بیوگرافی مسعود اسداللهی کارگردان سینما با علت فوت و درگذشت + عکس و علت مرگ

5

بیوگرافی مسعود اسداللهی کارگردان سینما با علت فوت و درگذشت + عکس و علت مرگ

مسعود اسداللهی کارگردان سینما متولد سال ۱۳۲۳ در سن ۷۸ سالگی روز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ در لس‌ آنجلس آمریکا درگذشت. بیوگرافی مسعود اسداللهی کارگردان فیلم همسفر و همسرش همراه با زندگی شخصی و عکس و سوابق هنری تا علت فوت و درگذشت مسعود اسداللهی کارگردان سینمای قبل از انقلاب را در ادامه میخوانید

مسعود اسداللهی, همسر مسعود اسداللهی, فرزندان مسعود اسداللهی, علت فوت مسعود اسداللهی, علت درگذشت مسعود اسداللهی, فیلم های مسعود اسداللهی, مسعود اللهی کارگردان فیلم همس

بیوگرافی مسعود اسداللهی

مسعود اسداللهی متولد سال ۱۳۲۳ در محل امیریه تهران، کارگردان و نویسنده و بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون قبل از انقلاب بود که در سن ۷۸ سالگی در لس آنجلس درگذشت. او کارگردان فیلم های همسفر و علی کنکوری و سریال طلاق بود که از فیلم ها و آثار معروف سینما و تلویزیون پیش از انقلاب می باشند

این کارگردان، فیلمنامه نویس و بازیگر پیش از انقلاب روز پنجشنبه ۲۰ مرداد در لس آنجلس و در سن ۷۸ سالگی به دلیل ایست قلبی درگذشت.

بیوگرافی مسعود اسداللهی کارگردان و همسر و فرزندانش + علت فوت و درگذشت

همسر و فرزندان مسعود اسداللهی

از زندگی خصوصی و همسر و فرزندان اطلاع زیاد در دست نیست، امام گفته میشود که او در سال های اخر زندگی با مهرنوش خواننده لس آنجلسی ازدواج کرده بود که ثمره این ازدواج یک پسر به نام سام می باشد. البته این ازدواج در سال های اخیر به طلاق انجامید و این دو از هم جدا شده بودند. مهنوش مدتی پیش با فرد دیگری ازدواج کرد.

همسر و فرزندان مسعود اسداللهی

سوابق هنری

مسعود اسداللهی یکی از کارگردانان معروف و پرکار دهه چهل و پنجاه خورشیدی در سینما و تلویزیون پیش از انقلاب است که آثار زیادی کارنامه خود ثبت کرد. از برجسته ترین فیلم ها و آثار مسعود اسداللهی، میتوان به کارگردانی فیلم «همسفر» و سریال طلاق اشاره کرد.

آقای اسداللهی که در دانشکده هنرهای دراماتیک تهران آموزش دیده بود،‌ در فیلم آرامش در حضور دیگران ساخته ناصر تقوایی و فیلم درشکه‌چی نصرت کریمی و در بیرون از ایران در نمایش اتللو در سرزمین عجایب به کارگردانی غلامحسین ساعدی هم بازی کرده بود.

او بازیگری در تئاتر را از سن ۱۸ سالگی آغاز کرد و سپس به دانشکده هنرهای دراماتیک وارد شد. وی در طول تحصیل و پس از آن کار بازیگری خود را ادامه داد و در سال ۱۳۴۶ وارد تلویزیون شد. در سال ۱۳۴۷ با بازی در فیلم «آرامش در حضور دیگران» به کارگردانی ناصر تقوایی وی برای نخستین بار در سینما ظاهر شد. عمده شهرت وی در سینما به خاطر کارگردانی دو فیلم همسفر (با بازی گوگوش و بهروز وثوقی) و علی کنکوری (با بازی خودش) و در تلویزیون به خاطر کارگردانی و بازیگری در مجموعه تلویزیونی طلاق است.

مسعود اسداللهی درگذشت + علت فوت

از میان آثار کارنامه بلند آثار هنری او می‌توان کارگردانی فیلم‌های مشهوری مانند همسفر و علی کنکوری و نیز بازی در فیلم آرامش در حضور دیگران، ساخته ناصر تقوایی، درشکه‌چی، ساخته نصرت کریمی و سریال طلاق را نام برد.

مسعود اسداللهی درگذشت + علت فوت

مسعود اسداللهی، نویسنده،‌ کارگردان و بازیگر سینما که فیلم «همسفر» را در سینمای ایران به یادگار گذاشته، در ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ در لس‌آنجلس آمریکا درگذشت.

این هنرمند پیشکسوت ایرانی و سازنده فیلم «علی کنکوری» و همسفر، پس از چند هفته بستری بودن در بیمارستان شب گذشته در ۷۸ سالگی درگذشت.

مسعود اسداللهی کارگردان درگذشت

فیلم علی‌ کنکوری، همسفر با بازی گوگوش و بهروز وثوقی، قرنطینه و بابا خالدار از ساخته‌های او است که از این چهار اثر، فیلنامه‌نویس سه فیلم اول هم بوده است. او همچنین کارگردان مجموعه تلویزیونی پربیننده طلاق در اواخر دهه پنجاه بود.

مهاجرت از ایران

اسداللهی پس از انقلاب و بعد از ممنوع شدن فعالیتش در ایران در اوایل سال ۶۰ ابتدا به اروپا و سپس به آمریکا مهاجرت کردو سال ها در لس آنجلس امریکا اقامت داشت.

فیلم های مسعود اسداللهی

فیلم ها و سریال ها

کارگردانی

قرنطینه (۱۳۶۱)
بابا خالدار (۱۳۵۴)
همسفر (۱۳۵۴)
علی کنکوری (۱۳۵۲)

بازیگری

قرنطینه (۱۳۶۱)
پسرک (۱۳۵۵)
بابا خالدار (۱۳۵۴)
علی کنکوری (۱۳۵۲)
آرامش در حضور دیگران (۱۳۵۱)
درشکه‌چی (۱۳۵۰)
دزد و پاسبان (۱۳۴۹)
رمبو ۳ (۱۹۸۸)

تلویزیون

مجموعه پیوند (۱۳۴۸–۱۳۴۶)
مجموعه آدم و حوا (نویسنده، کارگردان و بازیگر) (۱۳۵۰)
مجموعه آقای شاکی (بازیگر)
مجموعه طلاق (نویسنده، کارگردان و بازیگر) (۱۳۵۶)

5 دیدگاه در “بیوگرافی مسعود اسداللهی کارگردان سینما با علت فوت و درگذشت + عکس و علت مرگ

 1. ملیحه رادمنش گفت:

  چرا مراسمی نزاشتن خاکسپاری یا سوزاندن

 2. کامل صدر گفت:
  6
  1

  مسعود از جمله انسانهای خاص بود بعنوان تماشا چی و سیاهی لشگر بدنیا وارد نشد بلکه برای موثر ومفید بودن زندگی کرد

 3. علی محمد زاده گفت:
  10
  1

  خدایش بیامرزد

 4. امیر گفت:
  1
  9

  آدم ها مسافر این دنیایند ی روز میرن
  چه با با باور های غلط چه درست
  اما آن کسی برنده این سفر است که با باور درست برود
  در این بازار مکاره جای تروریست و قاتل (امریکا) با قهرمان عوض شده با قدرت رسانه ای غرب
  هر کس جلو آمریکا شیطان قد علم کند مورد تهمت و دروغ پراکنی و تهدید قرار میگیرد

 5. امیر گفت:
  1
  6

  آدم ها مسافر این دنیایند ی روز میرن
  چه با با باور های غلط چه درست
  اما آن کسی برنده این سفر است که با باور درست برود
  در این بازار مکاره جای تروریست عضو شده با قدرت رسانه ای غرب

نظرات