زمان واریز یارانه نقدی دی ۹۹

44

زمان واریز یارانه نقدی دی ۹۹

در این صفحه تمامی اخبار مرتبط با یارانه ها ، اعم از زمان واریز یارانه نقدی ، قطع یارانه افراد و دیگر خبرهای مرتبط را میتوانید ببینید

 یارانه نقدی

یارانه نقدی دی ۹۹ کی واریز می شود؟

صد و نوزدهمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه دی ۱۳۹۹) ساعت ۲۴:۰۰ شنبه ۲۰ دی به حساب سرپرستان خانوارها واریز خواهد شد.

طبق آخرین اخبار از سازمان هدفمند سازی یارانه ها: “یارانه نقدی دی ۹۹ از بامداد روز یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ قابل برداشت خواهد بود.

امسال در صورت پرداخت یارانه آذر ماه ، دهمین یارانه پرداختی سال ۹۹ خواهد بود و یارانه ۲ ماه دیگر امسال باقی خواهد ماند.

مبلغ یارانه دی نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازاء هر نفر ۴۵۵,۰۰۰ ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله ۱۱۹ یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون ۵۴,۱۴۵,۰۰۰ ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال ۱۳۸۹ آغاز شده است).

لازم به ذکر است تاریخ پرداخت یارانه بهمن ۱۳۹۹ نیز پس از اعلام در همین بخش مجله اینترنتی حرف تازه درج خواهد شد.


خبر جدید (۹۸/۴/۲۸) : حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

یارانه تیر ماه در حالی شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که برخی آن را دریافت نکردند؛ جریانی که احتمال حذف یارانه‌بگیران را براساس تکلیف قانون بودجه تقویت کرده است.

🔸این در حالی است که در حدود سه سال پیش دولت اقدام به حذف یارانه‌بگیران کرد که طی آن حدود چهار میلیون نفر را کنار گذاشت که با توجه به خطاهایی که در شناسایی وجود داشت حدود ۹۰۰ هزار نفر بار دیگر به لیست یارانه‌بگیران برگشتند.

🔹در حال حاضر حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند./ایسنا


خبر جدید (۹۷/۹/۱۴) : یارانه نقدی در سال ۹۸ دو برابر می‌شود 

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از پیشنهاد طرح افزایش میزان یارانه نقدی به ۹۱ هزار تومان در بودجه سال ۹۸ خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان یارانه نقدی از زمان اجرای این قانون افزایش نیافته است، گفت: قطعا نمایندگان پیشنهاد طرح افزایش میزان یارانه نقدی در بودجه سال ۹۸ را مطرح می‌کنند.

وی درباره میزان افزایش یارانه نقدی در سال آینده، افزود: با توجه به تورم و افزایش قیمت کالا‌ها ، یارانه نقدی حداقل باید به میزان ۲ برابر افزایش یابد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: قرار بود تا با اجرای هدفمندی یارانه‌ها ، قیمت فراورده‌های نفتی بالا رود و درآمد دولت از این طریق افزایش یابد؛ مردم نیز با مدیریت مصرف و دریافت یارانه نقدی متضرر نشوند و چیزی از دست ندهند.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: از آن زمان تاکنون قیمت بنزین از لیتری ۱۰۰ تومان به ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته و درآمد دولت نیز بالا رفته، اما میزان یارانه نقدی از زمان اجرا تاکنون ثابت مانده و افزایش نیافته است؛ بنابراین نمایندگان پیشنهاد طرح افزایش یارانه نقدی در بودجه سال ۹۸ را مطرح خواهند کرد.


خبر جدید (۹۶/۱۱/۲۶)یارانه نیازمندان افزایش می‌یابد

لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس:
🔹قرار است یارانه افراد ثروتمند حذف و مبالغ به افراد نیازمند پرداخت می‌شود که با این روش سقف پرداخت یارانه‌ها به افراد نیازمند افزایش می‌یابد


خبر جدید (۹۶/۱۱/۱۲)مشمولان سهام عدالت کِی و چقدر سود می گیرند؟

از امروز آن دسته از مشمولان سهام عدالت که شماره شِبایشان در سامانه سهام عدالت ثبت و تایید شده، بسته به اینکه در مرحله اول چقدر سود دریافت کرده اند، حداکثر تا ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد. افرادی که تا کنون شماره شِبای حساب بانکی خود را اعلام نکرده اند باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir شماره حساب خود را اعلام کنند.

چند هفته‌ پیش مرحله اول پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ به مشمولان این سهام آغاز شد. در مرحله اول پرداخت، هر یک از مشمولان حدود یک سوم سودِ مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ را دریافت کردند. قرار بر این بود که اگر شرکت‌هایِ سهام‌ عدالتی، سود خود را زودتر به سازمان خصوصی سازی دادند، این سازمان آن مبالغ را بین سهامداران توزیع کند.

آن طور که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده سهامدارانی که از محل آورده نقدی، تخفیف و سود سهام در طیِ ۱۰ سال گذشته، در مجموع به ارزش یک میلیون تومان سهام عدالت دارند برای سال مالی ۱۳۹۵، ۱۵۰ هزار تومان سود دریافت خواهند کرد. این افراد در مرحله اول ۵۰ هزار تومان به حسابشان واریز شد. قرار بر این است که امروز ۱۰۰ هزار تومان باقی‌ مانده از این مبلغ به حساب همه مشمولان سهام عدالت ارزش سهامشان به یک میلیون تومان می‌رسید، واریز شود. البته سازمان خصوصی سازی اعلام کرد با توجه به اینکه هنوز همه شرکت ها سودشان را پرداخت نکرده اند در ابتدا به ۱۶ گروه که جزو دهک های پایین درآمدی هستند، این سود پرداخت می شود و به چهار گروه باقی مانده تا پایان اسفند ماه سود تخصیص پیدا می کند.

این چهار گروه شامل کارمندان شاغل در دستگاه‌های اجرایی و بازنشستگان کشوری، لشگری و تامین اجتماعی، کارگران فصلی ساختمان که از سال ۹۲ ثبت‌نام کرده‌اند، روستاییان و عشایر، مددجویان کمیته‌ امداد و بهزیستی نیستند، افرادی که قبلا تحت حمایت سازمان بهزیستی بودند، ولی در حال‌ حاضر وضع مالی آنها بهتر شده است و دیگر مددجو نیستند، می باشند. این افراد تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۶ سهام عدالت را خواهند گرفت.

کسانی که کمتر از یک میلیون تومان سهام دارند، به اندازه پانزده صدم از مبلغ ارزش سهام‌شان سود خواهند گرفت. مبلغی که از امروز به عنوان سود سهام عدالت به مشمولان واریز می‌شود، تکمیل سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۹۵ است.

کسانی که تاکنون شماره شبای بانکی خود را به سامانه سهام عدالت وارد نکرده‌اند می‌توانند به این سامانه مراجعه کرده و شماره شبای خود را اعلام کنند تا پس از بررسی نسبت به درست بودن شماره شبا سود سهام عدالت به حساب آنها واریز شود.


خبر جدید (۹۶/۱۱/۹)یارانه‌ بگیران ۹۷ مشخص شدند

عضو «کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷» گفت: طبق تصمیم امروز این کمیسیون مقرر شد کلیه مشمولان «کمیته امداد امام خمینی(ره) و «سازمان بهزیستی»، «همه جمعیت روستایی ایران» و «خانوار‌های شهری کم‌درآمد با تشخیص دولت» در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت کنند.

احمد امیرآبادی‌فراهانی در این باره اظهار گفت: طبق تصمیم امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷، مقرر شد کلیه مشمولان «کمیته امداد امام خمینی (ره) و «سازمان بهزیستی»، «همه جمعیت روستایی ایران» و «خانوار‌های شهری کم‌درآمد با تشخیص دولت» در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت کنند.

عضو «هیئت رئیسه مجلس» و «کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷» تصریح کرد: این تصمیم در جلسه امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گرفته شده است و باید به تصویب صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز برسد.

گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده پس از بررسی در ۳۲ جلسه این کمیسیون، روز گذشته در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت و ۲۰ نماینده به عنوان موافق و مخالف کلیات این لایحه صحبت کردند.

سرانجام پس از بررسی در دو نوبت کاری جلسه علنی صبح و عصر روز گذشته مجلس شورای اسلامی و ارائه اظهارات موافقان و مخالفان و سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه و رئیس سازمان برنامه و بودجه، کلیات لایحه به رای گذاشته شد و نمایندگان با ۸۳ رای موافق، ۱۲۰ رای مخالف و ۱۹ رای ممتنع از مجموع ۲۱۶ رای اخذ شده، به کلیات لایحه بودجه ۹۷ رای ندادند.

طبق آیین نامه داخلی مجلس، کلیات لایحه بودجه ۹۷ برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ارجاع شد و این کمیسیون ۷۲ ساعت فرصت دارد آن را مجدد بررسی و گزارش نهایی خود را به صحن علنی مجلس ارسال کند.بنابراین کمیسیون تلفیق لایحه بودجه امروز جلسه دارد و موضوع هدفمندی یارانه‌ها یکی از نکات محل بحثی است که درباره آن تصمیم گیری کردند


خبر جدید (۹۶/۱۱/۴)جزئیات طرح حذف یارانه ثروتمندان از زبان وزیر رفاه

علی ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، در رابطه با آخرین وضعیت حذف یارانه دهک‌های بالای جامعه، گفت: ما در این برنامه قرار نیست که حساب بانکی کسی را چک کنیم در واقع ما سراغ حساب بانکی هیچ کس نمی‌رویم.

وی ادامه داد: اما اگر کسی که تشخیص می‌دهیم نیازمند این یارانه نیست و بخواهد یارانه بگیرد آن موقع است که مجوز برای چک کردن صورت‌حساب بانکی‌اش را به ما داده است.

ربیعی تصریح کرد: در حال حاضر بانک رفاه ایرانیان قدرت تشخیص ما را در این مسأله افزایش داده است.

وزیر رفاه در مورد زمان اجرای رصد حساب‌های بانکی گفت: زمان اجرایش مشخص نیست باید اجازه دهیم تا قانون ابتدا ابلاغ شود و ببینیم افرادی که می‌گویند نیازمند هستند تا چقدر درست می‌گویند ما نمی‌خواهیم این افراد حذف شوند اما در بررسی دقیق صحت و سقم آن مشخص خواهد شد.

وی در مورد اینکه چه تعداد از افراد پیش‌بینی می‌شود که در این برنامه حذف شوند، گفت: پیش‌بینی از رفتارشناسی افراد ندارم چون ما آن موقع که هم فکر می‌کردیم خیلی‌ها می‌آیند داوطلبانه یارانه‌شان را حذف می‌کنند این گونه نشد.

ربیعی در پاسخ به اینکه پس ابتدا حذف یارانه قبل از اعلام این افراد انجام می‌شود، گفت: ما طبق یک برنامه دقیق پیش می‌رویم به این افراد اطلاع می‌دهیم چون که هیچ وقت نباید زندگی مردم را یک دفعه به هم بریزیم ما می‌گوییم تشخیص داده شده که به یارانه نیاز ندارید اگر شما هم این را قبول دارید یارانه‌تان حذف خواهد شد.

وزیر رفاه در پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی بر اینکه مسلماً این افراد داوطلبانه و صادقانه اعلام نمی‌کنند که یارانه‌شان حذف شود، گفت: ما فکر می‌کنیم این روش‌ها مؤثرتر است این افراد باید خودشان ثابت کنند مستحق دریافت یارانه هستند.

ربیعی افزود: یکی از روش‌هایی هم که پیش‌بینی کرده‌ایم این است که بیایند و حساب بانکی‌شان را به من نشان دهند البته این را هم بگویم از سوی رئیس جمهور منع شده که ما حساب‌های بانکی را چک کنیم چرا که این حساب‌ها امنیت دارد و در سیستم سرکشی نخواهیم کرد اما اگر خودشان اعلام درستی نکنند باید حساب‌های بانکی خود را به ما نشان دهند.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر طرحی در کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب رسید که براساس آن،دولت فرصت دارد در مدت ۳ ماه افراد دهک های بالای جامعه را که نیازی به دریافت یارانه ندارند، شناسایی و حذف کند.

یکی از راههای شناسایی این افراد، بررسی حسابهای بانکی‌شان است البته افرادی که نمی خواهند حساب‌های بانکی‌شان بررسی شود باید به دولت اعلام کنند که خواستار دریافت یارانه نقدی نیستند.

و اگر کسی یارانه اش را به صورت داوطلب حذف نکند به صورت داوطلبانه دولت اجازه خواهد داشت تا حساب‌هایشان را بررسی کند.

 


خبر جدید (۹۶/۱۱/۱) : شیوه حذف یارانه نقدی ثروتمندان

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، درباره روند حذف یارانه اقشار غیر نیازمند، گفت: در حال حاضر یک‌سری از افراد تحت پوشش(کمیته امداد و بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی) شناسایی شده‌اند که قطعا در لیست دریافت یارانه نقدی سال ۹۷ باقی خواهند ماند.

وی افزود: اگر سال گذشته بنابر ادامه حذف یارانه غیر نیازمندان بود، شاید درصدی از خطا هم وجود داشت اما به سرعت این خطا اصلاح می‌شد؛ سال گذشته تا مرز حذف ۵ میلیون نفر هم رفتیم و تعدادی هم مجدد یارانه گرفتند.

ربیعی با تأکید بر اینکه بعلاوه افرادی که تحت پوشش نهادها هستند، پشت نوبتی‌ها را هم داریم، توضیح داد: بنای ما برای پرداخت یارانه نقدی بعد از افراد تحت پوشش، نیازمندان پشت نوبتی هستند یعنی افرادی که تحت حمایت هیچ یک از نهادها نیستند اما نیازمند هم هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این افراد پشت نوبتی باید به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بپیوندند؛ چراکه واقعا بنا داریم تا یارانه‌های نقدی را هدفمند پرداخت کنیم.

وی افزود: فقر را می‌توان به صورت هدفمند از بین برد؛ به وسیله پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان توانستیم، عده‌ای از نیازمندان را شناسایی کنیم؛ البته دو روش ابرازی و شناسایی وجود دارد که در روش اول نیازمندان خودشان اعلام نیاز می‌کنند و در روش دوم خودمان بر اساس بانک‌های اطلاعاتی موجود اقدام به شناسایی می‌کنیم.

ربیعی در پایان تأکید کرد که عده‌ای مستحق نیستند اما یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

خبرگزاری فارس


خبر جدید (۹۶/۱۰/۲۶)  : ۳۳ میلیون یارانه‌بگیر حذف می‌شوند

مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی لایحه بودجه :
🔹با توجه به شرایط فعلی اقتصاد و ویژگی‌های بودجه سال آینده انتظار می‌رود رشد اقتصادی به حدود ۳ درصد و نرخ تورم به حدود ۱۱.۵ درصد برسد.
🔹در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی برآورد می‌شود ۲.۸ درصد به نرخ تورم اضافه شود.
🔹پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی به خانوارها از ۴۱ هزار میلیارد تومان فعلی به ۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافته که با توجه به پرداختی ماهیانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به هر نفر به معنای حذف ۳۳ میلیون نفر از دریافت یارانه است.


خبر جدید (۹۶/۱۰/۱۶) : طرح مجلس برای افزایش یارانه نقدی

بر اساس پیشنهاد مطرح شده در کمیسیون تلفیق، تعدادی از نمایندگان در نظر دارند با جابه جایی یکی از ردیف های تبصره ۱۴، ۳۳۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات یارانه نقدی اضافه کنند.

بر اساس پیشنهاد مطرح شده از سوی برخی اعضای کمیسیون تلفیق، نمایندگان در نظر دارند ۳۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات گنجانده شده در تبصره ۱۴ لایحه بودجه مربوط به خرید تضمینی گندم و یارانه نان را به پرداخت یارانه‌های نقدی اختصاص دهند.

این درحالی است که در سنوات قبل خرید تضمینی گندم از ردیف های دیگری تامین شده اما در لایحه بودجه ۹۷ دولت ۳۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها را در قالب تبصره ۱۴ به عنوان یارانه نان و خرید تضمینی گندم در نظر گرفته است.

بر این اساس پیشنهاد شده در سال ۹۷ نیز اعتبار خرید تضمینی گندم از ردیف های دیگر تامین شده و اعتبارات به جای مانده صرف پرداخت یارانه نقدی و پوشش خانوارهایی شود که به صورت ناخواسته از دریافت یارانه نقدی باز مانده‌اند.

بر اساس تبصره ۱۴ لایحه بودجه از منابع ۳۷ هزار میلیارد تومانی حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، به غیر از یارانه نان، ۲۳ هزار میلیارد تومان صرف پرداخت نقدی یارانه‌ها، ۷ هزار میلیارد تومان صرف فقر زدایی خانوارها با درآمد کمتر از خط حمایتی کمیته امداد و ۳۷۰۰ میلیارد تومان صرف یارانه درمان و کاهش هزینه‌های سلامت خواهد شد.


🔴 حذف ۳۴ میلیون یارانه‌بگیر تائید شد

🔹با وجود این‌که برخی مدیران ارشد دولت احتمال حذف ۳۰ میلیونی یارانه‌بگیران را با توجه به منابعی که در لایحه بودجه سال آینده تعیین شده تایید نکردند، اما اذعان پایگاه اطلاع‌رسانی دولت این موضوع را تایید می‌کند.

🔹بر این اساس حدود ۳۴ میلیون نفر از جمع یارانه‌بگیران حذف شده و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی خواهند ماند.


یارانه آذر ماه ۹۶ کی واریز می شود؟

هشتاد و دومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه آذر ۱۳۹۶) امشب ساعت ۲۴:۰۰ روز یکشنبه ۲۶ آذر به حساب سرپرستان خانوارها واریز خواهد شد.

طبق آخرین اخبار از سازمان هدفمند سازی یارانه ها: “یارانه نقدی آذر ۹۶ از بامداد روز دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ قابل برداشت خواهد بود.”

امسال تا این لحظه یارانه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر ، مرداد ، شهریور و مهر و آبان ۹۶ پرداخت شده و یارانه آذر، دی، بهمن و اسفند ۹۶ باقی مانده است.

مبلغ یارانه آذر نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازاء هر نفر ۴۵۵,۰۰۰ ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله ۸۲ یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون ۳۷,۳۱۰,۰۰۰ ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال ۱۳۸۹ آغاز شده است).

لازم به ذکر است تاریخ پرداخت یارانه دی ۱۳۹۶ نیز پس از اعلام در همین بخش مجله اینترنتی حرف تازه درج خواهد شد.


*پرداخت یارانه فقط به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و نیازمندان

نوبخت با اشاره به موضوع یارانه نقدی در سال آینده گفت: یارانه را باید به کسانی که نیازمند هستند، بدهیم و یا استحقاق آن را دارند. دو روش برای این موضوع وجود دارد، اول آنکه حساب ۸۰ میلیون نفر سرکشی کنیم و همین دعواهای کنونی پیش می‌آید که نهایتاً ۳ تا ۴ میلیون حذف شدند. روش دوم اینکه پول را به کسانی که می‌شناسیم و تحت پوشش هستند، بدهیم که برخی سازمان‌های حمایتی و برخی را بیمه‌های تأمین اجتماعی و یا شاید گروهی از مردم باشند که جزو هیچ‌کدام نیستند که پس از اعلام و بررسی آنها یارانه‌شان پرداخت می‌شود. سال ۹۷ به کسانی که می‌شناسیم و نمی‌شناسیم و بعداً اعلام می‌کنند و آنهایی که تحت پوشش‌ نهادها هستند،‌ یارانه پرداخت می‌کنیم.


سال آینده نیمی از یارانه‌های نقدی حذف می شود

درحالی تاکنون دولت در هر سال حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان بابت یارانه‌های نقدی پرداخت کرده است که این رقم را برای سال آینده تا ۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش داده است. با کاهش ۱۹ هزار میلیاردی هزینه یارانه نقدی باید در انتظار حذف گسترده یارانه بگیران بود.

بر اساس آنچه که در لایحه بودجه ۱۳۹۷ و در تبصره ۱۴ مربوط به قانون هدفمندی یارانه‌ها آمده در مجموع قرار است تا از محل منابع سازمان هدفمندی یارانه‌ها که از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی‌ به آن اختصاص پیدا می‌کند تا ۳۷ هزار میلیارد تومان در چند بخش هزینه شود. این درحالی است که در قانون بودجه سال جاری این رقم حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که با کاهش ۱۰ هزار میلیاردی همراه است. با این حال هر ساله حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان به طور قانونی برای صرف در قانون هدفمندی یارانه‌ها از خزانه عمومی برداشت می‌شود.

بخش اول هزینه‌کرد این ۳۷ هزار میلیارد تومان به پرداخت یارانه نقدی وغیرنقدی به خانوارها اختصاص دارد که حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، در حال حاضر با توجه به حجم حدود ۷۷ میلیون نفری یارانه‌بگیر دولت در سال نزدیک به ۴۲ هزار میلیارد تومان دراین باره هزینه می‌کند. در قانون بودجه امسال برای پرداخت نقدی و غیرنقدی خانوارها حدود ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که در عمل بیش از این پرداخت شد.

در این شرایط با توجه به کاهش ۱۹ هزار میلیاردی که اتفاق افتاده باید انتظار حذف تعداد قابل توجهی از یارانه‌بگیران را داشت، چرا که اگر قرار باشد فقط ۲۳ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی پرداخت شود باید تا حدود نیمی از یارانه‌بگیران فعلی حذف شوند تا رقم ۲۳ هزار میلیاردی پاسخگوی پرداخت‌های نقدی باشد.

افزایش سهم خانوارهای هدف

همچنین از درآمد ۳۷ هزار میلیاردی تا ۷ هزار میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق در خانواده‌های هدف از طریق افزایش پرداخت به خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از خط حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است تعلق می‌گیرد. این مورد برای سال جاری نیز در قانون بودجه گنجانده شده بود که به حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسید در نتیجه برای این خانوارها نیز افزایش ۳۰۰۰ میلیاردی منابع وجود دارد.

۳۷۰۰ میلیارد تومان برای سهم درمان

همچنین از منابع ۳۷ هزار میلیاردی حدود ۳۷۰۰ میلیارد تومان برای صرف در ماده ۴۶ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اختصاص دارد. براین اساس این رقم برای کاهش سهم هزینه‌های سلامت مردم، ایجاد دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی، کمک به تامین هزینه‌های تحمل‌ناپذیر درمان، پوشش دارو و درمان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج تعلق می‌گیرد.

۳۳۰۰ میلیارد برای خرید یارانه نان و خرید تضمینی گندم

در مورد مابقی هزینه‌کرد منابع کل حدود ۳۳۰۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم اختصاص پیدا کرده است.

اما در بند «ب» تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ اعلام شده در سال آینده نام سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صندوق رفاه اجتماعی تغییر خواهد کرد و با اصلاح اساسنامه آن از جهت موضوع، ساختار و دیگر ابعاد به منظور انجام ماموریت جدید تحت نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار خواهد گرفت. همچنین اموال و دارایی‌های این سازمان به صندوق رفاه اجتماعی تعلق خواهد داشت.

همچنین براساس بند «ج» این تبصره وزارت نفت از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی گاز ایران موظف است کلیه وجوه عمومی از جمله درآمد حاصل از فروش داخلی پنج فرآورده نفتی اصلی، سوخت هوایی و گاز طبیعی را از ابتدای سال آینده به حساب متمرکز ریالی و ارزی به نام خزانه‌داری کل کشور که تحت عنوان تمرکز وجوه درآمد شرکت نزد بانک مرکزی افتتاح می‌شود واریز کند. خزانه‌داری کل ماهانه سهم هدفمندی یارانه‌ها مربوط به این شرکت‌ها را با اولویت نسبت به سایر تکالیف از حساب‌ها برداشت خواهد کرد. عدم اجرای این بند در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی یا عمومی است.

در این رابطه بانک مرکزی موظف است به گونه‌ای عمل کند که شرکت ملی گاز ایران و شرکت‌های گاز استانی و همچنین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از سال آینده به صورت برخط اطلاعات پرداخت مربوط به کلیه مشترکین را دراختیار داشته باشد


یارانه نقدی آبان ماه ۹۶ کی واریز میشود ؟

هشتاد و یکمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی (یارانه آبان ۱۳۹۶) ساعت ۲۴:۰۰ شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

هشتاد و یکمین مرحله یارانه نقدی مربوط به آبان ماه به حساب سرپرستان خانوارها، ساعت ۲۴ پنجشنبه بیست و پنجم آبان ماه – شب گذشته – در حساب سرپرستان خانوارها واریز و بلافاصله امکان برداشت آن ایجاد شد.

طبق آخرین اخبار از سازمان هدفمند سازی یارانه ها: “یارانه نقدی آبان ۹۶ از بامداد روز شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ قابل برداشت خواهد بود.”

امسال تا این لحظه یارانه های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر ، مرداد ، شهریور و مهر ۹۶ پرداخت شده و یارانه  آبان، آذر، دی، بهمن و اسفند ۹۶ باقی مانده است.

مبلغ یارانه آبان نیز همانند ماه ها و سال های گذشته به ازاء هر نفر ۴۵۵,۰۰۰ ریال خواهد بود که به محض واریز قابل برداشت می باشد.

تا پایان مرحله ۸۱ یارانه، هر فرد ایرانی تاکنون ۳۶,۸۵۵,۰۰۰ ریال یارانه از دولت دریافت نموده است. (این طرح از آذر ماه سال ۱۳۸۹ آغاز شده است).

لازم به ذکر است تاریخ پرداخت یارانه آذر ۱۳۹۶ نیز پس از اعلام در همین بخش سایت حرف تازه درج خواهد شد.


یارانه چیست؟

هدفمندسازی یارانه‌ها در ایران یکی از مهمترین بخش‌ها و نمایان‌ترین بخش طرح تحول اقتصادی است که به تغییر فرایند دادن یارانه‌ها می‌انجامد. در این فرایند با حذف تدریجی یارانه‌ها از مواد سوختی، مواد خوراکی، آب، برق و سایر اقلام در ایران نوع دادن تغییر می‌کند که بخشی از این یارانه‌های حذف شده (۶۰ درصد در سال ۱۳۹۰) به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود و سایر درآمد این کار صرف کارهای عمرانی و فرهنگی می‌شود. این کار در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به اجرا گذاشته شد و بخش عمدهٔ آن در دههٔ ۱۳۹۰ انجام خواهد شد. از هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام برده می‌شود. بنابر آمار رسمی وزارت امور اقتصاد و دارایی، فاز اول این طرح با شکست روبرو شد و موجب ورود خانوارهای بیشتری به زیر خط فقر شد.

یارانه نقدی

آخرین اخبار در مورد یارانه ها

اعلام اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد پورابراهیمی از مشخص شدن اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد خبر داد و گفت: دولت مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی افراد را در اختیار دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ در باره معیار حذف یارانه ۲۴ میلیون خانوار پردرآمد ایرانی نیز گفت: بخش عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنان است که در گروههای ذیل قرار دارند:

گروه اول: کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل ۳۵ میلیون تومان است.

گروه دوم : نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

گروه سوم: کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از ۳۵ میلیون تومان بیشتر است.

گروه چهارم: کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از ۳۵ میلیون تومان است.

گروه پنجم: کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند. گروه ششم: کلیه کسانی که در ۳ دهک بالای درآمدی هستند و در گروههای یاد شده ذکر نشدند.

نحوه اعتراض به حذف شدن یارانه نقدی

کسانی که به حذف واریز یارانه شان اعتراض دارند میتوانند با مراجعه به سایت yaraneh10.ir اعتراض خود را ثبت کنند

44 دیدگاه در “زمان واریز یارانه نقدی دی ۹۹

 1. سهیل سلیمی گفت:

  سلام ببخشید این ماه یارانه برای من واریزنشده چرا؟

 2. م.ع گفت:

  سلام من اشتباها انصراف رو زدم الان دو سال می شه که یارانه نمی گیریم لطفا راهنمایی کنید چه کار باید کرد

 3. امید گفت:

  سلام امروز تلفن ۰۲۱۶۳۴۶۸۰۰۰ تماس گرفت گوشی من رو بی صدا بود،احتمالا بخوان یارانه منو قطع کنن،که بخدا خیلی ظلمه،من حقوق برج ۳ رو هنوز نگرفتم اونم ماهی ۱۲۰۰ مستاجرم هستم،تا حالا هم ماشین نداشتم،کلی هم بدهکاری و اجاره خونه عقب مونده دارم،کلی قسط وام،فرض برق هم اومده ۳۰۰ تومن،فقط یه کولر گازی روشنه،چقدر ظلم اخه

 4. cheraghi گفت:

  واقعا با این یارانتون فکر کردین چه گلی به سر ملت زدین هرروزم منت قطعیشو روسرمون میزارین اونا که نیازمندن یارانشون قطع شده ولی اونا که دارن یارانشونم دارن آخه از دست شماها آدم به کی شکایت کنه

 5. داود گفت:

  چرا یارانه نقدی ، که به حسابم واریز شده بود،بلافاصله برداشت شده ؟

 6. بی عرضه نیستم گفت:

  آقای روحانی، من چند ماهه که درسم تموم شده و دنبال کار هستم، البته از روز اول ارشد تا الان دنبال کار بودم.
  هیچ پولی ندارم حتی ۱۰۰ تا تک تومنی و دیگه غذایی هم برای خوردن ندارم.
  پدر هم یه ۱۰۰۰ تومنی تو حسابش نداره که برام بفرسته.
  میشه یه روز یارانه ها رو روزتر بریزی به حساب، چون واقعا واقعا هیچی ندارم دیگه و خیلی وقته مریضم به چند دلیل، پول دکتر هم ندارم که برم
  روحانی ازت مچکریم

 7. هوریس گفت:

  دلار و تورم و همه جنس ها هر روز گرون میشه.
  تنها چیزی که تو این ۱۰ سال گرون نشده یارانه ها بوده. خدا قوت روحانی 🙁

 8. نیماراسخ گفت:

  این که نوشته اید مبلغ یارانه به محض واریز قابل برداشت است اصلآ صحت ندارد.من در شهرستان ساکنم و بارها و بارها که یارانه واریز شده هم به حسابم رجوع کرده ام و خبری از واریز نبوده و هم از خودپرداز قادر به برداشت نبوده ام.البته از ساعت ۸ بامداد همه چیز به روال می شود.

 9. فرخ لطفی گفت:

  هر ایرانی نه ، تعدادی از انها ، چون امسال ما کارمندا دو ساله قطع شده در نوشتن دقت بفرمایید

 10. ط لطیفیان گفت:

  یارانه من ازدیماه ۹۶ قطع شده من مستمری بگیر وسرپرست خانواده هستم به همین مقدار یارانه هم نیاز دارم تقاضای برقراری یارانه را دارم از شما درخواست رسیدگی به این قشر رادارم.

 11. رادین گفت:

  سلام شبتون بخیر … یارانه اسفند رو امشب قرار بود واریز کنن؟ توروخدا جواب بدید😥😥. چرا به حساب ما چیزی نیومده؟ یعنی اینا حقوق ۷۰۰هزارتومنو زیاد دیدن واسه ما؟ با این همه قسط و قرض و بدهی. شوهرمن با مدرک کارشناسی داره کارگری میکنه تو خرج خودمون موندیم به کی بگیم

 12. Yashar گفت:

  ما یک میلیون تومن سهام داریم ولی تا الان فقط ۸۰ تومن دریافت کردیم
  این چه وضعیه؟

 13. سیدمهدی اقایی گفت:

  سلام من یک کارگر ساده هستم اززور بیکاری جای کار میکنم ماهی هفتصد تومن خانمم مریضه پسرم راهنمایی میخونه و دخترم خونه بخته نوه دارم یارانه بزرگترین کمک ما هست

 14. به امید خدا گفت:

  با سلام من وهمسرم از ثبت نام سال۹۳ جاموندم الانم یه بچه دارم که اونم یارانه نمیگیره نمی دونم باید چیکار کنم هیچ جای جواب درستی بهم نمیدن به خدا به پولش احتیاج دارم …

 15. داود گفت:

  سلام مثل اینکه فراموش کردید زمان پرداخت یارانه ها کم کم یک ماه عقب افتادو الان در واقع یارانه دی ماه واریز شده و بهمن و اسفند مانده.

  1. وحید گفت:

   دقیقأ یارانه یه ماه عقب مونده و با اسفند ماه دوماه و چون هی از حق مردم دم میزنید و چند برابر یارانه پرداختی رو از خود مردم میگیرید و با اینکه اگه مردم از سال ۸۹ این مبلغ رو به دلت یارانه میدادن الان معلوم نبود یارانه چقدر شده بود لطف کنید حق مردمو بدید

 16. Javad گفت:

  سلام.ب دلیل ازدواج،یارانه مونو از خانواده ها جدا کردیم.اولین یارانه رو اون ماه ریختن ولی یارانه ی بهمن ماه هنوز ب حساب مون نیومده.از چ طریقی باید پیگیری کنیم؟؟؟

 17. علی گفت:

  خوبه یارانه زیاد نمیدین والا من خانواده هایی دیدم که با یارانه کگی شون گیچرخونن حالا شماهم اسه اینکه وش اضافه کنید قطع می کنید واقعا که کشور اسلامی خوب عدالت برقرار می کنید.

 18. سعید گفت:

  این ۴۵۵۰۰ تومانی که به مردم میدین,یعنی انقدر اذیت میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  فکر کنین اینم یه ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومانی بوده که اختلاس شده
  پس چرا آب و برق و گاز و بنزین رو گرون کردین که حالا بخواین یارانه رو قطع کنین……!!!!!!!!!!

 19. علي گفت:

  اصلا چرا بايد يارانه قطع بشه اگر قرار بود قطع بشه چرا گازو برقو بنزينو دلارو…. اينقد گرون شده خوب اونارم به قيمتاي قبل برگردونيد .درامد يك سوم شده قيمتا سيصد درصد گرون شده حالا يارانه هم حذف .

 20. لیلا گفت:

  سلام چرا یارانه هرچی نیازمنده قطع میکنند هرچی مایه داره یارانه میگیره من که زن سرپرست خانوارومستاجرنه خانه دارم نه ماشین نه درامدچرا یارانم قطع شده این ماه واریز نکردن رفتم بانک میگه قطع کردن حتما خانه وماشین به نامت میگم خوب چکارکنم کجابرم جواب بگیرم میکن ما خبر نداریم من نمیدونم شیر یاخط میندازن به هرکی افتادقطع میکنندخداازشون نگذره نمیدونم چرا نهذسهام عدالت نه سبد کالا نه یارانه چرا واسه من قطع میشه خودمم شک میکنم نکنه سرمایه دارم خودم خبر ندارم

 21. چوا گفت:

  وررو

 22. فیصل گفت:

  سلام
  من و خانوتدم تحت پوشش کمیته امداد هستیم . و مادرمم به عنوان سرپرست ماست .
  و الانم یارانه دی ماهه این ماه برامون واریز نشده . برای چی؟

 23. شکوفه گفت:

  سلام .دولت چشم میبنده وانگشت میزاره شانسی هرکی در اومد یارانش قطع میشه پر درآمد وکم درآمد هم نداره الان ما ماهی حداقل ۱۵۰۰درآمدمونه با ۴تا بچه ودونفر خودمون میشیم ۶نفر .دوتادقلو شیر خشکی وپوشک وخوراک واینجور چیزها بماند به نظر همه کفاف میده .که دوساله یارانه ما رو قطع کردن .صد دفعه نامه نوشتم وپیگیری کردم ولی بی فایده اصلا عدالت از بین رفته

 24. مریم گفت:

  سلام لطفاً فکری هم به حال کسانی که یارانه شان بخاطر اینکه میخواستند جدا کنند و جا ماندند و تا حالا هم یارانه نمیگریند بکنید والا بخدا اگر یارانه نبود و مبلغ قبوض و خیلی اجناس کمتر میشد خیلی بهتر بود چون هر کاری بکنیم باز هم عدالت رعایت نمیشه!

 25. فرهاد گفت:

  چی بگم که نگفتنش بهتره

 26. الهام گفت:

  کسایی که به نون شب محتاج هستند فقط باید دچار دردسر بشن اینم یه موضوع جدید که شروع کردن

 27. رمضان فرخی گفت:

  سلام موضوع وام پنج میلیونی به یارانه بگیران ،که از یارانه شخص دریافت میشه به کجا رسید .اصلأ راسته یا مثل قولهای قبلی دروغ محضه

 28. hassan گفت:

  باسلام واحترام.دولت آقای روحانی قطعا درشناخت.افرادفقیرومستمند.وآنهایی که به یارانه نیازدارند.دچارمشکل خواهد.شد.همانطورکه این اتفاق درتوضیح سبدکالاافتاد ..به کمیته امداد.بهزیستی قبول امابه هیچ عنوان تحت پوشش تامین اجتماعی بودن.دلیل برای دریافت یارانه .وسبدکالانیست .زیرااکثریت تامین اجتماعی ها کارمندانی هستند.که حداقل نسبت به افرادی که نه تحت بهزیستی وکمیته امدادهستند.بیرون ازاین پرانتزمانده اند .یابیکارندویادرفقرخاموش زندگی میکنند..دررفاه رهتری زندگی میکنند.آنان خانه وحداقل یه ماشین دارند.دولت بیشتربایدوقت بگذارد برای شناسایی این چهره ها .کاری که در پنج سال گذشته انجام نداده است…ویاضعیف بوده

  1. مریم گفت:

   ما تهت پوشش کمیته ایم نریختن برامون

 29. نگار گفت:

  حتما همسرتون وضعشون خوبه وگرنه میریزن.

 30. شهباز گفت:

  .واقعا خجالت آوره.
  یارانه حق تمام مردم ایرانه…خواهشا دیگر بس کنید.
  خود شما میگویید هر کسی زیر ۳ میلیون بگیره زیر خط فقره. ما که جز کارگران هستیم چی حقوق ما به یک میلیون هم نمیرسد….

 31. مریم گفت:

  سلام . میخواستم بگم اینکه میگن یارانه کسانی که در آمد بالایی دارن حذف میشه چرا واقعا مل اونا حذف نمیشه .مال یه سری افراد بیچاره حذف میشه. من یک زن سرپرست خانوارم که از شوهرم جدا شدم خودم کار میکنم به سختی زندگیمو میچرخونم زیر نظر هیچ ارگانی هم حقوق نمیگیرم بیمه سلامت هم هستم حدود یکسال یارانه من و فرزندم رو قطع کردن با دوندگی زیاد تونستم دوباره یارانمو پس بگیرم. خانواده های دیگه ای هم میشناسم که الکی یارانشون حذف شد.. خواهشا درست بررسی کنید . من عموم امیر ارتش هست ماهانه کلی حقوق میگیره زنش هم دبیره ولی یارانش به حسابش زیخته میشه . واقعا چگونه بررسی میکنین…..

 32. رامین گفت:

  با سلام
  من متاهل شدم و برای دریافت یارانه اقدام کرده ام ولی فقط یک یارانه (یعنی برای یک نفر)واریز شده است و از طریق سایت نمیتوانم اقدام کنم
  خواهشمند م راهنمایی بفرمایید

  1. حرف تازه گفت:

   سلام
   لطفا به نزدیکترین پلیس +۱۰ مراجعه کرده و یارانه خود را از خانواده خود جدا کنید تا به حساب خودتان واریز شود و در صورتی که اینکار را انجام دادید و هنوز این مشکل پابرجاست لطفا از طریق همان پلیس +۱۰ که اقدام به جدا کردن یارانه نقدی از خانواده تان کردید مراجعه کنید و مشکل را به آنها اطلاع دهید.

   1. رامین گفت:

    با سلام و خسته نباشید
    من مراجعه کردم قبلا و یارانه خودم را جدا کردم ولی فقط برای من به حسابم واریز شده و برای همسرم انگار تعلق نگرفته…
    لطفا راهنمایی بفرماید

 33. A67.a93 گفت:

  سلام الان‌۳سال‌ و نیم‌ که‌ یارانه‌ من‌ حذف‌ شده‌‌. من‌ و‌ پسر‌۳ ساله‌ام‌ هیچ‌ کدوم‌ یارانه‌ نمیگیریم‌‌ برای‌ ثبت‌نام‌ چیکار‌ کنیم؟ درصورتی‌که‌ شوهرم‌ هنوز‌ با‌ سرپرستی‌ پدرش‌ یارانه‌ میگیرد. لطفا راهنمایی‌کنید.

  1. حرف تازه گفت:

   سلام
   لطفا با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید
   شماره تلفن هاي سيستم تلفن گويا جهت پاسخگويي به سئوالات مرتبط با يارانه ها
   ۸۸۹۰۲۲۵۳
   ۸۸۹۰۲۲۵۴
   ۸۸۹۰۲۲۵۹
   ۸۸۸۰۱۶۴۴
   ۸۸۸۰۳۴۵۲
   ۸۸۸۰۵۳۴۸
   ۸۸۸۰۵۷۰۴
   ۸۸۸۰۵۷۹۰

   1. Kian گفت:

    شماره هايى كه درج شده همه اشتباه است

   2. مریم گفت:

    تماس گرفتن با این شماره ها فایده ای ندارد چون میگه زمان ثبت نام گذشته

 34. قالب وردپرس گفت:

  ممنون از اطلاع رسانی خوبتون

 35. Hamid گفت:

  یارانه من قطع شده است و چندین ماه است که واریز نمیشود چگونه میتوانم مشکلم را پیگیری کنم. مطمئنا یارانه نقدی آبان ماه هم برای من واریز نخواهد شد

  1. admin گفت:

   سلام داخل مطلب توضیح داده شده است که برای اعتراض به قطع یارانه چکار باید انجام دهید

   1. Sari گفت:

    سودسهام منو کم دادن یارانمم قطع بشه دیگه خدا ازتون نگذره با این همه مشکل بدبختی تو سن ۲۰سالگی

نظرات