بیوگرافی سید هاشم صفی الدین پدر شوهر زینب سلیمانی +‌همسر و فرزندان و ماجرای ترور

0

بیوگرافی سید هاشم صفی الدین پدر شوهر زینب سلیمانی +‌همسر و فرزندان و ماجرای ترور

هاشم صفی الدین پدر همسر زینب سلیمانی کیست : سید هاشم صفی الدین متولد سال ۱۳۴۳ برابر با ۱۹۶۴ در دیر قانون النهر لبنان می باشد. او رئيس اجرایی حزب الله لبنان و یکی از رهبران برجسته حزب الله و پدر شوهر زینب سلیمانی می باشد. پسرش سید رضا با زینب دختر سردار سلیمانی ازدواج کرده است.

بیوگرافی سید هاشم صفی الدین پدر شوهر زینب سلیمانی +‌همسر و فرزندان و ماجرای ترور

بیوگرافی سید هاشم صفی الدین پدر شوهر زینب سلیمانی و معاون اجرایی حزب الله لبنان و پدر سید رضا صفی الدین همسر زینب سلیمانی را با تصاویر شخصی و خانواده و سوابق سید هاشم صفی الدین و همسرش و فرزندان و فعالیت های مبارزاتی و سیاسی و نسبت با سید حسن نصرالله را در این بخس از مجله حرف تازه میخوانید.

بیوگرافی و سوابق سید هاشم صفی الدین با عکس + پدر همسر زینب سلیمانی کیست

بیوگرافی سید هاشم صفی الدین

سید هاشم صفی الدین متولد سال ۱۳۴۳ به میلادی ۱۹۶۴ در دیر قانون النهر لبنان رئيس اجرایی حزب الله لبنان و یکی از رهبران برجسته حزب الله است. او پدر شوهر زینب سلیمانی می باشد. پسرش سید رضا با زینب دختر سردار سلیمانی ازدواج کرده است.

بیوگرافی و سوابق سید هاشم صفی الدین

سوابق و فعالیت ها

سید هاشم صفی الدین نسبتی نیز با سید حسن نصرالله دارد و پسر عموی مادر دبیرکل حزب الله حسن نصرالله است که به عنوان رئیس شورای اجرایی حزب الله بر فعالیت های اقتصادی و اجتماعی حزب نظارت دارد. او در زمینه کاری و حیطه وظائف خود بر بازسازی حومه های جنوبی بیروت نظارت دارد که پس از جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ به شدت آسیب دیده است.

 

زندگینامه کامل سید هاشم صفی الدین معاون اجرایی حزب الله لبنان

گفته میشود که فرزند ایشان به نام سید رضا صفی الدین با دختر سردار شهید قاسم سلیمانی ازدواج کرده و این خبر را خواهر عماد مغنیه رسانه ای کرده است و در پیجی به نام زینب مغنیه منتشر شده است و یادگار سردار شهید سلیمانی عروس حزب الله شده است

عکس جدید سیدهاشم صفی الدین و برادرش سید عبدالله

سیدهاشم عضو حزب الله لبنان کیست

سید هاشم صفی الدین معاون اجرایی حزب الله است. خیلی ها او را بعد از سیدحسن نصرالله نفر دوم حزب الله می دانند. وی ویژگی های مشترک زیادی با دبیر کل حزب الله داشته و روابط صمیمی با افراد مقاومت و مسئولان از رده بالا گرفته تا آنها که در میدان کار فعال هستند دارد.

سید هاشم صفی الدین بیش از ۵۶ سال سن دارد و مسئول شورای اجرایی حزب الله است که قوه مجریه حزب به حساب می آید و تمام مؤسسات پشتیبانی و مردمی حزب الله را اداره می کند.

هاشم صفی الدین پدر شوهر زینب سلیمانی کیست ؟

هاشم صفی الدین پدر همسر زینب سلیمانی کیست؟

گفتنی است که زینب سلیمانی ، فرزند شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی متولد دهه ی ۷۰ که در رشته ی علوم انسانی تحصیل کرده و یک خواهر دارد و دو برادر نیز به نام های محمدرضا و حسین دارد.

بیوگرافی و سوابق سید هاشم صفی الدین با عکس

عبدالله صفی الدین برادر سید هاشم صفی الدین

لازم به ذکر است که برادر وی عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در تهران است و مدتی است که به این سمت در تهران مشغول است و او عموی سید رضا صفی الدین همسر زینب سلیمانی می باشد.

بیوگرافی کامل خانواده سیدهاشم صفی الدین

ماجرای ترور و شهادت

برخی منابع عربی گفته اند هاشم صفی الدین رئیس اجرایی حزب‌الله و نفر دوم این گروه لبنانی در حمله پهپادی اسرائیل در منطقه جناتا شهید شده است.

رسانه‌های عربی گزارش‌های متناقضی درباره شهادت هاشم صفی‌الدین از فرماندهان ارشد حزب‌الله و پدر شوهر زنیب سلیمانی منتشر کرده‌اند.

شبکه خبری القاهره در گزارشی می‌گوید هاشم صفی‌الدین رئیس اجرایی حزب‌الله و نفر دوم این گروه لبنانی در حمله پهپادی اسرائیل در منطقه جناتا شهید شده است. بر اساس این گزارش صفی‌الدین در پی حملات اسرائیل به یک ساختمان سه طبقه جان خود را از دست داده است. سایر رسانه‌های مصری هم چنین خبری را تایید کرده‌اند.

با این حال هنوز حزب‌الله لبنان چنین خبری را تایید نکرده است

عکس جدید عروس سیدهاشم صفی الدین دختر سردار سلیمانی

پدر همسر زینب سلیمانی کیست

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ایرنا هم در گزارشی نوشته است که اخبار ضد و نقضیض از «شهادت» هاشم صفی‌الدین حکایت دارد.

ویژگی های فردی سیدهاشم صفی الدین به او این امکان را می دهد که شخصیت متحرکی در میدان عمل حزب الله باشد؛ ولی از آنجا که اسرائیل همواره در کمین وی بوده است، مجبور است مسائل امنیتی را رعایت کرده و کم تر در میان مردم ظاهر شود.

نظرات