همه چیز در مورد پنجره دو جداره

0

همه ما ساختمان‌هایی را دیده ایم که آسانسور یا پارکینگ ندارند ولی پنجره‌هایشان دو جداره است. اکثر ما پنجره دوجداره را به عنوان عایقی در برابر صدا و برون رفت حرارت می‌شناسیم. اما آیا فقط همین یک ویژگی، این پنجره‌ها را تبدیل به یکی از امکانات اساسی ساختمان‌های مدرن کرده است؟ در ادامه می‌خواهیم هر چیزی را که درباره پنجره دوجداره لازم است بدانید؛ توضیح بدهیم. اینکه این پنجره‌ها چه هستند، چطور کار می‌کنند، و ما از کجا و با چه قیمتی می‌توانیم آن‌ها را تهیه کنیم؟ در ادامه همراه ما باشید تا بدانید چگونه پنجره‌های دوجداره می‌توانند زندگی در هر فضایی را بهبود بخشند.

پنجره دو جداره چیست؟

همانطور که می دانید شیشه یک عایق ضعیف انرژی است. ممکن است بپرسید پس شیشه‌های دو جداره چطور می‌توانند سودمند باشند؟ به طور کلی، پنجره دو جداره به پنجره‌ای گفته می‌شود که دارای دو جدار شیشه‌ای در هر قاب هست، بین این دو لایه فضای کوچکی است که در آن هوا یا گاز محبوس شده است. این محفظه هوا، تاثیر دمای هوای بیرون خانه بر دمای داخل خانه را کندتر و ضعیف‌تر می‌کند. از آن جایی که گاز چگال‌تر از هوا است، گازها درعایق‌سازی پنجره کارآمدتر شناخته شده‌اند. گازی که معمولا در شیشه‌های دو جداره استفاده می‌شود آرگون است. لازم به ذکر است که گاز آرگون غیر آتش زا، غیر سمی، بی بو و بی رنگ است.

تفاوت پنجره دو جداره و تک جداره

مشخصآ تفاوت اصلی پنجره‌های معمولی و دو جداره در تعداد لایه‌های شیشه‌ای آن است. بطور کلی سه تفاوت مهم آنها در قیمت، عایق بندی و بهره وری انرژی خلاصه می‌شود. برخلاف آنچه پیشتر درباره شیشه‌های دوجداره گفتیم، پنجره‌های تک جداره دارای یک لایه شیشه ۳ تا ۱۰ میلی متری هستند که تنها می‌توانند دربرابر باد مقاومت کنند. عایق بندی ضعیف پنجره‌های معمولی باعث می‌شود که دمای بیرون به شدت بر دمای داخلی خانه شما تأثیر بگذارد. کارشناسان تخمین می‌زنند که ۷۰ درصد اتلاف انرژی در پنجره‌ها و درها و ۹۰ درصد اتلاف حرارت پنجره‌ها از طریق شیشه اتفاق می‌افتد.

یک راه ساده برای تشخیص نوع پنجره خانه شما این است که یک جسم کوچک (مانند خودکار یا مداد) را روی شیشه نگه دارید تا زمانی که انعکاس آن را ببینید. اگر یک انعکاس از آن جسم را مشاهده کردید، یک پنجره تک جداره دارید. دو انعکاس از آیتم نشان دهنده یک پنجره دوجداره است.

 مزایای پنجره دو جداره

پنجره های دو جداره چه مزایایی دارند؟

استفاده از پنجره های دو جداره می‌تواند انرژی مصرفی ما را به طور قابل توجهی کاهش دهد. تولید انرژی علاوه بر هزینه‌های مادی زیادی که به همراه دارد، یکی از عوامل اصلی تولید گازهای گلخانه‌ای محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند که درچه فصلی از سال هستیم، از برق برای خنک کردن یا از گاز برای گرم کردن فضای اطرافمان استفاده می‌کنیم. استفاده از یک پروفیل در و پنجره استاندارد بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف انرژی و البته کاهش رد پای کربن ما بر کره زمین است.

پنجره‌های دو جداره همچنین به محافظت از فضای آرام خانه ی شما در برابرآلودگی های صوتی کمک می‌کنند. اگر در شهر یا محله‌ای شلوغ زندگی می‌کنید، دو لایه شیشه و گازعایق میان آن اجازه ورود و خروج هیچ سر و صدایی را نمی‌دهد.

آب بندی و درز بندی دقیق و تخصصی پروفیل‌های پنجره به گونه‌ای اعمال شده تا از ورود گرد و غبار به محیط زندگی شما جلوگیری کند و همچنین در مواقع بارندگی مانع ورود آب و رطوبت به فضای داخل ساختمان می‌شود.

از دیگر مزایای این پنجره‌ها می‌توان به طراحی مدرن و زیبا، مقاومت بالا وعمر طولانی، غیرقابل اشتعال بودن، و مقاومت آنها در برابر پوسیدگی و خورندگی موادی مانند اسیدها و بازها و مواد شیمیایی اشاره کرد.

قیمت پنجره دو جداره

قیمت پنجره های دوجداره UPVC

اگرچه هزینه اولیه پنجره های UPVC بیشتر از پنجره های معمولی به نظر می‌رسد، ولی تاثیر آن بر هزینه انرژی شما محسوس خواهد بود. با انتقال گرما و سرمای کمتر از طریق پنجره‌ها، به طور سالیانه هزینه‌های سرمایش و گرمایش شما به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. باید در نظر داشته باشید که عوامل متعددی در هزینه پنجره‌های دوجداره آبایان تاثیر می‌گذارد. سایز و مدل پنجره، هزینه نصب، جنس شیشه و از همه مهم‌تر متریال قاب پنجره از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل هستند. در میان متریال‌های مختلف قاب پنجره، پنجره‌های UPVC در مقایسه با همتایان آهنی و آلمینیومی خود بیشترین تنوع و به صرفه ترین قیمت را دارند.

حال که از مزایای متعدد در و پنجره هایUPVC آگاه شدیم باید بدانیم که هنگام خرید پنجره دوجداره، کیفیت حرف اول را می زند. چراکه انتخاب ما، کیفیت زندگی ما را رقم می زند. بررسی قیمت‌ها و مدل‌های متنوع موجود در بازار به شما این امکان را می‌دهد که با توجه به نیازتان بهترین انتخاب را داشته باشید. پروفیل در و پنجره آبایان، خدمات فروش و نصب پنجره‌های دو جداره را با تنوع بالا و مقرون به صرفه ارائه می‌دهد.

نظرات