مزایا و معایب ویپ

0

مزایا و معایب ویپ هنوز به درستی مشخص نیست، اغلب افراد بر این باورند که مزایای ویپ به نسبت معایب آن بیشتر است. به همین جهت جایگزینی آن برای حذف سیگارهای سنتی موجب حفظ سلامتی می ‌شود. زیرا تمام سمومی که از طریق سیگار سنتی و سوختن تنباکو وارد بدن می ‌شود در ویپینگ وجود ندارد. همچنین امکان کنترل میزان بخار و دود بر روی این دستگاه‌ ها شرایط مناسب‌تری برای ویپ ایجاد می ‌کند. در صورتی که قصد خرید ویپ برای ترک سیگار را دارید، بهتر است از افراد متخصص مشاوره دریافت کنید، تا مناسب ‌ترین نوع دستگاه را در کنار خرید جویس خوش طعم انتخاب کنید. مجموعه روکوویپ یکی از مراکز تخصصی در زمینه تجهیزات ویپینگ است، کافیست با کارشناسان آن در ارتباط باشید.

 مزایا و معایب ویپ

معرفی کلی ویپ

دستگاه ویپ یک وسیله بسیار کوچک است که در سال ۲۰۰۴ برای اولین بار به جهت کمک به ترک سیگار تولید شد. محبوبیت این دستگاه به قدری افزایش پیدا کرد که به غیر از هدف اولیه آن تمرکز بر روی تنوع بالای این دستگاه برای افزایش سود تجاری صورت گرفت. این دستگاه معمولاً با استفاده از یک مایع، بخار مورد نیاز را تولید می ‌کند و میزان نیکوتینی که در این مایع وجود دارد، بسته به نیاز افراد قابل انتخاب است.

استفاده از دستگاه ویپ در ایران و در سایر نقاط جهان در حال افزایش است، به همین جهت در مورد مزایا و معایب ویپ سوالات زیادی مطرح می‌ شود که گاهی اوقات افراد را نگران استفاده از این دستگاه می‌ کند.

معمولاً دستگاه ویپ حس کشیدن سیگار را القا می ‌کند، به گونه ‌ای که ذهن فرد تصور می ‌کند، در حال سیگار کشیدن است. زیرا بخاری که توسط دستگاه استنشاق می ‌شود، مانند دود سیگار گرم می ‌باشد. این دستگاه از چند بخش مهم به نام مخزن نگهدارنده نیکوتین، دهانه ویپ، کویل و باتری تشکیل می ‌شود.

مزایا و معایب ویپ

بررسی مزایای ویپ

پس از اینکه متوجه شدیم ویپ چیست؟ و دلیل محبوبیت آن کدام است؟ سوالات زیاد دیگری به وجود می ‌آید که مزایا و معایب ویپ چیست؟ آیا این سیگارها برای جوانان و نوجوانان خطرناک است؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم، دودی که از سیگارهای سنتی به وجود می ‌آید، بیشتر از ۴۰۰ ماده شیمیایی خطرناک و ۴۳ ماده سرطان زا را دارد. در مقایسه با دود به وجود آمده از ویپ این رقم بسیار ناچیز بوده، تا جایی که می‌توان آسیب‌های ویپ را در مقابل سیگار سنتی نادیده گرفت.

در این بخش به بررسی مهمترین مزایای ویپ می‌پردازیم:

قرار نگرفتن در معرض دود تنباکو

با استفاده از ویپ میزان دود کمتری وارد محیط زیست می ‌شود و مواد سمی حاصل از تنباکو را نیز استنشاق نمی ‌کند، این گزینه از مهم‌ترین مزایای ویپ به شمار می ‌رود.

به وجود نیامدن بوی بد در محیط

در هنگام کشیدن ویپ هیچ گونه بوی بد در محیط پخش نمی ‌شود، چرا که دود آن حاصل از مایع جویس است که نه تنها اثرات بد تنباکو را ندارد؛ بلکه برخی از نمونه‌ های آن رایحه دل‌انگیز ایجاد می ‌کند.

تنوع بالای مایع ویپ

ویپ که برای تولید بخار مورد استفاده قرار می‌گیرد، با نام جویس شناخته می‌ شود، کمپانی های فعال در زمینه لوازم ویپینگ این مایع را با اسانس‌های میوه‌ای، نعنا، استوایی، دریایی و بسیاری از طعم‌های دیگر تولید می‌ کنند. در صورت تمایل می ‌توانید از طعم ‌های تنباکویی هم استفاده کنید. در واقع دست شما برای خرید جویس با طعم مناسب ذائقه و سلیقه شخصی کاملاً باز است.

مزایا و معایب ویپ

بررسی معایب ویپ

به طور کلی هر وسیله‌ای که نیکوتین تولید می‌کند، در کنار مزایا می ‌تواند معایبی هم داشته باشد. در صورتی که از سیگار استفاده نمی ‌کنید، بهتر است اقدام به خرید ویپ نکنید. اما افرادی که وابستگی به سیگار و قلیان دارند، در کنار معایب ویپ بهتر است از آن استفاده کنند، تا در مقایسه با سیگار سنتی سلامت خود را حفظ کنند.

در صورتی که با مزایا و معایب ویپ آشنایی داشته باشید، می ‌توانید تصمیمات بهتری برای انتخاب این دستگاه بگیرید. در ادامه به بررسی معایب ویپ می‌پردازیم:

ایجاد وابستگی

معمولاً ویپ این فرصت را به وجود می‌آورد که سیگاری‌ها با انتخاب طعم‌های بدون نیکوتین، سیگار را ترک کنند. اما به دلیل رعایت نکردن، نحوه استفاده از این دستگاه، ممکن است وابستگی به ویپ ایجاد شود.

خطرات مختلف برای سلامتی

ویپ از پروپیلن گلیکول و گلیسیرین و سایر طعم دهنده‌ها تولید می ‌شود که سوختن این مواد هم سبب به وجود آمدن ترکیبات شیمیایی خطرناک می ‌شود. در صورت استفاده بیش از حد برای سلامتی ضرر دارد.

خطر انفجار باتری و آتش سوزی

این عیب در تمامی دستگاه‌های ویپ وجود ندارد، فقط زمانی که دستگاه را از یک مرکز نامعتبر تهیه کنید، ممکن است با مشکلاتی از قبیل انفجار باتری و آسیب دیدن زبان، دهان و دندان و موارد دیگر مواجه شوید.

آسیب به دندان‌ها و لثه

استفاده طولانی مدت از بخار داغ دستگاه ویپ می‌تواند باعث پوسیدگی دندان و التهاب لثه‌ها شود.

مزایا و معایب ویپ

مزایا و معایب ویپ نسبت به سیگار سنتی

شناخت مزایا و معایب ویپ موجب می‌شود تا افراد تفاوت این دستگاه‌ها را با سیگار سنتی متوجه شوند. در نگاه اول سیگار و ویپ هر دو بخار گرم تولید می ‌کنند و از طریق استنشاق وارد بدن می‌ شوند.

در سیگار سنتی برای به وجود آمدن دود، باید تنباکو به همراه چسب و کاغذ بسوزد تا دود مورد نیاز که سرشار از نیکوتین است وارد بدن شود. اما در سیگارهای الکترونیکی یک مایع الکترونیک با کمک نیروی باتری گرم می ‌شود و بخار تولید می ‌کند. این بخار حاوی مقدار کمی از نیکوتین است.

پس در اولین نگاه متوجه می ‌شویم که میزان سموم موجود در ویپ بسیار کمتر از سیگار سنتی است و نکته مهم دیگر، نسبت به سیگارهای سنتی این است که ویپ به هیچ عنوان بوی بد و ناخوشایند به وجود نمی‌آورد. افراد در هر زمان و مکان می‌توانند بدون نگرانی از آزار دادن دیگران از دستگاه ویپ استفاده کنند. سیگارهای سنتی موجب آزار اطرافیان شده و در هر فضایی نمی‌توان از آن استفاده کرد.

با تمرکز بر روی مزایا و معایب ویپ در می ‌یابیم که خرید ویپ تا حد زیادی می ‌تواند ضرر و زیان‌ های سیگار سنتی را کاهش دهد و به افراد کمک کند تا زندگی سالم‌تری داشته باشند.

مزایا و معایب ویپ

تضمین اصالت محصولات ویپینگ در روکوویپ

تا اینجا متوجه مزایا و معایب ویپ شدیم، اما به طور کلی استفاده کردن از دستگاه ویپ به شکل استاندارد و برنامه‌ریزی شده تاثیر زیادی در ترک سیگار و قلیان دارد. اما مسئله مهم که می‌تواند جزء مضرات و معایب دستگاه ویپ قرار بگیرد، دستگاه‌های بی‌کیفیت و تقلبی است که ممکن است ضرر و زیان‌های بیش از حدی به سلامتی وارد کند.

اگر به هر دلیلی قصد خرید ویپ و خرید جویس را دارید، حتماً با کارشناسان مجموعه روکو ویپ تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت کنید. زیرا کارشناسان این مجموعه با داشتن آگاهی کامل، می‌توانند مناسب‌ترین نوع دستگاه با توجه به حجم دود مورد نیاز و نیکوتین را به شما معرفی کنند.

همچنین با شناخت طعم‌های مختلف جویس بهترین طعم را متناسب با ذائقه شما معرفی می ‌کنند. کافیست از طریق راه‌ های ارتباطی مانند پشتیبانی سایت، یا تلفن‌ های تماس با این مجموعه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا ویپ دارای نیکوتین است؟

هنگام استفاده از دستگاه ویپ بسته به نوع جویس انتخابی، حجم کمی از نیکوتین را وارد بدن خود می ‌کنید.

آیا دود ویپ برای دیگران ضرر دارد؟

دود ویپ ضرر زیادی برای اطرافیان ندارد، زیرا فاقد مواد سمی و مونوکسیدکربن است./۴۹۷۷۲۶

نظرات