حقوق کارمندان در سال ۹۷ چقدر افزایش خواهد یافت؟

2

افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۷ چقدر خواهد یافت؟

پیش بینی دولت در بودجه سال آینده برای افزایش حقوق کارمندان تا پنج درصد است.

افزایش حقوق کارمندان 97

با ابلاغ بخشنامه بودجه برای پیش بینی منابع و مصارف دستگاه‌های اجرایی در سال آینده سازمان برنامه و بودجه در ضوابط مالی تکلیف کرده تا دستگاه‌های اجرایی میزان افزایش حقوق را تا پنج درصد پیش بینی کنند. همچنین معادل پنج درصد از محل صرفه جویی و اجرای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد به عنوان سایر پرداختی‌ها پیش بینی شده است. البته این پنج درصد براساس پیش بینی اولیه بوده و در نهایت باید به تصویب هیات وزیران رسیده و در قالب لایحه بودجه به مجلس ارائه شود.

در حالی درصد افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم تعیین می‌شود که همزمان با روند کاهشی نرخ تورم در اولین بودجه دولت یازدهم، درصد افزایش حقوق ۲۰ درصد در سال ۱۳۹۳، ۱۴ درصد سال ۱۳۹۴، ۱۲ درصد در سال ۱۳۹۵ و ۱۰ درصد برای سال جاری بوده است. در حال حاضر نرخ تورم کمتر از ۱۰ درصد و تا هشت درصد از سوی مرکز آمار و ۹.۹ درصد از سوی بانک مرکزی اعلام شده است.

همچنین ببینید : مبلغ عیدی ۹۷ کارمندان

همچنین روند تغییرات حقوقی در چند سال اخیر نشان می‌دهد که حداقل حقوق کار کنان از ٤٩٠ هزار تومان در سال ١٣٩٢ به یک میلیون و ٣٥ هزار تومان در سال جاری رسیده است. متوسط حقوق نیز از یک میلیون و ٤٧٠ هزار تومان به دو میلیون و ٩٧٠ هزار تومان افزایش یافته است.

اما در رابطه با میزان افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار نیز پنج درصد تعیین شده است و رقم قطعی آن باید به تصویب شورای عالی کار برسد.

طبق ضوابط مالی بودجه سال آینده، سقف اعتبار مربوط به سرانه کارکنان حداکثر معادل اعتبار اضافه کار سال جاری خواهد بود و تغییری نخواهد داشت.

دستگاه‌ها باید اعتبار پاداش پایان خدمت و مانده مرخصی پرداخت نشده بازنشستگان در سال آینده و مطالبات بازنشستگان سنوات قبل را پیش‌بینی کنند.

مبلغ حقوق کارمندان سال ۹۷

2 دیدگاه در “حقوق کارمندان در سال ۹۷ چقدر افزایش خواهد یافت؟

  1. یاعلی گفت:

    میلگرد از ۱۸۰۰ به ۲۸۰۰ و پروفیل از ۲۱۰۰ به ۳۲۰۰ تغییر پیدا کرده-بعد پول کارگر بدبخت ۵ درصد-کارمند فلک زده۵درصد-مرغ تا ۸ رسید-محاسبه کنید تورم چند درصده-من میخوام خانه بخرم-۵ ساله کار میکنم-فقط۳ میلیون پول پیش تونستم جمع کنم بخدا-اول سال با حقوقم میتونستم ی جورایی بچرخونم اما الان بخدا ۱۵ ام ماه خالی میشم

    1. به شماها چه گفت:

      من سه ساله توعقدم و هنوز نتونستم برم خونه خودم.شاغلم ماهی ۹۳۰ حداقل قانون کار هم حقوق میگرم .تورم رو واقعا نمدونم ازکجاتون حساب میکنین که ده ساله زیر۱۰%.من یکم هرماه حقوق میگیرم و دوم برای شارژ کارت اتوبوسو متروم میمونم.توروقران بفکر مردم باشین .بدبختمون کردین توی ی هفته همه چی وحشتناک گرون شده.سالی سه یاچهاربار تغییر قیمت داره همه بعد میگین تورم نیست

نظرات