چگونه قیمت بیمه شخص ثالث انواع خودرو را در پاییز ۱۴۰۰ استعلام بگیریم؟

0

بیمه شخص ثالث خودرو یکی از مهم‌ترین طرح‌های بیمه‌ای است که باید توسط هر صاحب خودرویی دریافت شود. عدم دریافت بیمه شخص ثالث خودرو به عنوان جرم شناخته شده و در نتیجه‌ی این امر، خودرو توقیف خواهد شد. بیمه شخص ثالث خسارات وارده ناشی از بروز حادثه به شخص سوم یعنی شخص آسیب دیده در حادثه رانندگی را پرداخت می‌کند، بنابراین این امر برای دارندگان خودرو مزیت زیادی در پی خواهد داشت. با وجود تعداد بالای خودروهای که هر روزه در خیابان‌های شهر تردد می‌کنند، تصادف به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است و دریافت این نوع بیمه می‌تواند اندکی از هزینه‌‌های وارده را کاهش دهد. اما آیا شما به ‌عنوان مالک خودرو با نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث آشنا هستید و می‌دانید که چطور در زمان حادثه می‌توانید از این بیمه استفاده کنید؟

بیمه شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث برای جبران خسارات تصادفات رانندگی

بیمه شخص ثالث ماشین چیست؟

بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.در بیمه شخص ثالث، مالك وسيله نقليه شخص اول به شمار مي‌آيد.شخص ثاني شركت بيمه است كه متعهد به جبران هزينه ها طبق قرارداد است (كه در بيمه نامه با عنوان بيمه‌گر درج مي شود) و در نهايت شخص ثالث فرد زيان ديده در حوادث رانندگي است (كه منظور غير از راننده مقصر است). تمامي اشخاصي كه در يك حادثه تصادف، زيان مالي و جاني مي بينند، تحت پوشش بيمه شخص ثالث قرار گرفته و اين بيمه هزينه هاي مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران مي كند. در اين گونه اتفاقات، راننده مقصر هم مي تواند از مزاياي بيمه حوادث راننده كه شاخه اي جديد از بيمه شخص ثالث به شمار مي آيد استفاده كند.

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث ماشین، خسارات جانی و مالی  شخص ثالث را پوشش می‌دهد.

توجه داشته باشید که بیمه شخص ثالث تنها خسارت‌های مالی و جانی شخص ثالث و خسارات جانی راننده مقصر را پوشش داده و در برابر خسارت‌های مالی خودروی مقصر نظیر خسارت وارد به بدنه خودرو مسئولیتی نخواهد داشت. در این راستا می‌توانید برای تکمیل بیمه خودروی خود علاوه‌بر بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه ماشین را نیز برای اطمینان خاطر حین رانندگی تهیه نمایید. بیمه بدنه آنلاین خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه ، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه می‌کند.

ما استعلام و محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو را قبل از خرید بیمه‌نامه توصیه می‌کنیم.

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث خودرو

میزان دیه کامل تعیین شده توسط قوه قضاییه در سال ۱۴۰۰ معادل ۶۴۰ میلیون تومان و در ماه غیرحرام معادل ۴۸۰ میلیون تومان مشخص شد. بیمه مرکزی نیز بر همین اساس حداقل میزان پوشش جانی و مالی بیمه شخص ثالث خورو در سال ۱۴۰۰ را تعیین کرده است که یک چهلم دیه کامل در ماه حرام و معادل ۱۶ میلیون تومان است.

تعیین میزان پوشش بیمه شخص ثالث خودرو

همان‌طور که اشاره کردیم حداقل میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودرو که برای سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی تعیین شده، ۱۶ میلیون تومان است. اما یک بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودرو با مبلغ بالاتری را نیز دریافت کند. بنابراین محدودیتی در تعیین میزان پوشش بیمه شخص ثالث خودرو وجود نخواهد داشت. اما مبلغی که به‌عنوان حداقل میزان پوشش اجباری در نظر گرفته شده، ۱۶ میلیون تومان است و تمام دارندگان خودرو موظف به دریافت این میزان پوشش هستند.

باید این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که بیمه مرکزی کشور هر ساله یک مبلغ حداقلی و حداکثری برای حق بیمه به شرکت‌های بیمه‌گر ابلاغ می‌کند و شرکت‌های بیمه‌گر می‌تواند مبلغی را که برای آن‌ها مناسب‌تر است به‌ عنوان حق بیمه شخص ثالث خودرو به متقاضیان ارائه کنند. بسیاری از شرکت‌های بیمه تخفیف‌های دوره‌ای و موقتی نیز برای بیمه شخص ثالث خودرو در نظر می‌گیرند که می‌تواند مشوق خوبی برای کسانی باشد که هنوز برای دریافت بیمه شخص ثالث خودروی خود اقدام نکرده و یا آن را تمدید نکرده‌اند. جالب است بدانید که شرکت‌های بیمه‌ای، تخفیف عدم خسارت بیمه نامه قبلی را نیز در نظر می‌گیرند که می‌تواند روی نرخ‌ بیمه جدید تاثیر‌گذار باشد.

عوامل موثر روی قیمت بیمه شخص ثالث خودرو

علاوه‌بر نرخ دیه که توسط قوه قضاییه مشخص شده و روی تعیین قیمت بیمه شـخص ثالث خودرو به صورت مستقیم تاثیر می‌گذارد، نرخ بیمه شـخص ثالث به عوامل دیگری نیست وابسته است که از آن جمله می‌توان به نوع خودرو، کاربری خودرو، تعداد سیلندر، جریمه دیرکرد، سقف تعهدات بیمه نامه و تخفیف عدم خسارت اشاره کرد. بنابراین نمی‌توان یک نرخ مشخص برای تمامی خودروها تعیین کرد و این امر نیازمند کار کارشناسی است که باید توسط کارشناسان شرکت‌های بیمه‌ای انجام شود.

بیمه شخص ثالث

محاسبه نرخ و استعلام قیمت بیمه شـخص ثالث

در نظر داشته باشید که حق بیمه پایه برای خودروهای سواری مسافرکش درون شهرها ۱۰% و خودروهای مسافرکش بیرون شهری ۲۰% بیشتر از میزان حق بیمه پایه‌ای است که برای خودروهای شخصی در نظر گرفته می‌شود.

برای استعلام قیمت و خرید بیمه شـخص ثالث اتومبیل به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty

 

نحوه خرید ارزانترین بیمه شخـص ثالث خودرو

عواملی وجود دارند که می‌توانند منجر به کاهش هزینه بیمه شـخص ثالث خودرو شوند که از آن جمله می‌توان به سال‌های تخفیف عدم خسارت، نداشتن جریمه دیرکرد، میزان تخفیف شرکت بیمه و سقف تعهدات بیمه شـخص ثالث خودرو اشاره کرد.

هر چقدر که سال‌های عدم خسارت بیشتر باشد، بیمه‌گزار می‌تواند از تخفیف بیشتری در خرید بیمه شـخص ثالث خودرو بهره‌مند شود. علاوه‌براین، با توجه به اینکه بیمه شـخص ثالث هر خودرو می‌تواند مدت اعتباری از چند ماه تا یک سال داشته باشد، اگر دارنده‌ی خودرو برای تمدید بیمه شـخص ثالث خودرو، دیرکرد داشته باشد و در تاریخ سررسید آن برای تمدید بیمه اقدام نکند، جریمه دیرکرد مشمول حال بیمه ماشین او می‌شود. یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث کاهش هزینه بیمه شـخص ثالث شود، تخفیف‌هایی است که شرکت‌های بیمه‌ای مختلف اعمال می‌کند. طبق مصوبه‌ای که شرکت بیمه مرکزی اعلام کرده، شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند تا ۲.۵% روی نرخ بیمه شـخص ثالث خودرو تخفیف اعمال کنند.

اگر فردی جزو راننده‌های پرحادثه و پرتصادف باشد و همچنین نمره منفی نیز داشته باشد به ازای هرتخلف حادثه ساز نیم تا سه درصد به حق بیمه پایه او اضافه می‌شود.

بهترین بیمه شخـص ثالث را از کجا بخریم؟

در حال حاضر شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی بیمه شـخص ثالث و دیگر انواع بیمه خودرو را ارائه می‌کنند، بنابراین شما به‌ عنوان بیمه‌گزار یا صاحب خودرو حق انتخاب زیادی خواهید داشت. یکی از شرکت‌هایی که انواع بیمه خودرو را ارائه می‌دهد، سامانه فروش آنلاین  بیمه دات کام است که با شرکت‌های بیمه‌ای معتبر و دارای مجوز بیمه مرکزی همکاری دارد.

بیمه شخص ثالث

خرید اینترنتی بیمه ماشین از بیمه دات کام

شما به‌ عنوان بیمه‌گزار می‌توانید یک پکیج کامل بیمه‌ای خودرو دریافت کنید و از تخفیف قابل توجه آن بهره‌مند شوید و یا اینکه می‌توانید بیمه شـخص ثالث خودرو شرکت‌های بیمه‌گر مختلف را در سایت بیمه دات کام با یکدیگر مقایسه کرده و در نتیجه بهترین نوع بیمه با کمترین میزان هزینه را دریافت کنید.از جمله مهمترین مزایای استفاده از خدمات سایت bimeh.com امکان استعلام سابقه بیمه و تخمین مبلغ بیمه شخص ثالث است، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای برآورد قیمت و همین‌طور مقایسه خدمات شرکت‌های بیمه‌گر مختلف از امکانات این سایت استفاده کنید.

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

نظرات