معرفی بهترین کشورهای دنیا برای زندگی در سال ۲۰۱۸

0

معرفی بهترین کشورهای دنیا برای زندگی در سال ۲۰۱۸

سازمان ملل به تازگی در «گزارش توسعه انسانی» فهرست بهترین کشورهای دنیا برای زندگی را منتشر کرده است. سازمان ملل با بررسی ویژگی های زندگی مردم –شامل سطح امید به زندگی، تحصیلات، برابری جنسیتی و ثروت — در ۲۰۰ کشور مختلف جهان، کشورها را رتبه بندی کرده است.

 

بهترین کشورهای دنیا

 

در کل، گزارش سازمان ملل نشان می دهد که جهان به مکان بهتری برای زندگی و گردشگری تبدیل شده است. با وجود اینکه ۸۰۰ میلیون نفر در جهان هر شب گرسنه می خوابند، بیش از ۱ میلیارد نفر در ۲۵ سال گذشته از فقر شدید خلاصی یافته اند و وضع زندگی‌شان بهتر شده است.
بهترین کشورهای دنیا برای زندگی
در زیر فهرست ۱۰ کشور برتر جهان برای زندگی منتشر شده است:

۱٫نروژ

برای سیزدهمین سال متوالی، نروژ رتبه نخست را از نظر استانداردهای زندگی، امید به زندگی و آموزش و پرورش بدست آورد. شاید این به خاطر نظام بهداشتی پیشرفته این کشور است؛ زیرا سطح امید به زندگی در نروژ به طور میانگین ۸۲ سال است. پیش از این، نروژ در گزارش دیگری از سازمان ملل، رتبه شادترین کشور جهان را هم از آن خود کرد.

 

بهترین کشورهای دنیا

۲٫استرالیا

آموزش و پرورش ۵ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می شود. بر اساس گزارش سازمان ملل بیشتر دانش آموزان استرالیا حدود ۲۰ سال به تحصیل می پردازند.

 

بهترین کشورهای دنیا

۳٫سوئیس

بهداشت عمومی در این کشور بسیار بالاست. به طور میانگین مردم سوئیس ۸۳ سال عمر می کنند و احتمال ابتلا به بیماری های مالاریا، اچ آی وی و سل در این کشور بسیار پایین است.

 

بهترین کشورهای دنیا

۴٫آلمان

بیشتر دانشگاه های آلمان برای دانشجویان داخلی و خارجی رایگان است و بیش از ۹۶ درصد از جمعیت این کشور دست کم تا دبیرستان آموزش دیده اند.

 

بهترین کشورهای دنیا

۵٫دانمارک

دانمارک از نظر درآمد بالای مردان و زنان رتبه بالایی را دارد. اختلاف درآمد بر اساس جنسیت در دانمارک هم اکنون ۷٫۸ درصد برای کارکنان تمام وقت است. برای مقایسه می توان گفت این رقم در آمریکا ۱۷٫۹ درصد است.

 

بهترین کشورهای دنیا

۶٫سنگاپور

امید به زندگی در سنگاپور بالاست. به طور میانگین مردم در این کشور ۸۳ سال عمر می کنند.

 

بهترین کشورهای دنیا

۷٫هلند

این کشور یکی از پایین ترین ارقام نابرابری حقوقی در جهان را دارد (۱۲٫۴ درصد) و از اواسط دهه ۱۹۹۰ تاکنون رقم نابرابری حقوقی آن با کاهش همراه بوده است.

 

بهترین کشورهای دنیا

۸٫ ایرلند

در ایرلند آمار جرم و جنایت بسیار پایین است. آمار قتل به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر فقط ۱٫۱ است.

 

بهترین کشورهای دنیا

۹٫ایسلند

مردم ایسلند امید به زندگی بالایی دارند و به طور میانگین ۸۲٫۷ سال عمر می کنند.

 

بهترین کشورهای دنیا

۱۰٫کانادا

سطح آموزش و پرورش در این کشور بسیار بالاست. بیش از نیمی از شهروندان کانادا فارغ التحصیل دانشگاه هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

بهترین کشورهای دنیا

نظرات