علت فوت و درگذشت ناگهانی پروانه معصومی بازیگر سینما از زبان پسرش نیما ببینید

2

علت فوت و درگذشت ناگهانی پروانه معصومی بازیگر سینما از زبان پسرش نیما ببینید

پروانه معصومی در حالیکه چند روزی در بستر بیماری بود در روز ۶ اذر ۱۴۰۲ در سن ۷۸ سالگی از دنیا رفت. علت مرگ وی عفونت ریوی ذکر شده است اما صحت ندارد. علت فوت و درگذشت پروانه معصومی از زبان پسرش به علت آرتریت روماتوئید بوده است. نیما معصومی پسر پروانه معصومی درباره اعلام خبر بیماری و علت درگذشت این بازیگر فقید تأکید کرد: درباره علت فوت مادرم اطلاعات نادرستی اعلام شد و فوت ایشان به دلیل عارضه پارگی روده و عفونت ریوی نبوده است. بلکه این بیماری ناشی از آرتریت روماتوئید که یک نوع بیماری مرموزی است شکل گرفت و عفونت وارد خون شده بود. مادرم از ۲۹ آبان‌ماه در بیمارستان بستری شد و شب گذشته تنفس او روند خوبی نداشت و ۷ صبح او را به آی‌سی‌یو بردند تا تنفس او روال عادی پیدا کند. نتیجه آزمایش‌ها در ساعت یک ظهر امروز مشخص عفونت او بالا رفته و لحظاتی بعد هم ایشان دارفانی را وداع گفتند.

نعیمه نظامدوست در صفحه اینستاگرامش از درگذشت پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون ایران خبر داد. پروانه معصومی در حالیکه چند روزی در بستر بیماری بود در روز ۶ اذر ۱۴۰۲ در سن ۷۸ سالگی از دنیا رفت. علت مرگ وی عفونت ریوی ذکر شده است.

علت درگذشت و فوت پروانه معصومی بازیگر قدیمی ایران +عکس و علت مرگ

پروانه معصومی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در بیمارستانی در گیلان درگذشت. پروانه معصومی چند روزی در بیمارستان به دلیل عارضه آرتریت روماتوئید بستری بود و امروز بر اثر عفونت ریوی به آی سی یو منتقل شد و ساعتی پیش از دنیا رفت.

علت فوت پروانه معصومی درگذشت

پروانه معصومی در حالیکه چند روزی در بستر بیماری بود در روز ۶ اذر ۱۴۰۲ در سن ۷۸ سالگی از دنیا رفت. این بازیگر مدتی پیش بدلیل بیماری در بیمارستان بستری بود. نعیمه نظام دوست بازیگر در صفحه مجازی خود این خبر را تأیید کرد.

پروانه معصومی از بازیگران سینما و تلویزیون مشهور در ایران بود که در اثاری چون «گل‌های داوودی»، «ناخدا خورشید»، «جهیزیه برای رباب»، «رگبار»، «غریبه و مه»، «کلاغ»، «بی‌تا»، «پلیس جوان»، «مسافر ری» «کوچک جنگلی»، «امام علی» و … بازی کرده است.

درگذشت پروانه معصومی

نعیمه نظام دوست بازیگر سینما و تلویزیون دقایقی پیش با انتشار یک عکس از پروانه معصومی خبر از درگذشت این هنرمند پیشکسوت داد. نعیمه نظام دوستبا انتشار عکس او نوشت:

بانو جان مهربانم سفرتون سبز ، خانم جان بانو پروانه معصومی مهربانم ، سالهاست افتخار شاگردی شما رو داشتم ، سریال پلیس جوان و دریائی ها و ساکن کلبه چوبی که مدت دوماه در لاهیجان با هم زندگی کردیم ، کلی خاطرات زیبا ازتون به یاد دارم ، شما به شدت مهربان ولی جدی بودین ، خانم و زیبا و شریف و مقتدر و به شدت مادر بودین ، همیشه نگران نیما بودین و همیشه برای ما بهترین مادر بودین .سیدمهدی حقی مدیر برنامه هاتون و دوست خوب من دیروز بهم اطلاع داد که در بیمارستان بستری هستین ازش خواستم که تلفنی باهاتون حرف بزنم ، الان که شماره اش و دیدم فکر کردم که شما اجازه دادین باهاتون حرف بزنم ولی دریغا که عمر مجال نداد برای خداحافظی .
خداحافظ بانوی زیبا ، خدا حافظ خانم جان باتو پروانه معصومی عزیزم .

همیشه دوستتون داشتم و دارم .

علت فوت پروانه معصومی

نیما معصومی پسر پروانه معصومی درباره اعلام خبر بیماری و علت درگذشت این بازیگر فقید تأکید کرد: درباره علت فوت مادرم اطلاعات نادرستی اعلام شد و فوت ایشان به دلیل عارضه پارگی روده و عفونت ریوی نبوده است. بلکه این بیماری ناشی از آرتریت روماتوئید که یک نوع بیماری مرموزی است شکل گرفت و عفونت وارد خون شده بود. مادرم از ۲۹ آبان‌ماه در بیمارستان بستری شد و شب گذشته تنفس او روند خوبی نداشت و ۷ صبح او را به آی‌سی‌یو بردند تا تنفس او روال عادی پیدا کند. نتیجه آزمایش‌ها در ساعت یک ظهر امروز مشخص عفونت او بالا رفته و لحظاتی بعد هم ایشان دارفانی را وداع گفتند.

زندگینامه

سکینه کبودرآهنگی (زادهٔ ۱۱ اسفند ۱۳۲۳، درگذشته ۶ آذر ۱۴۰۲) که با نام پرواسکینه کبودرآهنگی (زادهٔ ۱۱ اسفند ۱۳۲۳، درگذشته ۶ آذر ۱۴۰۲) که با نام پروانه معصومی شناخته می‌شود، بازیگر اهل ایران بود. او تحصیلاتش را در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه ملی ایران به پایان رساند. او نخستین بار در سال ۱۳۵۰ در فیلم بی‌تا نقش کوتاهی گرفت و سال بعد در رگبار ساختهٔ بهرام بیضایی نقش اوّل زن را بازی کرد.

معصومی برای نقش‌آفرینی در گل‌های داوودی (۱۳۶۳)، جهیزیه‌ای برای رباب و شکوه زندگی (هر دو در ۱۳۶۶) برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر شد.

2 دیدگاه در “علت فوت و درگذشت ناگهانی پروانه معصومی بازیگر سینما از زبان پسرش نیما ببینید

  1. آن جونbahar گفت:

    سریال ماه عسل زنده یاد مرحوم محمد مطیع عالی بازی کرد با سعید پور صمیمی سکینه کبودر اهنگ یا پروانه نعصومی که در امامزاده ابوطالب فرحزاد در مقبره خانوادکی پدرش کبودراهنگ که یک کوچه میدان انقلاب به نام کبودر اهنگ که خیر بود لست خاک شد روحشون شاد اما حمید فرخ نژاد* گفت یادت گرامی نیست مردم خاطرات جالبی ندارند به دلیل عقایدت برزو ارجمند* هم گفت عقا یدمان اختلاف داشتیم بازیگر بینظیری بودید بنده نظری ندارم پروانه معصومی به افسر اسدی در سریال می پرید نقش زن برادرش بازی می کرد بیچاره افسر لسدی الان ه بیمار عستند الهم اشفع کل مریض ایشالا سلامتی تندرستی بدست می ارید پروانه معصومی هنانطور که عرض کردم فیلم رگبار طوبی شکوه زندگی تماس گل های داوودی قشنگ بازی کرد

  2. آن جون bahareh گفت:

    ای وای پروانه معصومی مرد!!!! بعد مرحوم بیتا فرهی حیف شد رفت هنرمند زیبایی بود فقط فیلم های قبل انقلاب رگبار با چند تا فیلم بعد انقلاب طوبی گل های داوودی سریال ماه عسل قشنگ بازی کرد

نظرات