تنها تخلفات رانندگی که اعتراض به آن وارد نیست!

0

متاسفانه همه روزه با گذر در خیابان های کشور با صحنه های مختلف تخلفات رانندگی و بی توجهی ها به قوانین راهنمایی و رانندگی مواجه می شویم و گاها اکثرا آنها مهمان جریمه های پلیس می شوند. در این مواقع رانندگان می‌توانند با ثبت اعتراض در دفاتر پلیس +۱۰  یا مراجعه به دفاتر رسیدگی مستقر در پلیس راهنمایی و رانندگی شهرها نسبت به جریمه‌های صادر شده اعتراض کنند؛ اما امروز اعلام شد تعدادی از تخلفات رانندگی قابل اعتراض نیستند.

 

اعتراض به تخلفات راهنمایی و رانندگی

 

به این تخلفات رانندگی اعتراض وارد نیست

به گزارش حرف تازه، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در پاسخ به این سئوال که پلیس راهور به کدام اعتراضات رانندگی رسیدگی نمی‌کند، تصریح کرد: به اعتراض درباره همه تخلفات رانندگی به جز ۴ تخلف رسیدگی خواهد شد.

«عدم توجه به فرمان پلیس، عبور از چراغ قرمز، نبستن کمربند ایمنی و نداشتن کلاه ایمنی و تخلفات رانندگی افراد مقصر در تصادفات» از جمله مواردی هستند که در اعتراضات به آنها رسیدگی نخواهد شد.

 

جریمه و تخلفات رانندگی

 

وی با اعلام این مطلب که نپرداختن مبالغ جرایم، دو برابر شدن آنها را در پی خواهد داشت. ایشان در خصوص اقساطی شدن پرداخت جرایم رانندگی اظهار داشت: رانندگان می‌توانند با مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ و انتخاب موردی جرایم اقدام کنند؛ اما باید به این نکته توجه داشت که پرداخت از طریق سایت آفلاین است و در مقایسه با پرداخت بانکی مقداری با تأخیر در سوابق اعمال می‌گردد.

 

سردار هادیان‌فر

 

پرداخت جریمه ها بصورت اقساط

سردار هادیان‌فر تصریح کرد: خودروهایی که جرایم رانندگی‌شان بیش از یک میلیون تومان است، خودروی آنان به پارکینگ منتقل شده است.

پلیس راهور تمهیداتی برای رانندگان در نظر گرفته که به صورت اقساطی جرایم خود را پرداخت کنند. ذکر این نکته ضروری است که پرداخت اقساطی جرایم فقط تا پایان اسفند اجرا خواهد شد.

وی در ادامه به سفرهای زمستانی پرداخت و از هموطنان درخواست کرد از سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی پرهیز کنند. چرا که این ۴ مورد از جمله مهمترین عوامل حادثه ساز تصادفات رانندگی هستند.

نظرات