بیوگرافی مهدی ظهوری مجری تلویزیون و همسر و فرزندان + زندگی شخصی و علت فوت

0

بیوگرافی مهدی ظهوری مجری تلویزیون کیست

مهدی ظهوری، تهیه کننده و مجری تلویزیون است. او در ۱۳۳۳ در شهر تهران به دنیا آمده و متاسفانه ساعاتی پیش در سن ۶۹ سالگی از دنیا رفت. این خبر را فرزند مرحوم مهدی ظهوری رسانه ای کرد و از درگذشت پدرش خبر داد. ظهوری فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه پلی تکنیک ترکیه است و در محله گلوبندک تهران به دنیا آمده است. او بیش از ۳۰ سال در برنامه های مختلف به اجرا پرداخت و برنامه های خاطره انگیزی را برای بینندگان اجرا کرد.

در ادامه این مقاله از حرف تازه بیوگرافی مهدی ظهوری مجری تلویزیون و همسر و فرزندان همراه با زندگی شخصی او، علت درگذشت و آلبوم تصاویر گردآوری شد

بیوگرافی مهدی ظهوری مجری تلویزیون کیست + زندگی شخصی و علت فوت

مهدی ظهوری مجری تلویزیون، از توانمندترین و با استعدادترین گویندگان و مجریان صدا و سیما در ایران بود که در طول مسیر حرفه‌ای خود، اجراها و گزارش های تلویزیونی بسیار جذاب و تماشایی را در دهه ۶۰ و ۷۰ به نمایش گذاشت. وی در سال ۱۳۸۲ از صدا و سیما بارنشسته شد.

او از مجریان و گویندگان دهه ۶۰ و ۷۰ صدا و سیما بود و تا سال ۱۳۸۲ در برنامه های مختلف به اجرا می پرداخت. ظهوری در سال ۸۲ از تلویزیون بارنشسته شد. وی ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ به علت مشکل ریوی دارفانی را وداع گفت.

مهدی ظهوری مجری تلویزیون همچنین فعالیت‌های بازیگری و گزارشگری نیز دارد و به عنوان گزارشگر در برنامه های اجتماعی و سرگرمی تلویزیون فعالیت می‌کند.

بیوگرافی مهدی ظهوری مجری تلویزیون و همسر و فرزندان + علت درگذشت

بیوگرافی مهدی ظهوری

مهدی ظهوری درسال ۱۳۳۳ در گلوبندک تهران متولد و به دنیا آمد. او از مجریان و گویندگان دهه ۶۰ و ۷۰ صدا و سیما بود و متولدین دهه ۴۰ و ۵۰ اجراها و برنامه های شاد او را بیاد دارند.

او از سن بسیار کمی علاقه‌مند به مجریگری و گویندگی بود و در نهایت بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه پلی تکنیک ترکیه وقتی انقلاب شد به ایران آمد و به استخدام تلویزیون درامد. او سابقه اجرای برنامه‌های «جنگ شب» و «تهران تهران» را در کارنامه اش داشت.

شروه کار در تلویزیون

او از سن بسیار کمی علاقه‌مند به مجریگری و گویندگی بود و در نهایت بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه پلی تکنیک ترکیه وقتی انقلاب شد به ایران آمد و به استخدام تلویزیون درامد. او سابقه اجرای برنامه‌های «جنگ شب» و «تهران تهران» و اخلاق در خانواده را در کارنامه اش داشت و از کارمندان رسمی سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران بود.

علت فوت مهدی ظهوری مجری تلویزیون

متأسفانه مهدی ظهوری، پیشکسوت تلویزیون، در سن ۶۵ سالگی به علت عارضه کبدی و پس از گذراندن یک دوره درمانی ساعاتی پیش فوت کرد. او روز ۱۷ شهریورماه به علت مشکل کبدی درگذشت. مرحوم ظهوری چند روز پیش در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان تهران بستری بود. جزئیات مراسم تشییع و ترحیم این هنرمند پیشکسوت متعاقبا اعلام می‌شود.

همسر مهدی ظهوری + فرزندان مهدی ظهوری مجری صدا و سیما

همسر و فرزندان

مهدی ظهوری سال ها پیش ازدواج کرده و متاهل بود. ثمره این ازدواج یک فرزند پسر می باشد. عکسی از همسرش تاکنون منتشر نشده است.

عکس ها و آلبوم تصاویر مهدی ظهوری

سوابق

مهدی ظهوری سابقه اجرای برنامه‌های «جنگ شب» و «تهران تهران» را داشت. او همچنین مجری آیین افتتاحیه شبکه پنج بود و نیز انجام مصاحبه‌های مردمی و گفت‌وگو با هنرمندان را برعهده داشت. او درباره نحوه ورود به تلویزیون می گوید: من از همان ابتدا، هم جلوی دوربین فعالیت داشتم و هم پشت آن. هم تهیه کننده بودم و هم مجری. اصلا برنامه هایی را اجرا می‌کردم که خودم تهیه آن را بر عهده داشتم. معدود اجراهای دیگرم که مربوط به برنامه همکاران دیگر می شد در صورتی اتفاق می افتاد که با حال و هوای من همخوانی داشت. از جمله برنامه‌های من در آن سال‌ها «جنگ هفته» یا «اخلاق در خانواده» نام داشت. من در گروه های مختلف اجتماعی و خانواده کار کرده ام. آن زمان حتی برنامه‌هایی وجود داشت که من به طور رسمی به عنوان تهیه کننده آن شناخته نمی‌شدم اما در عمل، امور تهیه اش با من بود.

کارمند رسمی صدا و سیما و بازنشستگی

من کارمند رسمی سازمان هستم. کمتر پیش می آید کسی هم کارمند رسمی سازمان باشد و هم آنچنان که من بودم جسورانه عمل کند. در سال هایی که جلوی دوربین نبودم ، وظایف اداری ام را به تبع کارمند بودنم انجام می دادم. بازنشستگی من در سال ۸۲ اتفاق افتاد.

مصاحبه و گفتگوی مهدی ظهوری

متاسفانه تلویزیون ما بر طبق توانایی، شایستگی و موثری فردی را منصوب نمی‌نماید و اغلب تمام چیز بر اساس رابطه‌ها می‌باشد.

در تلویزیون ما این مردم نمی‌باشند که انتخاب آنان تعیین کننده می‌باشد، بلکه همه تمام چیز به رای و نظرات مدیران مرتبط دارد.

مدیران ما بیشتر آرامش را دوست دارند و برنامه‌های خنثی را اغلب قبول دارند و فقط این مهم می‌باشد که از تلویزیون برفک پخش نشود و آن چیزی باشد که آنتن را پر نماید.

اخلاق در خانواده مشهورترین برنامه من در دهه ۶۰ بود. در این برنامه حجت الاسلام علی اکبر حسینی که مدت‌ها بعد نماینده نخست مردم تهران در مجلس گردید، با مردم حرف می‌زد و خود من نیز به عنوان تهیه کننده و گزارشگر فعالیت می‌کردم.

جذابیت این برنامه به آن اندازه بود که در خیابان‌ها هیچ فردی دیده نمی‌شد.

مشاهده کنید نفوذ برنامه‌ای که سیاسی نیز نبود، به چه اندازه بود که مجری آن موفق شد به مجلس برسد.

مجری محبوبت در بین مردم

من نیز خدا را شاکر هستم و اگر محبوبیتی که کسب نمودم به این خاطر بوده که خود بودم و دروغی نگفته‌ام.
ما با تمام عشق فعالیت می‌نمودیم تا در خدمت رشد و تعامل جامعه قرار داشته باشیم. من هنوز هم که هنوزه آمادگی کاملی از نظر جسمی وروحی را داردم بخاطر اینکه مقابل تلویزیون قرار بگیرم، ولی آدمی نمی‌باشم که بروم نزد مدیرهای امروزی و از خودم تعریف نمایم و…. «مشک آن می‌باشد که خود ببوید/ نه آنکه عطار بگوید».

نظرات