بیوگرافی کامل امیر حسین هدایی بازیکن تنیس روی میز و ملی پوش ایرانی و همسرش

0

بیوگرافی کامل امیر حسین هدایی بازیکن تنیس روی میز و ملی پوش ایرانی و همسرش

بیوگرافی امیر حسین هدایی

امیر حسین هدایی : متولد ۲۵ خرداد ۱۳۷۷ در تهران، پینگ پنگ باز است.در ادامه به معرفی و بیوگرافی امیر حسین هدایی بازیکن تنیس روی میز و همسرش و فرزندانش و آثار و اینستاگرام وی می پردازیم. با ما همراه باشید.

امیر حسین هدایی

سید امیرحسین هدایی در شهر تهران به دنیا آمده است و در حال حاضر ساکن کشور فرانسه است،پدرش کشتی گیر سابق است و یک برادر کوچکتر از خود به نام ارمیا دارد که او نیز حرفه تنیس روی میز را دنبال می کند.

سوابق

او در کودکی با بچه ها بطور تفریحی پینگ پنگ بازی می کرد تا این که روزی، پسر عمویش با او صحبت کرد خواست که به باشگاه برود و در استعدادیابی پینگ پنگ شرکت کند مدتی بعد در حضور مربی تست دادو بازی کرد و با تشویق مربی مواجه شد. بالاخره از ۱۲ سالگی به طور حرفه ای این ورزش را شروع کرد و اینطور بود که هر هفته به باشگاه می رفت و در تمرینات پینگ پنگ شرکت می کردو این مسیر ادامه داد و الان در خدمت تیم ملی پینگ پنگ هست.مدتها در تمرینات آماده سازی شرکت کرد تا به شرایط مسابقه دادن برسد. اولین بار در پانزده سالگی مسابقه داد و در بین جوانان ایران پنجم شد و سال بعدی در مسابقات جوانان کشوری اول شد و چهار بار در مسابقات جوانان به مقام نخست رسید.سال آخر جوانان بود که به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد و به مرحله ۸ تیم پایانی صعود کرد و در این مسابقات هشتم شد. در ۱۷ سالگی حضورش در مسابقات انتخابی جدی تر شد، در آن برهه انتخاب نفرات براساس دستجات بود و بحث رنگینک که امروزه لحاظ می شود مطرح نبود.او قبل از آن که وارد دسته برتر شود در رده های پایین تر عملکرد خوبی داشت و جواز حضور در دسته برتر را کسب کرد و در دسته برتر با تمامی نفرات شایسته تنیس روی میز کشور مسابقه داد و با سن کم در رده هفتم قرار گرفتم.او در نوزده سالگی انتخاب شد و در دسته برتر قرار گرفت، ضمنا پنج بار قبل از انتخاب در بین نفرات برتر موفق شد در تور ایران فینالیست شود و دوبار اول شد و دوبار نایب قهرمانی را از آن خود کرد و یکبار هم به مقام سوم رسید. سال ۱۳۹۷ در ۲۰ سالگی به عنوان یکی از نفرات تیم ملی انتخاب شد و به مسابقات مجارستان اعزام شد. سپس در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کر و سوم شد.او تا کنون ۶ بار در رده جوانان و ۲ بار در رده بزرگسالان به قهرمانی دست یافته است.وی به عنوان نماینده ایران در رقابت های چلنج پلاس کره شمالی شرکت کرد و با درخشش در این تورنمنت چشم ها را به خود خیره کرد و توانست به مدال برنز دست یابد.وی تاکنون دوبار برای شرکت در مسابقات چلنج پلاس که در کشور چین برگزار میشد برای رقابت با پینگ پنگ بازان چینی به این کشور سفر کرده و یکبار موفق شده به مقام سوم دست یابداو همچنین به برنز رقابت های چلنج پلاس قطر دست یافته است.سال ۲۰۱۹ در ۲۱ سالگی پس از درخشش در مسابقات بین المللی و کسب مدال و امتیاز های خوب به رتبه اول پینگ پنگ بازان برتر زیر ۲۱ سال های جهان رسید و به اولین پینگ پنگ باز ایرانی تبدیل شد که در رنکینگ جهانی به جایگاه اول دست یافته است و هم اکنون در رده بزرگسالان رنکینگ ۱۰۶ دنیا دو دوم ایران را دارد.سال ۲۰۱۹ وارد لیگ آلمان شد و در رقابت های دسته ۳ تنیس آلمان برای تیم‌ کوپینگن بازی میکرد و تا سال ۲۰۲۱ در این کشور حضور داشت و در ادامه به لیگ فرانسه رفت و هم اکنون در لیگ این کشور توپ می زند.

بیوگرافی امیر حسین هدایی

همسر امیر حسین هدایی

تاسفانه از وضعیت تاهل و زندگی شخصی ایشان چیزی در دست نیست.

صفحه اینستاگرام

پیج رسمی و صفحه شخصی این بازیگر عزیز در اینستاگرام با نشانی* در دسترس عموم قرار دارد.

دیگر عکس های امیر حسین هدایی

امیر حسین هدایی کیست

همسر امیر حسین هدایی

اینستاگرام امیر حسین هدایی

افتخارات امیر حسین هدایی

گفتگو با امیر حسین هدایی

عکس های امیر حسین هدایی

زندگینامه امیر حسین هدایی

امیر حسین هدایی در مسابقات آسیایی

همراه ما باشید

نظرات