تفریحات

مشخصات فنی و قیمت ساپیا کوییک s + تصاویر

0

سایپا کوییک S در طرح پیش فروش محصولات سایپا شاهین قرار گرفته که ما در این بخش از مجله حرف تازه مشخصات فنی و تصاویر و آپشن ها و ویژگی های این خودروی طرح پیش فروش سال ۹۹ را معرفی میکنیم.

مشخصات فنی و قیمت ساپیا کوییک s + تصاویر

قیمت سایپا کوییک s

در خبرها آمده که کوییک S در دو تیپ ساده و فول آپشن به بازار می آید و نام آن در پیش فروش ساینا S و شاهین یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹ دیده می شود و مبلغ پیش پرداخت برای آن نزدیک به ۴۱ میلیون تومان بوده که در بخش سواری، پس از شاهین گران‌ترین خودرو در این طرح است.

گروه خودروسازی سایپا از ظهر امروز ثبت نام اولیه «کوییک S» را آغاز کرده است. این خودرو که قبلا «کوییک ۹۹» نام داشت، به عنوان نسخه فیس لیفت و آپشنال نمونه های فعلی این هاچ بک کراس شناخته می شود و قرار است تا در هفته های آتی به بازار معرفی گردد.

تفاوت و شباهت ساینا S و کوییک S

پروژه ساینا S و کوییک S شبیه هم است و در بخش ویژگی های کابین تفاوتی خاصی میان این دو خودرو وجود ندارد. کوییک S در بخش طراحی سپر و جلو پنجره تغییر کرده و تا حدی الگوی خط بینی و چشم یوز ایرانی در آن استفاده شده است. همچنین سپر عقب و گرافیک چراغ های کوییک S نسبت به نمونه های فعلی تغییر پیدا کرده و به روزتر شده است. با این وجود هنوز هیچ تصویر رسمی برای نسخه فیس لیفت کوییک وجود ندارد و تنها تصویر چند طرح پیش فرض و نسخه کامل نشده در رسانه منتشر شده است.

تصاویر خودروی ساپیا کوییک s

ویژپی ها و آپشن های سایپا کوییک s

کوییک S در دو تیپ ساده و فول آپشن به بازار می آید و تیراژ حداکثری بر اساس پیش بینی ها برای نسخه کامل تر آن خواهد بود.

این هاچ بک کراس فیس لیفت شده به پیشرانه M15 مجهز است. این پیشرانه ۱۵۰۳ سی سی حجم دارد و قدرت ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده ۵ سرعته دستی کوییک S توان پیشرانه را به چرخ های جلو انتقال می دهد. برنامه عرضه این سدان اقتصادی با نسخه اتوماتیک هم مطرح شده و سایپا برنامه دارد تا پس از قطعی شدن نتایج تست ها، نسخه جدید کوییک اتوماتیک را به بازار عرضه کند. برخی منابع خبری می گویند که این بار به جای استفاده از جعبه دنده CVT در کوییک اتوماتیک، احتمالا کوییک S اتوماتیک به جعبه دنده AT مجهز خواهد بود. البته که این بحث ها جز احتمال ها است و شاید نتوان به صورت قطعی به آن پرداخت.

مشخصات فنی سایپا کوییک s

۱- کیسه هوای راننده و سرنشین

۲- ترمز ABS، EBD و BA

۳- فرمان هیدرولیک

۴- غربیلک فرمان طرح D

۵- دسته دنده جدید

۶- شیشه ها و آینه های برقی

۷- تهویه دستی الکتریکی

۸- چراغ روشنایی روز

۹- جلو آمپر جدید

۱۰- سنسور پارک عقب

۱۱- کامپیوتر سفر

۱۲- نمایشگر تعویض دنده GSI

۱۳- سامانه مدیریتی BCM

۱۴- باربند تزیینی

 

مشخصات فنی و آپشن های ساپیا کوییک اس

ویژگی های نسخه فول آپشن کوییک S

۱- شیشه های عقب دودی

۲- رینگ آلومینیومی

۳- سنسور نور

۴- نمایشگر لمسی ۷ اینچی

۵- رهیاب ماهواره ای

۶- دوربین عقب

۷- سنسور باد لاستیک

۸- قابلیت نمایش صفحه تلفن همراه بر روی نمایشگر

۹- کنترل سیستم صوتی از روی فرمان

۱۰- تریم داخلی چرم

فرق کوییک s با کوویک

سایپا در تهیه گیربکس اتومات برای محصولاتش با مشکلات جدی روبروست. از طرف دیگر می دانیم که هم کابین کوییک اتومات و هم کابین ساینا اتومات، اندکی با نسخه دنده‌ای آنها متفاوت است. سایپا می‌خواهد کابین «کوییک S» را به تقلید از کابین «کوییک اتومات» بسازد؛ سایپا دقیقا همین کار را برای «ساینا S آپشنال» هم انجام داده و از کابین ساینا اتومات برای ساینا آپشنال بهره گرفته بود.

پس با این اوصاف، در کوییک S جدید که قطعا دنده ای است، علاوه بر تغییر احتمالی سپرها و شاید هم گرافیک چراغ ها، باید منتظر دیدن فرمان دی‌کات به همراه سیستم مولتی مدیا (با نویگیشن، مانیتور لمسی و دوربین عقب) و همچنین صفحه کیلومتری جدید نیز باشیم.

منبع: اسب بخار

نظرات