همه جا با فرادرس
اکسکوینو

فیلم جنجالی بهاره رهنما در ترکیه و ماجرای بی دست و پا بودن + واکنش ها

0

جنجالی شدن فیلم بهاره رهنما در ترکیه و ماجرای بی دست و پا بودن + واکنش ها

ماجرای فیلم بهاره رهنما در ترکیه و اظهارات عجیبش درباره آسایش مالی و رفاه و بی دست و پا بودن این روزها خبرساز شده و باعث شد تا کاربران و برخی فعالان به اظهارات او واکنش نشان دهند.

فیلم جنجالی بهاره رهنما در ترکیه و ماجرای بی دست و پا بودن + واکنش ها

فیلم بهاره رهنما در ترکیه

بهاره رهنما که اینروزها به ترکیه رفته، از روی عرشه یک کشتی تفریحی گفت: هرکس پس از ۳۰ سال کار نتواند رفاه و آسایش برای خود و اطرافیانش فراهم کند بی دست و پاست” با واکنش کاربران در فضای مجازی همراه شد. فیلم را در زیر ببینید:

 

بهاره رهنما این روز‌ها برای ساخت مستندی در ترکیه به سر می‌برد، در یک لایو اینستاگرامی اظهارات عجیبی را به زبان اورد. بهاره رهنما گفته است: «از ۱۷ سالگی کار کردم و ۳۰ سال زحمت کشیدم که الان آسایش مالی دارم هر آدمی که بعد از ۳۰ سال کار کردن نتواند زندگی خوبی داشته باشد به نظرم آدم بی‌دست و پایی است».

رهنما که برای گذراندن اوقات فراغت خود به ترکیه رفته گفته: «راز موفقیت چینی‌ها در تمام جهان این است که مردمی بسیار متحد دارند. برخلاف مردم ایران که وقتی همدیگر را می‌بینند، از هم فرار می‌کنند. نباید اینطور باشد.

باید همیار هم باشیم. باید آن حس هموطن بودن در ما زنده شود. من این همه سال کار کردم، خیلی عادی است که بتوانم در این سن آسایش خاطر مالی داشته باشم و زندگی‌ام را راحت بگردانم. هر آدمی که نتواند بعد از ۳۰سال کار کردن زندگی خوب داشته باشد و آسایش و آرامش برای خودش و خانواده‌اش فراهم کند، به‌نظرم بی‌دست و پاست. من سال‌ها زحمت کشیدم و کار کردم و طبیعتا الان هم چیزی که دارید می‌بینید، نتیجه زحمات من است.»

بعد از بازتاب گسترده حرف های این خانم بازیگر او درباره آن توضیح داد و نوشت: «مخاطب حرفهایم خودم بودم؛ من بعد از سی سال اگر نتوانم رفاه را برای فرزندم تامین کنم آدم بی‌دست و پایی هستم»

ناگفته نماند که رهنما چندی پیش در برنامه «شام ایرانی» درباره دختران ایرانی گفته بود: «دخترای امروزی سر و وضعشون نیکول کیدمنه، طرز فکرشون [..].»

همچنین ببینید: ماجرای توهین بهاره رهنما به لرها و قوم لر در شام ایرانی + فیلم کامل

واکنش ها

روزنامه آفتاب یزد در این باره نوشت: مردم در مشکلاتشان از بی‌پولی و گرانی گرفته تا بیماری‌های مختلف و… که بخش اعظم آن حاصل مدیریت ناکارآمد مسئولان است، غرق هستند آنقدر که متوجه نمی‌شوند شب و روزشان چگونه سپری شده است. حالا در این شرایط یک نفر بخواهد با حرف‌های سطحی و با پز دادن مال و اموالش به آن‌ها، نمک به زخم‌شان بپاشد و آن‌ها را بی‌دست و پا خطاب کند، به دور از اخلاق و بی‌انصافی است. اما متاسفانه این حقیقتی است که خانم بازیگر یعنی بهاره رهنما آن را رقم زده است.

*****

یکی از کاربران در این باره نوشته است: «جالبه میگه مردمی که بدبختن بدشانسی آوردن آخه مگه تو توی جامعه زندگی نمیکنی؟ کدوم بدشانسی؟ از صبح تا شب جان میکنیم به هیچ جا نمیرسیم مگه تقصیر مردمه؟»

****

دیگری نوشت: «قطعا زحمت کشیدین به اینجارسیدین، ولی بی‌دست و پا خطاب کردن قشنگ نیست… خیلیا هستن از شما ثروتمند‌تر، ولی اینقدر ادعا ندارن».

**

کاربر دیگری گفته است: «از زندگی کارگری‌ خبری نداره. یک کارگر به نظرت چه کاری ازش برمیاد وقتی حقوق بخور نمیر بهش میدن»

****

«من دبیرم، توی کارم عالی هستم، بسیار زحمت کشیدم و هزار نوع مریضی گرفتم، ولی دولت ماهی ۷میلیون بهم حقوق میده و جلوی زن و بچه‌ام خجالت میکشم نتونستم خوشبختشون کنم. بخدا بی‌لیاقت و بی‌دست و پا نیستم، ولی خب چکار کنم وقتی دولت بهم حقوق نمیده، بار‌ها اعتراض کردیم».

*****

کاربران دیگر نوشته اند: «پس اون کارگر وکارمندی که ۳۰ سال کار میکنن برای امثال تو وقتی بازنشسته میشن هنوزم هیچی ندارن پس بی‌عرضه اند»، «من کارگر که الان ۲۴ سال دارم، شبانه روز کار میکنم هنوز هشتم گرو ۹ هست نه بی‌دست وپا هستم نه تنبل، ولی چه کنم با حقوقی که میگیری هیچی نمیشی. در ضمن شما حق نداری با مردم اینطوری صحبت کنی»

*****

«خانوم رهنما والا ما سی سال بیشتر هم کار کردیم بخدا سرمون رو انداختیم پایین و فقط کار کردیم دزدی می‌تونستم بکنم نکردم می‌تونستم با لابی و کار‌های دیگه در آمد بیشتری داشته باشم، ولی نکردم الان با این حرف شما من بی‌دست و پا هستم؟»

*****

و …

نظرات