بیوگرافی و عکس های یونس حبیبی مداح جانباز + درگذشت و علت فوت

0

بیوگرافی و عکس های یونس حبیبی مداح جانباز + درگذشت و علت فوت

یونس حبیبی مداح، ۵۲ سال دارد و اصالتاً مازندرانی که در روز ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ بر اثر عارضه ریوی و تنفسی و مجروحیت شیمیایی درگذشت. به همین مناسبت زندگینامه و بیوگرافی و سوابق و همسر و فزرندان و تصاویر و مصاحبه و مراسم تشییع او را در مجله حرف تازه بخوانید

بیوگرافی و عکس های یونس حبیبی مداح و همسرش + درگذشت و علت فوت

بیوگرافی کامل یونس حبیبی مداح

“یونس حبیبی” جانباز و مداح اهل بیت ۵۲ سال دارد و اصالتاً مازندرانی و زاده روستای «سیمت» از توابع سوادکوه است که در نوجوانی به جبهه‌های جنگ اعزام شده و تا یک سال پس از پایان دفاع مقدس در منطقه حضور داشته و با نوحه «یا اباعبدالله الحسین (ع)» شهرت یافته بود.

درگذشت یونس حبیبی

این مداح اهل بیت (ع) که حدود یک سال پیش به کما رفته بود، چندی پیش هوشیاری نسبی پیدا کرد، اما مجددا چند روز پیش به دلیل مشکلات تنفسی در پی مجروحیت شیمیایی به کما رفت و در نهایت بامداد روز ۷ اردیبهشت ۹ به شهادت رسید.

زندگینامه کامل یونس حبیبی مداح

سوابق و فعالیت ها

حاج یونس در سال ۱۳۶۸ از قرارگاه رمضان انتقالی گرفته و به ستاد مشترک سپاه پاسداران نقل مکان می‌کند. او سپس مسؤول ارزشیابی سپاه و مدتی مسئول دژبان کل سپاه می‌شود؛ تا این‌که سال ۸۰ به صورت پیش از موعد بازنشست شده است.

عکس های یونس حبیبی مداح و همسرش

اساتید

سال‌های ۵۲، ۵۳ بود که برای شاگردی خدمت حاج مرتضی و حاج محسن طاهری رسیدم. سعید حدادیان و محمود کریمی هم بودند. یک هیئتی به نام عترت و قرآن در میدان خراسان داشتند، آنجا می رفتیم، با افتخار می‌گویم شاگرد این بزرگان هستم.

سوابق دوران جنگ یونس حبیبی

از سال ۶۲ به عضویت سپاه درآمده و دوره ای آموزشی را در تیپ آموزش لشکر ۲۷ محمد رسول الله گذارند و بعد از مدتی مدرس دوره های آموزش نظامی و مربی تاکتیک بود.

علت درگذشت یونس حبیبی مداح

حضور در عملیات های جنگی

بنده این افتخار را داشتم با لباس سبز پاسداری در جنگ حضور داشتم، نوحه‌هایم هم یک جنبه‌های حماسی و رزمندگی داشت و انگیزه رزمندگان را برای ادای تکلیف و رزمندگی دو چندان می‌کرد.در عملیات‌های والفجر ۸، کربلای یک، کربلای دو، کربلای ۷ و کربلای ۸ این توفیق را به بنده عنایت کردند که حضور داشته باشم.

younes-habibi

مداحی آن موقع خالص تر بود

مداحی آن موقع خیلی خالص‌تر بود. یعنی یک جمع سه یا چهارنفره را درنظر بگیرید مثل دریا اشک می‌ریختند. ولی الان این احوالات و تعمیق معنوی کاهش پیدا کرده است. سوز و اخلاصی که آن موقع بود را امروز شاهد نیستیم.

 

درگذشت مداح جانباز

نحوه مجروحیت و خبر شهادت

یک بار هم بعد از عملیات کربلای ۸ برایمان ختم گرفته بودند. در خط عراق مجروح شدم و ۴۵ روز در منطقه جا مانده بودم. آقای سینکی یکی از همرزمانم پلاکم را در ‌آورد و گفت به شهادت رسیده‌ام ،یک سال بعد از اینکه در شلمچه جریان عملیات کربلای ۴ شیمیایی شدم.

مراسم تشییع پیکر یونس حبیبی مداح

مراسم تشییع پیکر وی ۸ اردیبهشت ۹۹ در زادگاهش تدفین می‌شود
مجتبی حبیبی فرزند یونس حبیبی گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا هیچ مراسمی برای این مداح برگزار نخواهد شد و پیکر وی فردا دوشنبه ۸ اردیبهشت در روستای «سیمت» از توابع سوادکوه محل زادگاهش تدفین می‌شود و پس از بهتر شدن اوضاع کشور، مراسم ترحیم برای پدر برگزار خواهد شد.

با عرض تسلیت حضور همرزمان و خانواده محترم ایشان

نظرات