تفریحات

بیوگرافی جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس و همسرش و دخترش کیست +عکس

0

جلیل رحیمی جهان آبادی متولد ۱۳۵۱ در تربت جام سیاستمدار ایرانی ، نماینده دوره دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.

وی نماینده تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد استان خراسان رضوی بوده و همچنین عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می باشد. وی هم اکنون نماینده مجلس و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد افغانستان است

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد استان خراسان رضوی بوده هم اکنون رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد افغانستان است دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی روابط بین‌الملل بوده و در حال حاضر به عنوان نماینده تربت جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در مجلس شورای اسلامی مشغول فعالیت است. جلیل رحیمی جهان آبادی در مرداد ۱۴۰۲ در توئیتی ارزشی ها را شلغم خواند که حواشی زیادی را در پی داشت. ادامه بیوگرافی جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس و همسرش و فرزندان با عکس و سوابق وی از مجله حرف تازه می خوانید

بیوگرافی جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس و همسر و دخترش + جنجال شلغم خواندن ارزشی ها

بیوگرافی جلیل رحیمی جهان آبادی

او زاده تربت جام است و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است. در وبگاه مرکز پژوهش‌های مجلس تحصیلات او دکتری تخصصی روابط بین‌الملل عنوان شده است. گفته می‌شود که هم اکنون به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در حال فعالیت است.

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد استان خراسان رضوی بوده هم اکنون رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد افغانستان است دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی روابط بین‌الملل بوده و در حال حاضر به عنوان نماینده تربت جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در مجلس شورای اسلامی مشغول فعالیت است. جلیل رحیمی جهان آبادی در مرداد ۱۴۰۲ در توئیتی ارزشی ها را شلغم خواند که حواشی زیادی را در پی داشت.

سوابق امل

آقای جهان آبادی از طراحان اصلی طرح کاهش اعدام در قانون مجازات ایران ایران است. او همچنین پیگیر اعطای تابعیت مادرانه به فرزندان متولد از مادر ایرانی و پدر خارجی است.

او از حوزهٔ انتخابیهٔ تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد استان خراسان رضوی با آراء ۱۰۸٬۹۳۴ (۵۴٫۵۳ درصد) به مجلس دهم راه پیدا کرد و به مجلس یازدهم نیز رفت.

زندگینامه جلیل رحیمی جهان آبادی و همسرش و فرزندان + عکس

تحصیلات

رحیمی جهان آبادی دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی در رشته روابط بین الملل است و هم اکنون به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در حال فعالیت است.

سوابق اجرایی و مدیریتی

او همچنین او به مدت ۴ سال، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بود.

رحیمی جهان آبادی تاکنون مسئولیت‌هایی همچون کارشناس و ناظر مرکز اسناد ریاست جمهوری در سال‌های ۷۵تا۷۷، عضویت در شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، ریاست فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی، ریاست فراکسیون مرزنشینان مجلس دهم، عضویت فراکسیون امید، عضویت شورای مرکزی فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی و عضو هیئت رییسه کمیسیون قضایی مجلس را بر عهده

همسر و فرزندان جلیل رحیمی جهان آبادی

ایشان سالها پیش ازدواج کرده و دارای همسر و فرزند می باشد. او یک دختر دارد که متاهل بوده و ازدواج کرده است.

عکس دختر و داماد جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس

واکنش به انتشار تصاویر دخترش

جلیل رحیمی جهان آبادی درباره‌ی انتشار تصاویر دخترش در فضای مجازی نوشت:

«تصاویری از زندگی اینجانب و دخترم منتشر شده و زندگی لاکچری را به ما نسبت می دهند.

اینجانب مستاجرم دخترم نیز متاهل و مستاجرند.

ما نه زندگی لاکچری داریم نه بی دین و ایمان هستیم با یکی اختلاف نظر سیاسی اگر دارید محترمانه و منطقی بحث کنید نشر اکاذیب و تهمت و افترا راه حل مناسبی نیست

در چالش تخریبی بین لشگر سایبری #ارزشی_نما با اینجانب و خانواده ام این نکته قابل یاداوری است حساب چند ایدی فیک توئیتری از نظام اسلامی جداست قطعا اینجانب هیچ مشکلی با نظام اسلامی و رهبری و نیروهای اصیل انقلاب اسلامی نداشته و ندارم خود را عضو جبهه انقلاب و رهبری دانسته و میدانم.

همسر دخترم شیعه هستند مادرخانم بنده هم شیعه هستند همسر خواهر بنده هم‌شیعه هستند ما هیچ بحث مذهبی نداریم و شیعه و سنی را برادر میدانیم،خانواده ما تلفیقی و بدون‌کوچکترین بی احترامی به سایر مذاهب است در اختلاف نظر سیاسی ما با هم‌؛طرح مباحث مذهبی و خانوادگی غیر اخلاقی است

جلیل رحیمی جهان آبادی کیست

تویتر جلیل رحیمی جهان آبادی

(@dr.jalil_rahimi.j)

حواشی و جنجال ها

جلیل رحیمی جهان آبادی یک نماینده اصلاح‌طلب است که از حوزه انتخابیه تربت جام وارد مجلس شد. او نماینده دوره‌های دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی است و اخیراً به خاطر حواشی که درباره تبعید یک خبرنگار به تربت جام در پی شکایت حمید رسایی از این خبرنگار ایجاد شده بود، در صفحه توییتری خود نوشت: «مشخص شد تا الان ما مجرم و در تبعید بودیم. ترجیح می‌دهیم تا اخر عمر در تبعید باشیم اما همفکر امثال رسایی نباشیم. خواهرم قدمت روی چشم، تربت جام شهر ایمان و عرفان است.» بعد از صحبت‌ها واکنش‌ها و توییت‌هایی که او در پاسخ به واکنش‌ها منتشر کرده است جنجالی شد. جدال‌های توییتری او به جایی رسید که او گفت: « من نماینده مردمی هستم که ارزشی‌نماها را شلغم هم حساب نمی‌کنند.»

رحیمی جهان آبادی در پاسخ به انتقاد سید مصطفی محقق داماد از رفتار نمایندگان و نحوه مدیریت مجلس، او را آخوند دو ریالی نامید

حواشی نماینده تایباد به همین جا ختم نشد و او در مرداد ماه ۱۴۰۲ طی یک توئیت جنجالی، ارزشی را شلغم خواند

۳۰ تير ۱۳۹۸ جهان آبادی طی نطقی انتقادی که علیه کریمی قدوسی انجام داد، وی را افغانستانی خطاب کرد که صلاحیتش برای حضور در مجلس شورای اسلامی ایران مورد ابهام قرار دارد.

بیوگرافی جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تایباد و همسر و دخترش + سوابق و ماجرای شلغم

ماجرای شلغم خواندن ارزشی ها

اظهارات جنجالی جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی در ۲روز گذشته حاشیه‌های زیادی را به‌وجود آورد.

جهان‌آبادی با ادبیات زشت و توهین‌آمیزی به انتقادها پاسخ داد و معترضان به توییت‌ خود را ارزشی‌هایی همانند شلغم دانست و در این‌باره نوشت: «درخصوص تبعید یک خبرنگار به تربت‌جام توییتی منتشر نمودم و مورد هجوم ارزشی‌نماهای هتاک قرار گرفتم. خواستم تأکید کنم با افتخار نماینده مردمی هستم که شما ارزشی‌نماها را شلغم هم‌ حساب نمی‌کنند. حالا هرجا خواستید ارسال کنید، شما تندروها ننگ این کشورید و از شما بیزاریم و عامل بدبختی مردمید.»

دعوای توئیتری یامین پور و جهان آبادی

در پاسخ به این اظهارات رحیمی جهان آبادی نیز نوشت: شما همون نیستی که از لباس زیر زنان هم وطن ما صحبت می کردی !؟ نظر شما پیرامون اقدامات فرهنگی ارشاد اسلامی گیلان چی هست !؟ صد رحمت خدا به سنگ پای قزوین ببین کی صحبت از ادب می کنه ! مردم را بزغاله و گوساله و خس و خاشاک خطاب نمیکردید !؟

سپس یامین پور در توئیتی خطاب به این نماینده نوشت: ‌‎تیکه اول که مربوط به پروژه مسی علی‌نژاد بود و ظاهرا بدجور به شما برخورده! اما به گمانم مقصود اون تعابیر بعدی که نمی‌دونم کی گفته، کسانی امثال تو بودند نه مردم. از تو هم که توقع ادب نداریم، توییت من خطاب به نمایندگان بود تا دهنت رو ببندند بیشتر از این با آبروی مجلس بازی نکنی.

حالا جلیل رحیمی جهان آبادی بار دیگر پاسخ معاون وزیر ورزش دولت رئیسی را داده و در توییتی خطاب به وحید یامین پور نوشته است: کسی که در جایگاه بی ربط و غیر تخصصی نشسته و هیچ عملکرد مثبتی هم نداره و امر و نهی به خانه ملت و نمایندگان مردم هم انجام میده و ادعای انقلابیگری هم داره ! باید دهنش را ببنده هرچند شما ها !سالهاست گوشها و عقلتون بسته است و دهنهاتون باز و از کل عالم ایراد میگیرید.

حمایت از محمدجواد ظریف

این نماینده مجلس همچنین یکی از حامیان سخت محمد جواد ظریف است که اعتقاد دارد نباید خانه‌نشین میشد. او در یک مصاحبه در این باره گفته است: «تخریب بسیاری از چهره‌ها در این سال‌ها اتفاق افتاد. اگر دشمن میلیاردها میلیارد دلار هزینه می کرد که به ما ضربه بزند که این یاران را از خودی‌های انقلاب جدا کند آنقدر موفق نبود که افراطیون در داخل کشور موفق شدند و امروز هم همین روال را پیش گرفته اند.» جهان‌آبادی معتقد است که ظریف از بی‌بدیل‌ترین دیپلمات‌های خاورمیانه است و نباید برخی این بار انقلاب را به حاشیه می‌راندند.

بیوگرافی جلیل رحیمی جهان آبادی و همسر و دخترش + سوابق و ماجرای شلغم

سوابق کاری جلیل رحیمی جهان آبادی

کارشناس و ناظر مرکز اسناد ریاست جمهوری در سال‌های ۷۵تا۷۷
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی

رئیس فراکسیون مرزنشینان مجلس دهم
عضو فراکسیون امید
عضو شورای مرکزی فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی
عضو هیئت رییسه کمیسیون قضایی مجلس

نظرات