درگذشت دیگو مارادونا اسطوره فوتبال + بیوگرافی و علت مرگ

1

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ درگذشت. بیوگرافی مارادونا اسطوره فوتبال و همسرش و علت مرگ و درگذشت وی را در این بخش از حرف تازه میخوانید

بیوگرافی و درگذشت دیگو مارادونا اسطوره فوتبال + زندگینامه و علت مرگ

بیوگرافی دیگو مارادونا

دیگو مارادونا متولد ۳۰ اکتبر ۱۹۶۰ در بوینس آیرس آرژانتین ، درگذشت ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ سرمربی فوتبال و بازیکن فوتبال بود که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال و ستاره دهه هشتاد میلادی به‌شمار می‌رفت.

علت مرگ دیگو مارادونا

نشریه آرژانتینی کلارین مدعی شد مارادونا دچار مشکل قلبی شدید شده و حال و اوضاع وخیمی دارد. او به بیمارستان منتقل شده است. برخی رسانه ها مانند مارکا خبر از فوت او داده اند.

مارادونای ۶۰ ساله چندی قبل به علت عارضه ای در بیمارستان بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. اما به نظر می رسید حال این ستاره بزرگ بهبود یافته و او چند روز قبل از بیمارستان مرخص شد. اما امروز او در خانه دچار ایست قلبی شده و در نهایت جان خود را از دست داده است.

بیوگرافی و علت مرگ دیگو مارادونا اسطوره فوتبال + زندگی شخصی

سوابق ورزشی

مارادونا تیم ملی آرژانتین را با درخشش خود در جام جهانی ۱۹۸۶ به قهرمانی رساند. استعداد، تکنیک، چابکی، دید قوی، پاس‌های دقیق، مهارت در کنترل توپ و دریبل زنی مهار نشدنی مارادونا باعث شده‌بود تا با وجود قامت کوتاهی که دارد، در فوتبال سرآمد باشد و به او لقب پسر زرین را بدهند.

مارادونا اولین بازیکن در تاریخ فوتبال بود که دو مرتبه رکورد نرخ نقل و انتقالات را در جهان شکست و در دوران حرفه‌ای خود برای تیم‌های آرژانتینوس جونیورز، بوکا جونیورز، بارسلونا، ناپولی و سویا و نیولز اولد بویز به عنوان یک بازی‌ساز توانا، در پست هافبک هجومی بازی کرد. مارادونا در بارسلونا و ناپولی به بیشتر موفقیت‌های باشگاهی‌اش دست یافت.

بازیکن تیم ملی

مارادونا در رده ملی ۹۱ بار برای تیم ملی آرژانتین به میدان رفت و ۳۴ بار گلزنی کرد و در چهار جام جهانی فوتبال شرکت داشت.

درگذشت مارادونا

خانواده و زندگی شخصی

مارادونا هنگامی که کودکی هشت ساله بود با انجام حرکات نمایشی با توپ فوتبال در اماکن عمومی سعی می‌کرد بخشی از خرج خانواده فقیرش را تأمین کند و سپس با تیم بوکا جونیورز فوتبال حرفه ای را آغاز کرد و پس از آن به بارسلونای اسپانیا رفت.

ماجرای اعتیاد

وی بعد از کشیده شدن به دام اعتیاد و البته مثبت شدن تست دوپینگ دچار مشکلات فراوانی شد و در نهایت ۵ آذر ۱۳۹۹ – ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ در سن ۶۰ سالگی و به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد.

1 دیدگاه در “درگذشت دیگو مارادونا اسطوره فوتبال + بیوگرافی و علت مرگ

  1. احمد حسینی گفت:

    مارادونا یک افسانه بود و یک افسانه باقی خواهد ماند حیف که قدر موقعیت خودش را ندانست و اسیر الکل و کوکایین و دو پینگ شد ای کاش کمی اصول اخلاقی را رعایت میکرد تا بیشتر در کنار ما بود

نظرات