى روى داده با این وجود در این فاصله کوتاه و در نخستین تجربه رسمى و بین المللى شهر مشهد امکان پیش بینى و فراهم سازى شرایط مساعد براى ورود بانوان به استادیوم و فراهم ساختن امکان ورود امن همچنین گیت های مناسب، امکانات مورد نیاز و جایگاه وِیژه وجود نداشته و حتى پروسه بلیط فروشى در بخش آقایان نیز به دلیل مهلت کوتاه اعلام شده با مشکلات و نواقص متعدد به سختى در فاصله سه روز به انجام بازى اجرایى شد. بر همین اساس هیچ کدام از مسئولین فدراسیون فوتبال از بانوان علاقمند به فوتبال جهت خرید بلیط تماشای این مسابقه در شهر مقدس مشهد دعوت به عمل نیاورده و حتی تلاش هایی که جهت حضور بانوان در ورزشگاه صورت گرفت با هدف ارائه بلیط رایگان و مشروط بر فراهم سازی شرایط و زیرساخت های مناسب بود که محقق نشد.

اخبار منتشر شده در خصوص ممانعت از ورود اشخاص داراى بلیط اعم از آقایان و بانوان غیر واقعى بوده و در حالى که در اطلاعیه و اخبار مختلف از فوتبال دوستان عزیز درخواست شد بدون تهیه بلیط به شکل قانونی و با ثبت و ورود اطلاعات صحیح در اطراف ورزشگاه حاضر نشوند متاسفانه هزاران نفر از آقایان و بانوان فوتبال دوست بدون در اختیار داشتن بلیط در اطراف استادیوم حضور یافته و خواستار ورود به ورزشگاه بودند که این اتفاق موجب بروز اتفاقات و مشکلات مختلف و متعدد شد.

بر اساس بانک اطلاعاتی سامانه بلیط فروشی مجموعا تنها ۹ نفر از بانوان در این سامانه اقدام به خرید بلیط در بخش جایگاه آقایان کرده بودند که حداکثر طی ۴۸ ساعت وجوه دریافت شده به این اشخاص بازگردانده خواهد شد. برخی دیگر از موارد ثبت شده با کد ملی و اسامی نادرست نیز مصداق تخلف و ثبت اطلاعات غیر واقعی به شمار می رود که بر اساس عدم انطباق اطلاعات وارده با کارت شناسایی ملی بلیط های دریافت شده به این صورت نیز فاقد اعتبار می باشد.

همچنین متاسفانه برخی افراد سودجو در حاشیه برگزاری این مسابقه اقدام به چاپ و فروش بلیط های جعلی به برخی از آقایان و بانوان فوتبال دوست نمودند که با ورود نهادهای مرتبط با متخلفین برخورد لازم صورت پذیرفته با این وجود بانوانی که از این مرکز غیر معتبر اقدام به تهیه بلیط کرده بودند به عدم امکان ورود به ورزشگاه با در دست داشتن بلیط های خریداری شده جعلی معترض بودند که طبیعتا امکان ورود با استفاده از این بلیط ها وجود نداشته است.

در نهایت فدراسیون فوتبال ضمن ابراز تاسف از برخى حوادث روى داده در حاشیه این مسابقه بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت ها و شرایط مناسب جهت حضور بانوان و آقایان در فضایى امن و ایمن با ایجاد زیرساخت هاى رفاهى مورد نیاز و مطلوب در ورزشگاهها تاکید مى کند. بدون تردید اتفاقات تلخ روی داده در حاشیه این مسابقه حاصل شیطنت و سودجویی افرادی است که با فروش و چاپ بلیط جعلی نظم و امنیت ورزشگاه را به خطر انداخته و مسببین اصلی این حوادث به شمار می روند.»

اتفاقات تلخ ورزشگاه امام رضا مشهد

واکنش دادستان کل کشور به حوادث مشهد

منتظری، دادستان کل کشور درباره اتفاقات دیروز بازی ایران-لبنان در مشهد گفت: باید مسئولین عقل‌شان را به کار می‌انداختند/ عذرخواهی کافی نیست!

باید وجوه خانم‌ها به آن‌ها بازگردانده شود. این اتفاق ناشی از عدم مدیریت بود.

واکنش مجلس به ماجرای زنان در ورزشگاه مشهد

جلال رشیدی کوچی: باید یکبار برای همیشه بساط این رفتارهای ناپسند که باعث از بین رفتن اعتماد و ایجاد دستاویز برای ضد انقلاب می‌شود، جمع شود.

همچنین مجبتی توانگر نیز واکنشی داشته است.

ورود فیفا و ای‌اف‌سی به ماجرای زنان در ورزشگاه مشهد

آخرین بازی تیم ملی کشورمان در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی مقابل لبنان در شهر مشهد برگزار شد اما حواشی این بازی با اتفاقاتی نظیر استفاده از گاز اشک آور برای زنانی که موفق به ورود به استادیوم نشده اند همراه شد. مهرداد سراجی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در راستای اقدام ای اف سی برای این حواشی واکنش نشان داده است.

مهرداد سراجی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در واکنش به این اتفاقات در توییتی نوشت: اخبار نگران‌کننده‌ای از تصمیمات فیفا و ای‌اف‌سی به گوش می‌رسد.

ماجرای حواشی ورزشگاه مشهد و راه ندادن زنان

قبلا هم تاکید کرده بودم آنهایی که در وزارت ورزش برای فدراسیون فوتبال مسیری را طراحی کرده اند که اتفاقات تلخ مشهد در آن رخ دهد، امروز پاسخگوی تصمیمات خود باشند.

واکنش فرماندار مشهد به حواشی زنان در ورزشگاه مشهد

خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی: فرماندار مشهد از مردم به خاطر تعداد زیادی از هوادارانی که نتوانستند برای دیدن مسابقه فوتبال بین تیم‌های ملی ایران و لبنان وارد ورزشگاه امام رضا (ع) شوند و بروز برخی اتفاقات و حواشی، عذرخواهی کرد.

محسن داوری اظهار داشت: هرچند بنا بود فقط از ۵۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه امام رضا (ع) استفاده شود؛ ولی با استقبال بی نظیر علاقه مندان، در نهایت بیش از ۲۳ هزار نفر وارد ورزشگاه شدند و ظرفیت ورزشگاه تکمیل شد.

وی افزود: به علت استقبال بسیار زیاد مردم مشهد، متاسفانه جمعیت زیادی نیز در بیرون ورزشگاه از تماشای بازی محروم ماندند و امکان ورودشان به داخل ورزشگاه ممکن نشد.

فرماندار مشهد با اشاره به بروز برخی حواشی و انتشار تصاویر منتسب به آن در فضای مجازی هم تصریح کرد: این موارد در حال پیگیری است و نتیجه پیگیری‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

داوری افزود: از اینکه جمعیت زیادی نتوانستند وارد ورزشگاه شوند و مسابقه فوتبال بین تیم‌های ملی ایران و لبنان را از نزدیک تماشا کنند ، عذرخواهی می‌کنم.

ماجرای جنجالی زنان در ورزشگاه مشهد بازی ایران و لبنان تا واکنش ها را ببینید

سخنان مدیرکل ورزش خراسان رضوی

مدیرکل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی درباره جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه به رغم فروش بلیط برای آنها گفت: همانطور که مستحضرید در این گونه مسابقات برای تعداد حضور تماشاگر و بقیه مسائل از تهران هماهنگ می‌شود. علیرغم اینکه اخبار مختلفی در رابطه با حضور تماشاگران و یا بدون حضور تماشاگران یا تعداد حاضران در ورزشگاه و مسائل مختلف منتشر شد، ما مجری تصمیماتی بودیم که از تهران گرفته شد. ما و شورای تامین استان همه گوش به فرمان و مجری دستوراتی بودیم که از تهران آمد، در آخرین لحظه‌ها قرار شد به این شکل برگزار شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مشهد به عنوان پایگاه فرهنگی جهان اسلام و تشیع است، بنابراین بعضی از مسائل باید از قبل پیش‌بینی می‌شد. ان‌شاءالله در رویدادهای بعدی می‌دانم که وزارت ورزش برنامه‌هایی دارد در همین استادیوم شرایطی فراهم کند که بازی‌های بین‌المللی بهتر از امروز برگزار شود. آنجا احتمالا ما با آماده‌سازی زیرساخت‌ها حضور تمامی اقشار را‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم. شاید زمان کم باعث شد این اتفاق بیفتد.

نظرات