آشنایی با پارچه دانتل مجلسی و ایده دوخت آن

0

دنیای پارچه های مجلسی بسیار متنوع است اما بعضی از این پارچه ها شناخته شده تر هستند. به عنوان مثال، پارچه دانتل مجلسی یکی از این گزینه ها محسوب می شود. پارچه دانتل تنوع بی نظیری دارد و با هر سلیقه ای می توانید از آن در استایل خود بهره ببرید.

  پارچه دانتل مجلسی

مهمانی های مجلل این فضا را برای شما فراهم می کنند که به سادگی در هر جمعی بدرخشید. یک آرایش زیبا و یک لباس خاص تمام چیزی است که برای مراسم های شبانه مانند عروسی نیاز دارید. البته که معمولا خانم ها برای انتخاب لباس مجلسی فاکتورهای مختلفی را مد نظر دارند و پیدا کردن یک لباس ایدئال معمولا زمانبر است. به همین دلیل بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند پارچه مورد علاقه خود را انتخاب کرده و مدلی که مایلند را با کمک خیاط بدوزند. دنیای پارچه های مجلسی بسیار متنوع است اما بعضی از این پارچه ها شناخته شده تر هستند. به عنوان مثال، پارچه دانتل مجلسی یکی از این گزینه ها محسوب می شود. پارچه دانتل تنوع بی نظیری دارد و با هر سلیقه ای می توانید از آن در استایل خود بهره ببرید.

یکی از پرفروش ترین طرح و رنگ های این پارچه، پارچه دانتل کتان مشکی است. این پارچه به طور معمول برای خانم های ساده پسند مناسب است. در بیشتر موارد پارچه دانتل سنگ دوزی شده مورد پسند خانم ها برای دوخت پیراهن مجلسی مجلل است. این پارچه تنوع فوق العاده ای دارد و به دلیل بافت خاص آن، خواهید دید که جلوه ای متفاوت به لباس شما می بخشد. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی انواع پارچه دانتل و کاربردهای آن بپردازیم. در واقع در این مطلب پس از بررسی ویژگی های این پارچه، قصد داریم به شما ایده دوخت نیز ارائه نماییم. به این ترتیب اگر سوالی درباره قیمت پارچه دانتل مجلسی دارید یا نمی دانید با آن چه لباس هایی بدوزید، مطالعه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد. با ما همراه باشید.

پارچه دانتل چیست

پارچه دانتل تنوع بسیاری دارد. یکی از معروف ترین مدل های آن، همان پارچه معمولی و ساده ای است که در بازار به عنوان پارچه دانتل شناخته می شود. این پارچه به دلیل داشتن الیاف مصنوعی، درخشش اندکی دارد. در مقابل پارچه دانتل سنگ دوزی شده یکی از مجلل ترین مدل های این پارچه است. اگر به لباس های درخشان و نفیس علاقه دارید، این پارچه می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد. یکی دیگر از انواع پارچه دانتل، پارچه دانتل کتان است. همانطور که از نام این پارچه پیدا است، در بافت آن از الیاف کتان استفاده می شود. به این ترتیب باید بدانید ظاهری کاملا مات دارد. اما همین ظاهر مات جذابیت خاصی به آن بخشیده است. به طور معمول از پارچه دانتل کتان مشکی برای دوخت لباس های کژوال و یا لباس های مجلسی دخترانه استفاده می شود.

پارچه دانتل مجلسی

هر کدام از این پارچه ها با توجه به الیافی که در بافت آن ها به کار رفته است، ممکن است ویژگی های مختلفی داشته باشند. مخصوصا با توجه به اینکه پارچه دانتل سنگ دوزی شده به دلیل داشتن تزئینات خاص و حساس، نیاز به مراقبت بیشتری دارد. در فرآیند دوخت نیز بهتر است بیشتر مراقب این پارچه زیبا باشید. زیرا به طور معمول قیمت پارچه دانتل مجلسی با سنگ دوزی در مقایسه با مدل های ساده تر، اندکی بیشتر است. از آنجایی که مدل های مختلف این پارچه از نظر ظاهری با هم تفاوت زیادی دارند، اجازه دهید به تفکیک به بررسی آن ها بپردازیم. در قسمت بعدی این مطلب به بررسی انواع پرفروش پارچه دانتل مجلسی می پردازیم.

با انواع پارچه دانتل آشنا شوید

شاید بتوان پارچه دانتل را با توجه فاکتورهای مختلفی دسته بندی کرد. در این قسمت قصد داریم به ۴ نوع مشهور و پرکاربرد پارچه دانتل بپردازیم. یک مدل پارچه دانتلی که همه با این اسم می شناسیم، پارچه دانتل تور است. در واقع اصلی ترین مدل این پارچه، پارچه دانتل تور نام دارد. در ادامه بیشتر با ویژگی های ظاهری این پارچه ها آشنا خواهید شد.

پارچه دانتل تور

اجازه دهید با اصلی ترین مدل این پارچه که همه آن را با عنوان پارچه دانتل می شناسند، شروع کنیم. همانطور که از نام این پارچه پیدا است، به طور کلی این پارچه در دسته پارچه های توری قرار دارد. در واقع پارچه دانتل یک زمینه توری دارد که با طرح های برجسته ای از همان تور، تزئین شده است. این طرح ها معمولا طرح گل و یا طرح های هندسی هستند که به صورت متقارن یا نامتقارن در سطح پارچه پراکنده شدند. البته مدل های حاشیه دار پارچه دانتل مجلسی نیز بسیار پرطرفدار هستند. اگر مایلید بدانید کدام رنگ از این پارچه بیشتر از سایر رنگ های آن طرفدار دارد، باید گفت پارچه دانتل مجلسی مشکی یکی از پرفروش ترین رنگ های این پارچه است. زیرا معمولا از آن در دوخت لباس های مختلف و مخصوصا انواع خرجکار استفاده می شود.

پارچه دانتل مجلسی

این پارچه ظریف، کاملا بدن نما است. در نتیجه برای دوخت آن نیاز به یک آستر مناسب دارید. این پارچه به راحتی با سایر پارچه های مجلسی ترکیب می شود و به این ترتیب شما می توانید لباسی بسیار زیبا و خاص داشته باشید. پارچه دانتل تور به دلیل داشتن اتصالات بسیار ظریف، کاملا حساس است و شما باید در هنگام دوخت یا شستشو، این کار را با دقت انجام دهید. دانتل شانیته در دسته پارچه دانتل تور قرار می گیرد و یکی از خاص ترین و لوکس ترین مدل های پارچه دانتل محسوب می شود.

پارچه دانتل کتان

یکی از جدیدترین و زیباترین انواع پارچه دانتل، پارچه دانتل کتان است. در تولید پارچه دانتل تور از الیاف مختلف مصنوعی استفاده می شود و مدل های مختلف آن اندکی درخشندگی دارند. اما همانطور که از نام این پارچه مشخص است، در تولید پارچه دانتل کتان، از الیاف پنبه و کتان استفاده می شود. به همین دلیل جزو مدل های خاص پارچه دانتل است که هیچ درخشندگی ندارد. این پارچه توری با جلوه مات، برای طراحی و دوخت لباس های مجلسی دخترانه و مناسب طرفداران استایل کژوال بسیار مناسب است.

پارچه دانتل مجلسی

در تولید این پارچه معمولا از طرح های بزرگ استفاده می شود. در نتیجه در مقایسه با پارچه دانتل تور، ضخامت بیشتری دارد و می توانید در طراحی لباس تنها بخش هایی از آن را آستر کشی نمایید. پارچه دانتل کتان مشکی یکی از بهترین گزینه ها برای دوخت پیراهن های مهمانی و استفاده به عنوان خرجکار در طراحی لباس های مختلف است.

پارچه دانتل گل برجسته

پارچه دانتل مجلسی

پارچه دانتل گل برجسته یکی از خاص ترین و زیباترین مدل های پارچه دانتل است. این پارچه زمینه ای از تور دارد و روی آن می توانید گل های بسیار متنوعی را مشاهده کنید. این گل های برجسته می توانند از جنس پولک، منجوق یا دانتل های خامه دوزی باشند. طرح های روی سطح پارچه دانتل گل برجسته معمولا متقارن و مرتب است. گل ها از یک جهت شروع شده و در یک جای خاص محدود می شوند. برای دوخت چنین پارچه های زیبایی شما نیاز به الگویی پیچیده ندارید. در حقیقت زیبایی این پارچه هر لباس ساده ای را تبدیل به یک اثر هنری فاخر می کند. البته شما نباید فراموش کنید که زمینه توری این پارچه باعث می شود کاملا بدن نما باشد. در نتیجه به یک پارچه آستری مناسب نیاز خواهید داشت. علاوه بر رنگ های پرکاربرد مانند مشکی و بژ، می توانید برای آستر کشی پارچه دانتل گل برجسته، از رنگ گل های روی پارچه نیز الهام بگیرید.

پارچه دانتل سنگ دوزی شده

این مدل از پارچه دانتل یکی از محبوب ترین پارچه های مجلسی شناخته شده در بازار است. البته این پارچه در دسته پارچه دانتل قرار دارد اما ظاهر آن چندان شباهتی به پارچه دانتل توری که می شناسید ندارد. به طور معمول در زمینه این پارچه از پارچه تور ساده استفاده می شود. روی آن نیز با کمک انواع سنگ و منجوق های زینتی، طرح های پراکنده ای ایجاد می شود. این طرح ها به صورت متقارن یا نامتقارن در تمام سطح پارچه دیده می شوند. پارچه دانتل سنگ دوزی شده حاشیه دار نیز یکی از شیک ترین و پرفروش ترین مدل های این پارچه است.

پارچه دانتل مجلسی

مدل های مختلف این پارچه در مقایسه با سایر مدل های پارچه دانتل بدن نمایی بیشتری دارند. این ویژگی به دلیل وجود زمینه توری در این پارچه است. در نتیجه در این مدل از پارچه دانتل، انتخاب پارچه آستری اهمیت بیشتری دارد زیرا بخش عمده ای از لباس را تشکیل می دهد. به طور معمول برای دوخت پارچه دانتل سنگ دوزی شده از آستری هم رنگ با سنگ ها و تزئینات لباس استفاده می شود. البته استفاده از پارچه آستر با رنگ های بژ و رنگ بدن نیز طرفداران زیادی دارد.

پارچه دانتل چه ویژگی هایی دارد

یکی از پارچه هایی که هرگز از مد نمی افتد و شما احتمالا از کودکی تا امروز اسم آن را شنیدید، پارچه دانتل است. این پارچه در مدل های بسیاری در بازار موجود است و همانطور که انتظار می رود قیمت پارچه دانتـل مجلسی نیز بسیار متنوع است. یک پارچه برای اینکه بتواند سال ها جایگاه خود را در صنعت مد حفظ نماید، باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. در ادامه قصد داریم بیشتر به بررسی ویژگی های پارچه دانتـل بپردازیم. اگر در مورد پارچه دانتل سنگ دوزی شده اطلاعات بیشتری نیاز دارید، مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید.

پارچه دانتل تنوع بی نظیری دارد

زیبایی اولین معیار در انتخاب پارچه مجلسی است. پارچه دانتـل یکی از زیباترین پارچه هایی است که می توانید برای دوخت لباس مجلسی مورد نظر خود انتخاب نمایید. تنوع فوق العاده ای که این پارچه در طرح و رنگ دارد، آن را تبدیل به گزینه ای بی نظیر کرده است. در حقیقت شما می توانید مدل های مختلفی از این پارچه را در بازار مشاهده نمایید که برای دوخت لباس های مجلسی کاملا رسمی یا لباس های مناسب مهمانی و دورهمی مناسب است. به عنوان مثال پارچه دانتـل کتان مشکی یکی از بهترین گزینه ها برای دوخت پیراهن های مناسب دورهمی است. البته این پارچه رنگبندی جذابی دارد اما معمولا رنگ مشکی آن طرفداران بیشتری دارد. شاید به این دلیل که می توان از آن در طراحی لباس های مختلفی استفاده کرد.

یکی دیگر از جذاب ترین مدل های پارچه دانتـل، پارچه دانتـل سنگ دوزی شده است. این پارچه خود به تنهایی می تواند شما را از جستجو به دنبال هر پارچه مجلسی دیگری بی نیاز نماید. رنگبندی و طراحی های خیر کننده پارچه دانتـل سنگ دوزی شده به شما یک پارچه خاص و بی رقیب نشان خواهد داد. فراموش نکنید این پارچه با طیف گسترده ای از پارچه ها ترکیب می شود. در نتیجه شما می توانید با اندکی خلاقیت، یک پیراهن مجلسی فوق العاده با این پارچه داشته باشید.

این پارچه جلوه ای متفاوت دارد

زمانی که صحبت از پارچه مجلسی و دانـتل می شود، معمولا افراد به پارچه دانتـل سنگ دوزی شده فکر می کنند. هرچند این پارچه بسیار خاص و زیبا است اما اگر به دنبال پارچه ای متفاوت تر هستید، به شما پارچه دانتـل کتان مشکی را پیشنهاد می کنیم. این پارچه جزو معدود پارچه های مجلسی است که جلوه درخشان ندارد اما همچنان برای طراحی و دوخت لباس مجلسی مورد استفاده طراحان قرار می گیرد. این پارچه به دلیل داشتن الیاف کتان، کاملا مات است و می تواند بهترین انتخاب برای خانم های شیک پوش باشد.

پارچه دانتـل تور نیز با داشتن طرح های خاص و جذاب، یکی از متفاوت ترین پارچه هایی است که می توانید برای دوخت لباس های مختلف به کار ببرید. پارچه دانتـل سنگ دوزی شده نیز نیاز به تعریف ندارد. در حقیقت اگر در میان پارچه های کار شده یا گل برجسته به دنبال پارچه مجلسی هستید، این پارچه می توانید بهترین انتخاب شما باشد. مخصوصا اگر قیمت پارچه دانتل مجلسی چندان برای شما اهمیت نداشته باشد.

پارچه دانتل برای دوخت لباس های مختلف مناسب است

یکی از جذابیت های پارچه های مجلسی، فرم پذیری و قابلیت استفاده از آن ها در دوخت لباس های مختلف است. بسیاری از پارچه با ضخامت یا ایستایی بالا، گزینه مناسبی برای دوخت انواع پیراهن نیستند. پارچه دانتـل با داشتن زمینه ای توری، بسیار ظریف و منعطف است. شما می توانید میزان ایستایی این پارچه را با اضافه کردن آستر و لایی، تغییر دهید. این پارچه به راحتی با پارچه های دیگر ترکیب می شود، در نتیجه می توانید از آن در دوخت مدل های مختلف لباس مجلسی بهره ببرید. ظرافت پارچه دانتـل به شما این امکان را می دهد که چین ها و دراپه های جذابی با آن روی لباس خود طراحی نمایید. این پارچه برای دوخت پیراهن های کوتاه و بلند و حتی انواع کت و دامن نیز مناسب است.

این پارچه به آستر نیاز دارد

هرچند پارچه های بدن نما با نمایش پوست بدن جلوه جذاب تری به لباس شما می دهند اما باید در نظر داشته باشید که برای بخش های بسیاری از لباس نیاز به یک آستر مناسب دارید. انتخاب یک رنگ مناسب برای آستر لباس می تواند زیبایی لباس شما را بیشتر نماید. مخصوصا اگر خلاقیت به خرج دهید و از رنگ های متضاد با رنگ پارچه دانتل خود استفاده نمایید. این ویژگی در پارچه دانتـل سنگ دوزی شده بیشتر دیده می شود و به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید، همزمان به دنبال یک پارچه آستر مناسب نیز باشید. فراموش نکنید، معمولا قیمت پارچه دانتـل مجلسی به همراه هزینه ای که برای خرید آستر می کنید، کمتر از قیمت خرید یک لباس مجلسی آماده است.

پارچه دانتل نیاز به مراقبت دارد

بسیاری از افراد زمانی که با قیمت پارچه دانتـل مجلسی مواجه می شوند، ممکن است از خرید آن پشیمان شوند. اما بد نیست این نکته را به خاطر داشته باشید که پارچه دانتـل به ندرت از مد می افتد. در نتیجه شما می توانید با خرید پارچه دانتـل سنگ دوزی شده یا پارچه دانتـل کتان مشکی، استایلی زیبا و منحصر به فرد برای خود بسازید و نگران قدیمی شدن و از مد افتادن آن نیز نباشید. تنها کافی است در هنگام دوخت و شستشو، نکاتی که باید برای مراقبت از این پارچه بدانید را انجام دهید. به این ترتیب می تواند با مراقبت کافی به عمر مفید لباس مجلسی شیک و لوکس خود بیفزایید.

استفاده از پارچه دانتل محدودیت سنی ندارد

زیبایی و تنوع بی نهایت پارچه دانتـل این نوید را به شما می دهد که برای هر خانمی با هر سلیقه ای مناسب است. به عنوان مثال برای خانم های ساده پسند ما پارچه دانتـل تور را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با این تور ظریف و زیبا، لباس های جذابی طراحی نمایید. به خانم هایی که به زرق و برق علاقه دارند، پارچه دانتـل سنگ دوزی شده را توصیه می کنیم. طرح های هندسی این پارچه برای خانم های جوان و مدل های پرکار و شلوغ را به خانم های میانسال پیشنهاد می کنیم. اگر به دنبال یک پارچه مجلسی ساده برای دوخت پیراهن تولد هستید، مدل های مختلف پارچه دانتـل کتان می تواند برای شما مناسب باشد. فراموش نکنید پارچه دانتـل کتان مشکی یکی از پرطرفدارترین رنگ های این پارچه است.

با پارچه دانتل چه لباس هایی بدوزیم

تا این بخش از مطلب تلاش کردیم شما را با پرفروش ترین پارچه های دانتـل آشنا کنیم. پس از آن نیز با بررسی ویژگی های این پارچه سعی کردیم شما را بیشتر و بیشتر با پارچه دانتـل آشنا کنیم. این پارچه متنوع در دوخت لباس های مختلفی کاربرد دارد. اگر همچنان قصد خرید پارچه دانتـل را دارید اما نمی دانید از آن برای دوخت چه مدل لباسی استفاده نمایید، مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید.

پیراهن مجلسی بلند با پارچـه دانتل

پیراهن های بلند معمولا اولین انتخاب خانم ها برای انتخاب مدل لباس مجلسی هستند. اگر لاغر و قد بلند هستید، یک پیراهن مجلسی بلند با پارچه دانتل می تواند شما را کشیده تر نشان دهد. در واقع به این ترتیب می توانید بر زیبایی های اندام خود بیشتر تاکید کنید. اگر مایلید کشیده تر دیده شوید نیز همچنان این مدل پیراهن های بلند و ماکسی برای شما مناسب است. پارچه دانتـل سنگ دوزی شده با رنگ های تیره یکی از بهترین انتخاب های شما برای دوخت این مدل پیراهن است. البته پارچه دانتـل کتان مشکی نیز می تواند برای شما ایدئال باشد.

پیراهن های کوتاه فانتزی با پارچـه دانتل

یکی دیگر از مدل لباس های مجلسی که می توانید با پارچه دانتـل طراحی نمایید، پیراهن های کوتاه فانتزی است. از آنجایی که پارچه دانتـل توری و ریزش دار است، می توانید با آن دامن های کوتاه با فرم A LINE طراحی نمایید. این مدل ها استایل مجلسی شما را شیک و دخترانه می کنند. اما اگر به دامن های پرنسسی علاقه دارید، به شما پیشنهاد می کنیم برای استفاده از این پارچه، یک زیرسازی کامل انجام دهید. به این ترتیب هر مدل از پارچه دانتل که مد نظر دارید، برای دوخت این دامن های پرنسسی مناسب خواهد بود. برای زیرسازی این لباس می توانید از انواع ساتن های ضخیم، ژپون و تورهایی مانند تور زونیکس استفاده نمایید.

دامن مجلسی با پارچـه دانتل

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند برای مهمانی های مختلف یک دامن شیک و متفاوت داشته باشند. یکی از مزایای داشتن دامن مجلسی، اجرای استایل های مختلف با یک آیتم است. به این ترتیب شما می توانید این دامن شیک را با لباس های مختلفی مانند انواع تاپ و نیم تنه، شومیزهای مجلسی و کت های کوتاه و بلند بپوشید. در نتیجه یک استایل شیک، خاص و متنوع دارید. پارچه دانتـل کتان مشکی و پارچه دانتـل سنگ دوزی شده یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای دوخت این دامن مجلسی زیبا و کاربردی است. این دامن را هم می توانید به شکل ماکسی و کوتاه بدوزید و هم به شکل کاملا بلند و دنباله دار آن را طراحی نمایید.

نیم تنه با پارچه دانتل

نیم تنه ها آیتم های جذابی هستند که در سال های اخیر تبدیل به ترند شدند. نیم تنه های مجلسی می توانند به دامن یا شلوار شما متصل باشند و یک پیراهن یا اورال متفاوت را بسازند یا به صورت جداگانه مورد استفاده قرار گیرند. پارچه دانتـل سنگ دوزی شده به عنوان یک پارچه زیبا و درخشان، می تواند یک نیم تنه بسیار خیره کننده و جذاب برای شما بسازد که به راحتی با لباس های مجلسی مختلف ست می شود. با توجه به سلیقه خود می توانید این نیم تنه را به شکل آستین دار با بندهای مدل دار و شیک طراحی نمایید. اگر برای مهمانی های دوستانه به یک نیم تنه زیبا نیاز دارید، پارچه دانتـل کتان مشکی برای شما مناسب خواهد بود./۳۰۵۸۱۷

نظرات