روش حل مشکل تبدیل sms طولانی به mms گوشی سامسونگ

1

حل مشکل تبـدیل sms های طولانی به mms

مشکل تبدیل sms به mms  : اگر شما هم از یکی از گوشی های جدید سامسونگ استفاده میکنید شاید با این مشکل اعصاب خرد کن موقع نوشتن اس ام اس مواجه شدید که گوشی به صورت خودکار اس ام اس های فارسی طولانی را تبدیل به پیام های چند رسانه ای (MMS) میکند. حال برای حل این مشکل چکار باید کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا روش حل این مشکل را به شما آموزش دهیم.

تبدیل sms به mms

تبدیل SMS به MMS در گوشی های گلکسی و سایر گوشی های اندرویدی یک مشکل آزاردهنده برای بسیاری از کاربران است. این مشکل می تواند به دلیل وجود بدافزار یا اپلیکیشن های آلوده به فایل های مخرب در گوشی یا مشکلات مربوط به ارسال پیامک های حجیم به وجود آید. راه های اندکی برای حل مشکل تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی های گلکسی وجود دارد. البته اگر دستگاه اندرویدی شما روت شده باشد حل این مسئله آسان خواهد بود اما در غیر این صورت نیز باز هم می توان مشکل را حل نمود. اولین راه حلی که به شما توصیه می کنیم نصب یک اپلیکیشن عالی است که نه تنها از تبدیل خودکار SMS را به MMS جلوگیری می کند بلکه تجربه لذت بخشی را در هنگام ارسال پیام به کاربر منتقل می نماید.

تبدیل sms به mms

روش های حل مشکل تبدیل sms به mms در گوشی سامسونگ

۱ – استفاده از تنظیمات ارسال اس‌ام‌اس دستگاه

برخی از کاربران علاقه ای به استفاده از اپلیکیشن جانبی برای این کار ندارند. این دسته از کاربران که از گوشی های قدیمی تر استفاده می نمایند، احساس می کنند که با نصب اپلیکیشن های ارسال پیام، سرعت گوشی آن ها کاهش پیدا خواهد کرد. اگر شما نیز جز این دسته از کاربران هستید مراحل زیرا را برای حل مشکل تبدیل SMS به MMS انجام دهید:

به بخش پیام های گوشی اندرویدی خود بروید و وارد قسمت Settings شوید. به بخش text messages بروید در این قسمت گزینه ای به نام Input Mode یا Encoding وجود دارد.

تبدیل sms به mms

در این بخش شما ۳-۴ گزینه را مشاهده خواهید کرد. اگر گزینه Automatic یا Unicode انتخاب شده باشد این بدان معنا است که گوشی شما به طور خودکار SMS را به MMS تبدیل می کند.

برای جلوگیری از این مسئله کافی است تا گزینه GSM alphabet را انتخاب نمایید.

تبدیل sms به mms

به همین سادگی شما می توانید مشکل تبدیل SMS به MMS را در گوشی گلکسی سامسونگ یا سایر دستگاه های اندرویدی حل کنید.

۲ – استفاده از اپلیکیشن Handcent

ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از اپلیکیشن بسیار معروف Handcent استفاده نمایید. این نرم افزار به راحتی امکان متوقف کردن تبدیل خودکار SMS به MMS در گوشی های اندرویدی را فراهم می سازد. برای انجام این کار کافی است تا مراحل زیر را طی کنید :

ابتدا به منوی پیام ها بروید. سپس به بخش Settings رفته و گزینه Send Message Settings را انتخاب نمایید. در این قسمت گزینه ای با نام “Auto-convert to MMS” را خواهید دید. تیک این گزینه را بردارید و تنظیمات را ذخیره کنید.

هم اکنون به انجام این کار دیگر با مشکل تبدیل SMS به MMS در گوشی گلکسی سامسونگ روبرو نخواهید کرد. در حال حاضر شما می توانید به راحتی پیام های طولانی بنویسید که پر از شکلک های (emojis) متفاوت است و پیام شما به MMS تبدیل نخواهد شد. در واقع تنظیمات این اپلیکیشن جایگزین تنظیمات داخلی گوشی شما خواهد شد و تا زمانی که شما توسط این اپلیکیشن اقدام به ارسال ‌اس‌ام‌اس می کنید سیستم ارسال پیام مربوط به دستگاه شما نادیده گرفته خواهد شد.

1 دیدگاه در “روش حل مشکل تبدیل sms طولانی به mms گوشی سامسونگ

  1. عباس گفت:

    در حالت اول اونوقت مسیج فارسی که شما ارسال میکنید به صورت علامت سوال برای طرف میره و کلا غیر قابل خوندن میشه. فقط برای مسیج های انگلیسی قابل استفاده است

نظرات