کرونا به ایران رسید! (خبر فوری)

0

کرونا ویروس مرگباری که از چین سرچشمه گرفت، تاکنون بیش از ۲۰۰۰نفر در این کشور جان خودشان را از دست دادند. با وجود سخت گیری های دولت چین و قرنطینه شدن مبتلایان به این ویروس، اما بازهم این ویروس از مرز های کشور چین عبور کرد و به بسیاری از کشور ها از جمله: ویتنام، ژاپن، مالزی، انگلستان، آمریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، استرالیا و… نفوذ پیدا کرده است. اما تا این لحظه خبر رسمی از ورود این ویروس به ایران منتشر نشده بود تا اینکه امروز رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از مثبت شدن آزمایشات اولیه دو مورد مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید خبر داد، در ادامه مطلب به این خبر می پردازیم.

خبر کرونا به ایران رسید

 

آیا کرونا وارد ایران شده است؟!

به گزارش حرف تازه، دکتر کیانوش جهانپور، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در این باره گفت:

” ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم های شناسایی و مدیریت بیماریهای واگیر و تیم های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آنها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد، در میان نمونه های ارسالی، آزمایشگاه مرجع ، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. ”

دکتر کیانوش جهانپور

کرونا در ایران

دکتر جهانپور افزود: مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

توییت دکتر جهانپور درباره کرونا

توییت امروز دکتر جهانپور درباره ابتلا به کرونا در قم

اولین مرگ مبتلایان کرونا در ایران

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت مرگ دو بیمار قمی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید را تائید کرد!

مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی:
“بنابر اعلام وزارت بهداشت دو نفر به این ویروس مبتلا شده اند و بر اثر این بیماری فوت کرده اند. قرار است در اطلاعیه های بعدی وزارت بهداشت اطلاعات دقیق تری در این مورد به مردم اعلام شود. افرادی که با این دو نفر در ارتباط بوده اند تحت نظر هستند و باید در قرنطینه باشند و از آنها هم آزمایش گرفته شده است.”

ویروس کرونا

با ما باشید تا آخرین اخبار در رابطه با ورود نامبارک ” کرونا ” به ایران را در این بخش به روز رسانی کنیم!

 

دست و روبوسی اکیدا ممنوع

دکتر جهانپور، در پایان تاکید کرد: تیم های مدیریت و کنترل بیماریهای واگیر در شهر قم مستقر شده اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان بویژه شهروندان قم، توصیه های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن( پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.

دست و روبوسی ممنوع

 

برای دریافت آخرین خبرهای رسمی از ورود کرونا به ایران، حتما در این بخش همراه ما باشید. ما در اینجا خبرهای مربوطه رو بروز رسانی می کنیم!

نظرات