همه جا با فرادرس

اسید اسکوربیک از کجا تهیه کنیم | قیمت اسید اسکوربیک خوراکی کیلویی

0

قطعاً تابه‌حال نام اسید اسکوربیک را شنیده‌اید و سؤالاتی همچون اسید اسکوربیک چیست؟ اسید اسکوربیک خوراکی چیست؟ اسید اسکوربیک را از کجا تهیه کنیم؟ و سؤالاتی از این قبیل برای شما به وجود آمده است. اسید اسکوربیک نام دیگر ویتامین C است که در صنایع غذایی و دارویی استفاده می‌شود و برای سلامت بدن انسان ضروری و بسیار مفید است. این ویتامین محلول در آب است و از حداقل پایداری در میان ویتامین‌ها برخوردار است. این ترکیب شیمیایی، دارای مولکول‌هایی با ساختار پنج حلقه‌ای است و به‌صورت پوست کریستالی سفید مایل به زرد وجود دارد. در پایداری این ویتامین عوامل محیطی ازجمله یون‌های فلزی، دما، pH، اکسیژن، اشعهX و اشعهUV تأثیر فراوانی می‌گذارند..

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت اسید اسکوربیک فود گرید و دارویی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳

 اسید اسکوربیک

این ترکیب آلی یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی محسوب می‌شود. بدن به‌تنهایی توانایی تولید اسکوربیک اسید را ندارد؛ برای این‌که بدن به ویتامین ث موردنیاز خود دست پیدا کند، باید به‌صورت منظم از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنید. این ویتامین در میوه‌های تازه، برگ سبزی‌ها و گیاهان، گوجه‌فرنگی، کلم، پرتقال، برگ خردل، لیموترش، توت‌فرنگی و همچنین منابع حیوانی همچون مرغ، گوشت، تخم‌مرغ، ماهی و فرآورده‌های لبنی به فراوانی یافت می‌شود.

فواید و کاربرد اسیداسکوربیک

این ماده در صنایع غذایی و دارویی بسیار کاربرد دارد و برای بدن انسان دارای فواید بسیاری است. فواید این ماده به شرح زیر است:

 1. این ترکیب آلی و شیمیایی از فواید فراوانی برای بدن برخوردار است و ساخت کلاژن از مهم‌ترین فواید آن محسوب می‌شود. این ماده به‌عنوان یک عنصر ساختاری مهم در رگ‌های خونی رباط‌ها و استخوان نیز به شمار می‌آید و در انتقال پیام‌های عصبی نقش بسیار مؤثری دارد که باعث می‌شود مغز عملکرد خوبی از خود بروز دهد.
 2. یکی دیگر از کاربردهای این ماده، محافظت از مولکول‌های ضروری بدن، همچون کربوهیدرات‌ها و لیپیدها در برابر رادیکال‌های آزاد و واکنش‌های سوخت‌وساز بدن و محافظت هنگام قرار گرفتن در معرض سموم و آلاینده‌ها است.
 3. خاصیت آنتی‌اکسیدانی اسکوربیک اسید باعث شده است دارای فواید بسیاری برای تولید محصولات غذایی باشد. این ماده به‌عنوان نگه‌دارنده‌ای برای حفظ بو، رنگ و مزه، قبل از بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود.
 4. به دلیل پایین بودن PH این ماده، به‌عنوان یک مادۀ نگه‌دارنده طبیعی برای مواد غذایی کاربرد دارد. اسکوربیک اسید از رشد میکروب‌ها و فاسدشدن مواد غذایی جلوگیری می‌کند. از این ماده در بسته‌بندی مواد غذایی ازجمله گوشت، مربا و ژله استفاده می‌شود.
 5. اسکوربیک اسید به دلیل داشتن ویتامین C، به‌عنوان یک مکمل در مواد غذایی استفاده می‌گردد.
 6. تقویت بدن در برابر سرطان از مهم‌ترین فواید این ویتامین است.
 7. این ویتامین با تقویت سیستم ایمنی بدن، در درمان ورم مفاصل و انواع بیماری‌های التهابی مؤثر است.
 8. پیشگیری از ایجاد آب‌مروارید که یکی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به چشم است.
 9. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی.
 10. بهبود عملکرد بدن در برابر عوارض طولانی‌مدت دیابت.
 11. درمان آلرژی و مبارزه با اسپاسم ناشی از آسم، از اصلی‌ترین فواید اسید اسکوربیک است.
 12. ترمیم زخم، درمان خونریزی و رفع کبودی، از کاربردی‌ترین فواید این اسید است.
 13. کاهش فشارخون و افزایش کلسترول خوب.
 14. به تقویت باروری مردان کمک می‌کند.

اسید اسکوربیک

اسید اسکوربیک در ادرار

حداکثر میزان مصرف اسکوربیک اسید برای بزرگسالان در روز، ۱۰۰ میلی‌گرم است. افراد بالای ۵۰ سال سن، افراد سیگاری، افرادی که فعالیت‌های ورزشی شدید انجام می‌دهند، گرمای هوا و شرایطی از این قبیل، ممکن است باعث شوند تا بدن شما به مصرف بیشتری از این ماده نیاز پیدا کند. دوزهای روزانه ۲۰۰۰ میلی‌گرم و بیشتر، باعث تحریک معده و روده می‌شود که سبب به وجود آمدن سنگ کلیه می‌گردد.

اسید اسکوربیک از ویتامین‌های حلال در آب است و قابلیت انحلال در چربی را ندارد؛ به همین علت در بدن ذخیره نمی‌شود و مقدار مازاد آن توسط ادرار از بدن دفع می‌شود. با آزمایش ادرار، وجود این ماده در بدن شما مشخص می‌شود. هنگامی‌ که مقدار این ترکیب آلی در ادرار مثبت باشد، در پدهای معرف شیمی اختلال ایجاد می‌شود. اندازه‌گیری پدهای معرف خون، گلوکز، نیتریت و … باوجود میزان بالای ویتامین C در ادرار، با اختلال مواجه می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، اسکوربیک اسید یک آنتی‌اکسیدان قوی است و به همین جهت ممکن است باعث منفی شدن کاذب بسیاری از نتایج آزمایش شود. دقیق نبودن آزمایشات یکی از رایج‌ترین مشکلات افرادی است که این ویتامین را مصرف می‌کنند و با آن درگیر می‌شوند. ازآنجاکه بسیاری از پدها قابلیت تشخیص وجود اسید اسکوربیک را ندارند، بهتر است قبل از انجام آزمایش، به مسئول آزمایشگاه اطلاع دهید که از این ویتامین استفاده می‌کنید. در برخی مواقع نیز برای اینکه اسکوربیک اسید خللی در آزمایش شما ایجاد نکند و نتایج به‌صورت دقیق به دست بیایند، پزشک پیشنهاد می‌کند که چند روز قبل از آزمایش، مصرف آن را قطع کنید.

اسید اسکوربیک

سخن پایانی

حتماً تاکنون نام اسید اسکوربیک یا همان ویتامین C را شنیده‌اید و حتی ممکن است اطلاعات مختصری نیز دربارۀ آن داشته باشید. این ماده یک ترکیب آلی محسوب می‌شود که برای بدن بسیار مفید و ضروری است و در صنایع غذایی و دارویی استفاده می‌گردد. ازجمله فواید این ماده می‌توان به تقویت بدن در برابر سرطان، درمان‌کننده ورم مفاصل و انواع بیماری‌های التهابی، تقویت سیستم ایمنی بدن، پیشگیری از ایجاد آب‌مروارید، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، بهبود عملکرد بدن در برابر عوارض طولانی‌مدت دیابت. رمان آلرژی و مبارزه با اسپاسم ناشی از آسم و… اشاره کرد.

بهتر است این ماده را از مراکز معتبر خریداری کنید؛ زیرا ارتباط مستقیمی با سلامت شما دارد. شما می‌توانید از مراکز معتبر، داروخانه‌ها و سایت‌های اینترنتی معتبر این ترکیب آلی را خریداری کرده و اقدام به مصرف آن نمایید. قیمت اسید اسکوربیک خوراکی کیلویی و به‌طورکلی قیمت اسید اسکوربیک، با توجه به شکل آن و کارایی‌ای که دارد، متفاوت است. این ماده به‌صورت قرص، کپسول، قرص جویدنی، پودر و… استفاده می‌گردد که هر یک از آن‌ها قیمت مشخصی دارند.

بدن به یک مقدار مشخصی از ویتامین ث نیاز دارد و بیشتر از آن را از طریق ادرار دفع می‌کند. دوز مصرف روزانه موردنیاز بدن ۱۰۰ میلی‌لیتر است و مصرف بیش از ۲۰۰۰ میلی‌لیتر، باعث تحریک معده و روده شده و سنگ کلیه ایجاد می‌شود. در مصرف ویتامین C باید توجه کنید تا به میران نیاز مصرف کنید.

منبع  : مرکز فروش عمده مواد شیمیایی پیشگامان شیمی

آدرس سایت : https://irchem.ir

نظرات